Jump to content
Workout Athletes

Glukozamina na problemy ze stawami


Michal
 Share

Recommended Posts

Mówi się, że sport to zdrowie i w dużej mierze jest to prawda. Na choroby ze stawami cierpią przede wszystkim osoby starsze, unikające ruchu, ponieważ taki tryb życia powoduje wiele problemów zdrowotnych.
Niestety, ale narażanie stawów na duży wysiłek także może prowadzić do ich zniszczenia.
Glukozamina to substancja przypominająca budową zarówno glukozę, jak i chitynę, która w organizmie jest wykorzystywana do produkcji innych substancji.
 
Glukozamina pozwala na dodatkowe odżywienie i odbudowanie chrząstki stawowej. To aminocukier wpływający na prawidłowe funkcjonowanie chrząstki. Wchodzi także w skład płynu maziowego (nazywanego też mazią stawową). Przyjmowanie glukozaminy pozwala regenerować tkankę stawową i wzmacnia chrząstkę.
Glukozamina jest często podawana z lekami, które zmniejszają ból i wpływają na stan zapalny. Jest dostępna w kilku formach, które różnią się biodostępnością. Największą dostępność cechuje glukozaminę w formie siarczanu.
 
Kto powinien przyjmować glukozaminę?
Glukozamina to preparat, który zaleca się wszystkim osobom cierpiącym na bóle stawów. Jeśli intensywnie trenujesz i zauważyłeś problemy ze stawami, glukozamina będzie dla Ciebie bardzo wskazana. Bardzo często przyjmuje się ją w starszym wieku.
 
Jak długo przyjmuje się glukozaminę?
Problemy ze stawami mają zwykle charakter przewlekły, dlatego nie da się ich rozwiązać w kilka tygodni. Przyjmowanie glukozaminy powinno trwać przynajmniej 2 miesiące. Inne suplementy diety, które warto przyjmować z glukozaminą, to kolagen, witamina C i środki o działaniu przeciwzapalnym.
 
Na co należy uważać, podczas przyjmowania glukozaminy?
Substancja w zasadzie jest bezpieczna i nie ma zbyt wielu działań niepożądanych na organizm, jednak warto zwrócić uwagę na to, czy nie przedawkowujemy jej. Glukozamina jest dostępna w wielu preparatach na stawy o różnych nazwach i jeśli nie zwrócić uwagi na ich skład, może dojść do jej przedawkowania.
 
Czy glukozamina ma potwierdzoną skuteczność?
Podobnie, jak inne suplementy diety, glukozamina ma za zadanie uzupełniać te substancje, których brakuje w Twojej diecie. Naukowcy nie potwierdzili jej działania na stawy, jednak za tym, że ten preparat jest korzystny dla organizmu, przemawiają opinie wielu zadowolonych pacjentów.
 
Jej działanie wzmacnia wiele innych preparatów, jak kwas hialuronowy lub zioła o działaniu przeciwzapalnym.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...