Jump to content
Workout Athletes

Czy chodzić na szkolenia motywacyjne?


Michal
 Share

Recommended Posts

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do ogromnej ilości szkoleń – począwszy od zawodowych, na hobbystycznych skończywszy. Ale czy słyszałaś o szkoleniach motywacyjnych? A może nie raz zastanawiałaś się, czy warto skorzystać z takiej oferty.

Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto skusić się na coś takiego.

Kiedy warto pójść na takie warsztaty?
Wydaje się, że nie ma jakichś szczególnych wskazań, by udać się na szkolenie motywacyjne. Jeżeli jesteś pracownikiem większej firmy zapewne wiesz, że przynajmniej raz w roku pracodawca wysyła wybranych pracowników na podobne szkolenia, chcąc podnieść ich kwalifikacje, efektywność pracy, lub gdy w firmie potrzebne są nowe rozwiązania, które usprawnią działanie firmy oraz pozwolą czerpać większe zyski z jej funkcjonowania.
Jeżeli jednak rozważasz udział w warsztatach motywacyjnych na własną rękę, być może podświadomie czujesz, że potrzebne jest Ci wsparcie, choć możesz sobie jeszcze tego do końca nie uświadamiasz.
Osoby, które zdecydowały się na skorzystaniu z tego rodzaju pomocy przyznają zgodnie, że impulsem do zapisania się na takie szkolenie była poważna zmiana w ich życiu – zawodowym lub osobistym.

Kiedy warto zapisać się na szkolenia motywacyjne?
Gdy odchodzi bliska osoba, niepowodzeniem kończy się długoletni związek, tracimy lubianą pracę lub musimy zmienić miejsce zamieszkania często nie potrafimy poradzić sobie z silnymi emocjami, które pojawiają się w naszym sercu.
Czasem bywa tak, że wśród bliskich nie mamy osoby, która mogłaby pomóc w takich trudnych chwilach. Wtedy jesteśmy zdani sami na siebie. Trzeba wiedzieć, że mało jest osób, które dobrze odnajdą się w trudnych życiowych sytuacjach. Wtedy należy poszukać pomocy. Być może dobrym rozwiązaniem będzie udział w warsztatach motywacyjnych?

Korzyści z warsztatów motywacyjnych
Pamiętaj, że z dobrze przygotowanych warsztatów możesz wynieść dla siebie naprawdę wiele korzyści. Są osoby, którym trudno sobie radzić w różnych życiowych sytuacjach: jedni mają problem z wyrażaniem uczuć i emocji, inni w budowaniu długofalowych relacji z drugim człowiekiem, jeszcze inni nie potrafią podejmować ważnych decyzji.
Funkcjonowania w społeczeństwie oraz poprawnych relacji z ludźmi można się nauczyć.
Może również dla Ciebie będzie stanowiło źródło pomocy lub inspiracji do zmiany, aby życie stało się lepsze, pełniejsze bogatsze.

Na co zwracać uwagę, wybierając warsztaty?
Jeżeli dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz wsparcia takiego rodzaju, zanim zapiszesz się na wybrane szkolenie, spróbuj zasięgnąć informacji na jego temat. Z reguły firmy prowadzące warsztaty zamieszczają na swoich stronach internetowych krótkie opisy zagadnień, na które będzie zwracana uwaga w trakcie szkolenia.
Gdy jednak okaże się, że zamieszczone tam informacje nie są miarodajne, spróbuj zatelefonować do firmy, by zasięgnąć wiedzy u „u źródła”. Z pewnością uzyskasz tam wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Jeżeli znasz nazwisko prelegenta, spróbuj poszukać w Internecie materiałów jego autorstwa – to pozwoli Ci wyrobić sobie zdanie, czy tematyka, oraz sposób przekazywania wiedzy będą dla Ciebie zadowalające.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...