Skocz do zawartości
Workout Athletes

Pamiętnik treningowy - Pypu


Pypu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Let's get it started. Dlaczego pamiętnik? Bo dzienniczek mam z ładnymi tabeleczkami, rozpiskami, taki magiczny gadżecik z SFD za 3 zł. A jako że więcej miejsca niż na treningi/dietę/suple w nim nie ma, więc tutaj będę notował spostrzeżenia, wnioski, rozterki życiowe i psioczył na pogodę. Albo i nie. Tak więc dziś zacząłem trening ułożony przez Sławka48. Jak to poniedziałek, więc klat-day. Po mniej lub bardziej delikatnej rozgrzewce trochę posiłowałem się ze ścianą. Muszę jeszcze przyzwyczaić na nowo psychikę do bliskich odległości między twardymi przedmiotami a głową (stare dzieje, z pięknych czasów traucera), więc póki co same stawanie na rękach tak by się oprzeć o ścianę, 5/6/8 podejść. Potem było jak następuje: - Frogstand 30s/30s/20s - nie jest ?le, w ostatnim podejściu już równowaga trochę zawiodła. - Pompki Muay Thai 16/10/6 - ciekawe ćwiczenie, pierwszy raz miałem z nim styczność taką bliższą, ale dobrze wypunktowało moje braki w ramionach. - Pompki szerokie 18/14/10 - Pompki diamentowe 5/6/5 - nie wiedziałem do ko?ca jak nisko schodzić, stąd pierwsze podejście słabsze, gdyż dotykanie klatką do dłoni jednak trochę dawało w kość łokciom. - Pompki z nogami na krześle 12/8/6 - Dipy 8/6/5 - w tym momencie już czułem drżenie rąk przy samym ustawieniu się na poręczach - Pompki klaskane 5/4/4 - a tu cieszyłem się z ręcznika, co pozwoliło zachować stabilność dłoni i nie rozkwasić nosa. Pierwsze wrażenia z planu treningowego jak najbardziej pozytywne, tric i nadgarstki poczuły różnicę, zobaczymy jak będzie jutro. A no i nasuplowałem się BCAA przed, i BCAA+Carbo po. jak zazwyczaj w dni treningowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie id?cie na studia wojskowe, chyba, że nie chcecie mieć prywatnego życia. Dwa dni bez treningów, snu i na litrach kawy, gdyż inżynierka, absolutorium, cała masa szajsu i za krótkie doby. Ale dziś się w ko?cu udało ogarnąć trening, może nawet z 5-6h snu w nocy będzie. No więc dziś były barki, przedramiona i HF. Z supli tradycyjnie, BCAA przed i BCAA+Carbo po. Pierwszy raz zacząłem zażywać BCAA, 3 tygodnie póki co doświadcze? i chwalę bardzo, cuda regeneracyjne robi z moim ciałem. Co do treningu: zrobione (założenia) - Pompki z rękami przy biodrach 10/8/6 (14/14/16) - super ćwiczenie, daje wycisk barkom. - Zwis na jednej ręce (lewa i prawa) 8s/8s/8s (8s/8s/8s) - bardziej rozciągało niż jakoś szczególnie męczyło. - Podciąganie na ręcznikach 6/6/3 (6/6/8) - pompa w przedramionach - Pompki na piłce (16/16/18) - nie mam piłki, ale mam drabinki, zastąpiłem więc nierównymi pompkami (jeśli coś innego lepszego by było w to miejsce, śmiało sugerować) w ilości 16/16/18, ale łącznie (tzn. 8 na prawą, 8 na lewą). - Podciąganie za głowę 4/3/2 (4/5/5) - w drugiej serii zapomniałem o oddechu, to aż mi serce próbowało wyskoczyć. Potem czas na Human Flag. - Zwis w początkowej 3s/4s/4s (3s/4s/4s) - Podnoszenie do ko?cowej 3/4/5 (3/4/5) Samej HF nie próbowałem, jakiś ból mnie wszedł między łopatkę a bark. I mam pytanie, te ilości przy ćwiczeniu techniki na obie strony robić? I czy przy podnoszeniu nóg do ko?cowej jak najdalej ręce odsunąć, czy bardziej się przytulić do drabinki/słupa? W liceum robiłem HF gdy byłem w szczytowej formie, po 10-15s, ale wtedy się uczyło metodą prób, błędów i stłucze?, jak wszystkiego w Parkour, bez ćwicze? przygotowujących, więc prosiłbym o małe oświecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję ja też jak mam chwilę to lubię do Twojego dziennika zajrzeć, przyjemnie go prowadzisz Wczoraj dzie? beztreningowy, więc w ramach cardio z kumplem wkręciliśmy się w matę do ta?czenia, i 2,5h skakaliśmy w rytm strzałek i muzyki. Po jednej piosence człowiek jest mokry, polecam. Chociaż z drugiej strony czułem dziś rano łydki, a leg-day today. Właśnie sko?czyłem trening, i mam mieszane uczucia. Rozgrzewka w trybie skróconym, w ko?cu to moje nogi, każde pojedyncze włókno mięśnia znam na pamięć po tylu latach sportów skupiających się na nogach. Potem było tak: planowane (zrobione) x2* *jeśli ćwiczenie było niesymetryczne, to podana ilość była na jedną nogę. - Przysiady z wykrokiem (lunges) - 35/40/40 (35/40/40 x2 naprzemiennie) - myślałem po tym, że mam kłody zamiast ud. Props. - Kaczy chód - 30s/30s/40s (30s/30s/40s) - to było błogosławie?stwo i ulga, mogłem odpocząć po poprzednim ćwiczeniu. - Przysiady na jednej nodze (Pistols) - 8/8/10 (8/8/10 x2 naprzemiennie) - do kąta prostego nogi zginanej, by nie zadręczać kolan, które już swoje przeżyły w tym życiu, druga noga równolegle do ziemi. - Wznosy łydek na jednej nodze - 20/22/24 (20/22/24 x2 najpierw jedna, potem druga noga) - Przysiady z pompką i wyskokiem (burpees) - 16/18/18 (16/18/18) - w wersji z klaśnięciem za głową, bo do takich jestem przyzwyczajony - Podnoszenie ciała w japo?skim siadzie 7/7/7 (0) - zapomniałem sprawdzić jakiegoś tutka, kumplowi gdzieś zginęły podpórki do pompek, więc nie wiedziałem, jak się za to zabrać na podłodze. - Podnoszenie ciała w tureckim siadzie 7/7/7 (7/7/7) - banał w sumie. - J/w ale z prostowaniem nóg 7/7/7 (7/7/7) - na podłodze średnio się to robiło, wolałbym podpórki, ale wyszło, wyprost do usztywnienia kolan, nogi równolegle do podłogi, opuszczenie się po sekundzie utrzymania. I dlaczego mam mieszane uczucia? Bo zrobiłem cały trening. Chyba jest zbyt lekki, chociaż 250 wykroków na początku trochę mnie zmyliło. Na koniec poszedłem na poręcze, utrzymałem L-sit przez 15s, więc nogi nie umrą jutro. Chociaż to się okaże, jeśli zejdę ze zrobieniem 150 burpees jutro poniżej 12 min, to trza będzie zwiększyć poziom trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...