Skocz do zawartości
Workout Athletes

Dieta dla ekto na mase


MerDano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie zapierniczasz to myślę, że takie ilości białka nie są Ci potrzebne, ale jak już... Nie będę Ci rozpisywał diety, nie znam Twoich progów finansowych, i innych potrzebnych info. Poradzę Ci coś zamiast tego, również jestem ekto, wiadomo trudno przytyć, ale rada moja taka, jedz wszystko... lecz z namysłem . Seryjnie, wszystko, co dają w domu, proponuję nie jeść kanapek, rano jakieś porządniejsze śniadanie, wieczorkiem również, w środku dnia więcej węgli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@UP dlaczego proponujesz mu nie jeść kanapek? Ja na śniadanko wcinam tosty z opiekacza(5 kromek +/-) z serem i keczupem Do tego 2 łyżki oliwy z oliwek. Do szkoły robię sobie kanapki do pudełka, takie same jak w domu tylko nie upieczone. Do tego w szkole ładuję węgle proste zazwyczaj(grześki,3bity,tymbarki itp) + czasem wpadnie ciemne pieczywko jak mam wolną godzinę, bo idę do Lidla. Ogólnie odradzam picie kawy, zmniejszenie albo zlikwidowanie herbaty w swojej diecie, żadnej pepsi coli mounte dew tigerów itp. Zawierają kofeinę, a ta z kolei rozkręca metabolizm niesamowicie. to tak mniej więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na ilość posiłków bo to nie ma znaczenia jeśli nie przyjmujesz insuliny(zawodowi kulturyści muszą przyjmować regularnie odpowiednią ilość makrosów), tylko na to żeby zgadzały się makroskładniki i ilość kcal Możesz jeść tak samo tylko więcej + wrzucić z 2 serki wiejskie(ja 2 to na raz zjadam w 5 min) kanapki z serem żółtym lub szynką,nugetsy z McDonalds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekasz na coś co było już wałkowane na form pare razy..... Poszukać po forum to takie trudne? Sam jestem ekto i żeby nabrać masy jem 4ty posiłek co 2-3 dzie? chwile przed snem żeby zwolnić metabolizm. Ten posiłek to 2gi obiad. Fakt, że rano troche zamula od tego ale działa. Chciałem dobić do 70 i dobijam (ostatnio było 69,5). Więc cel osiągnięty. I nie wierz w jedzenie z maka.... bo to ma być posiłek nie przygotowany odrzut z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przybrać na masie musisz spożywać tak posiłki aby była nadwyżka kaloryczna. Jedz co 3 godziny po 4-5 posiłków. Jeśli chodzi o dobór posiłków, to staraj się jeść zdrowe i pożywne posiłki. Pamiętaj też by nie patrzeć na dietę kogoś innego, bo każdy organizm jest inny. Jesteś młody, zapewne jesteś na utrzymaniu rodziców więc staraj się po prostu zdrowo odżywiać. Pamiętaj też by nie dodać sobie za dużej nadwyżki kalorycznej, bo się zalejesz fatem. Na początek dodaj sobie z 500kcal. Rozpisałbym się bardziej, ale spieszę się na trening. Jak będziesz potrzebował pomocy, to wal na pw. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 3300 kcal aby utrzymać wagę. Do tego dodajesz 500kcal. czyli mamy 3800 kcal. (Kalorie dodajesz z węgli albo tłuszczy to nie ma większego znaczenia). Teraz jesz te kcal i trzymasz się makroskładników(ogólnie to na masie nie trzeba liczyć dokładnie węgli i tłuszczy, ważniejsze jest utrzymanie białka. Tłuszcze i węgle mają dać ci same 3300 kcal + 500 kcal to białko=3800 dziennego zapotrzebowania). Waga powinna iść 0.5 kg tygodniowo mniej więcej na początku Jesz taką ilość kalorii dopóki waga nie zacznie powoli hamować, wtedy dodajesz 100-200 kcal. Pamiętaj też aby nie dodawać zbyt dużej ilości kcal raptownie, bo organizm się przyzwyczai i będziesz potrzebował ogromnych ilości kcal żeby w pó?niejszym etapie wagę nabijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ekto jest bardzo powolny proces budowania masy mięśniowej pomimo że zapieprza na treningach tak samo jak endo/mezo.. Ja jadłem wszystko i waga z 62kg skoczyła do 66kg w ciągu 4 miesięcy i się tak utrzymuje do teraz ale czuję że bardziej nabrałem fatu niż suchej masy mięśniowej(fakt że sylwetka wygląda troche lepiej) No to teraz jeszcze tylko musze wybrać zdrowe produkty zeby wyszło na początek powiedzmy 3400kcal i stopniowo bede dodawał wraz ze wzrostem masy aby dojsc do 500kcal czyli 3800kcal na dzie? w 4-5 posiłkach i gotowe, pozniej redukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...