Skocz do zawartości
Workout Athletes

Smoothie z mango


Banan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle próbuję nowych wersji smoothie i tym razem skusiłem się na wprawiający w uśmiech, dający zastrzyk energii smoothie z mango. Zakochałem się od pierwszego spróbowania.

 Mango z niezwykle słodkim i aromatycznym miąższem, przeniesie was w odległe tropikalne miejsca… Czego chcieć więcej podczas zimy?

 

Smothie z mango, bananem i pomarańczą

Będziemy potrzebować:

  • 1 dojrzałe mango,
  • sok z 1 pomarańczy,
  • 1 dojrzały banan.
  • 1 szklanka mleka.

Jest to wersja dosyć syta, bo mamy tu też banana – możecie go oczywiście pominąć, ale wg mnie ta wersja jest smaczniejsza. No i dzięki wykorzystaniu bardzo dojrzałego mango i banana nie dodałam grama cukru, ani miodu, a koktajl wyszedł bardzo słodki. Z podanych składników otrzymacie 2 szklanki koktajlu.

 

Wykonanie krok po kroku:

1. Mango myjemy, obieramy ze skórki i do miski odkrawamy miąższ, aby oddzielić go od pestki.

2. Następnie wyciskamy sok z pomarańczy i dodajemy do miski z mango. Dodajemy również obranego banana podzielonego na mniejsze części.

3. Na końcu dodajemy mleko i blendujemy wszystko do uzyskania gładkiej konsystencji. Przelewamy do szklanki i przyozdabiamy plasterkiem pomarańczy.

 

Taki koktajl to niezwykła bomba witaminowa. Dla wszystkich tych którzy potrzebują energii i chcą dobrze zacząć dzień. A do tego niezwykle szybki w wykonaniu.

Owoc mango zawiera sporo soli mineralnych, witamin – z grupy B, C, A, PP – oraz mikroelementów np. magnez, potas, wapń, miedź.

Wartości odżywcze na 100 g: 67 kcal, białko 0,5 g, tłuszcze 0,3 g, węglowodany 17 g, błonnik 1,7 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...