Skocz do zawartości
Workout Athletes

Omlet na ¶niadanie


Kavkaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

proponuje liczyć B/T/W z całego dnia aby był jak najlepsze efekty. Dzięki takiemu nawykowi osiągniemy cel masa lub redukcja, aa przy okazji nie musisz mieć wyliczone każdego posiłku, jesz co chcesz, tylko jeden chce jeść zdrowo to korzysta z produktów zdrowych innym nie zależy na tym je co chce, najważniejszy jest B/T/W z całego dnia. Do tego można jeszcze rozdzielić Węglowodany na proste i złożone, proste zaraz po treningu a złożone w ciągu dnia i najlepszej jakość jest białko zwierzęce. I temat rzeka, jak by ktoś chciał jak liczyć B/T/W z dnia to pisać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kavkaz odsyłam na YT, wystarczy wpisać jak liczyć B/T/W (białko tłuszcze węglowodany). Wiem że napisałem ze mogę to podać ale jednak się rozmyśliłem dużo pisania i z tekstu możesz wszystkiego nie zrozumieć dlatego najlepsze będzie oglądnięcie filmu. Dowiesz się jak są proporcje B/T/W najczęściej 30/20/50 itd. Dzienne zapotrzebowanie to waga ciała x 24 x współczynnik aktywności -od 1,0 do 1,3 – przy niskiej aktywności fizycznej (brak ćwicze?), -od 1,3 do 1,5 – przy lekkiej aktywności fizycznej (rekreacyjnie jogging, basen), -od 1,5 do 1,7 – przy intensywnych treningach trzy razy w tygodniu (treningi siłowe), -od 1,7 do 1,8 – przy intensywnych treningach siłowych i aerobowych częściej niż trzy razy w tygodniu. Współczynnik aktywności trzeba dobierać ostrożnie aby nie wyszły zbyt duże liczby. Przykładowo jak wyjdzie Ci 2500 kcal to jak zjesz tyle to ani nie będziesz tył ani chudł. Jak wiesz jaki masz zapotrzebowanie i po liczysz co jesz w ciągu dnia to będziesz wiedział czy mało czy dużo. żeby np. uniknąć zmniejszenia objętości mieści czy uniknąć dużego BF. Gdy już będziesz wiedział co i ile czego to będziesz wiedział czy dodać kcal czy odjąć w zależności od oczekiwanych efektów. Od razu wyprzedzę pytanie skąd mam widzieć który produkt ma B/T/W, w goglach wystarczy wpisać tabele kalorii i są strony gdzie to znajdziesz Proste:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, ale współczynnik za duży, ja przy masie 88 kg ma 3200 kcal. Myślę ze wystarczy Ci 1.3 góra 1.4 albo pomiędzy. Chyba że jesteś ektomorfikiem to będzie ok. Teraz w zależności czy masa czy redukcja odejmujesz lub dodajesz kcal do podstawowego wyniku. na początku po 200 kcal tak aby tygodniowo szło 0,5 kg jak stoi to znowu coś robisz z kcal. Musisz się ważyć i obserwować ciało. Teraz liczenie BTW przyjmuje się 30/20/50. wystarczy ze podstawowy wynik pomnożysz 0.3 0.5 i 0.2. Teraz podstawa podstaw :P 1g Tłuszczy = 9kcal 1g WW = 4kcal i 1g Białka = 4kcal. Teraz pomnożony podstawowy wynik np. 2978,4 x 0,3=893,35 kcal, teraz żeby obliczyć ilość g białka dzielimy przez 4 kcal =223,38 g Białka zapotrzebowanie dzienne i tak robisz z T/WW i wiesz ile czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od poniedziałku zaczynam jechać na masę . Tylko właśnie mam szybki metabolizm i tyle co tam obliczyłem myślę żeby mogło być tyle. chyba żeby zacząć od mniej kcal i potem coraz więcej tak jak pisałeś powyżej. A i niewiem czy dobrze zrozumiałem wyszlo ci 223 g białka mi się wydaje że to jest dużo jak na moją wage :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj na początek 200 kcal, zostaw ten współczynnik i zobaczysz. Diecie daj czasu dwa tygodnie żeby organizm się przyzwyczaił. Będziesz układał posiłki na cały dzie? czy jak się uda ? Jeśli tą drugą metodą to sprawd? stronę potreningu.pl, tam możesz sprawdzić ile makroskładników zjadłeś przez cały dzie?. Na masę to możesz nawet do 3 posiłków się ograniczyć. Możesz troszkę zalać się tłuszczem ale pó?niej się z tym uporasz. Taki koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawd? stronę po treningu a dokładnie to http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie bardzo to Ci pomoże i ułatwi. Tak do tego wyniku pierwszego dodajesz. Pamiętaj aby nie napychać się białkiem tak do 2,5 g na kg masy mięśniowej wystarczy, szkoda nerek i organizmu. Możesz białko uzupełnić odzywką białkową, tanio i dobrze przyswajalne. A węglowodany CARBO. Dobre połączenie zaraz po treningu. Gdyż po treningu mamy okno anaboliczne i w tym momencie transportowane jest białko prosto do mięśni, a do transportu potrzebne też są węglowodany. I znowu się rozpisałem. życzę przyrostów:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreatyny nie wliczasz do zapotrzebowania, kreatynę stosujesz 5 g rano i 5 g po treningu, w dni nie treningowe rano i wieczorem taka sama ilość. Obserwuj swoje ciało i zobaczysz czy jeszcze dodać czy odjąć kalorie. 2 kg masy czystej w miesiącu jest bardzo dobrym wynikiem powyżej to już BF:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...