Jump to content
Workout Athletes

WYZWANIE: 30 PODCIĄGNIĘĆ W JEDNEJ SERII


Trip
 Share

Recommended Posts

WYZWANIE: 30 PODCIĄGNIĘĆ W JEDNEJ SERII

 
 
Chciałbyś móc za jednym razem zrobić 30 podciągnięć? Albo 100 pompek? Albo 300 przysiadów? Jeśli tak, to zapraszam Cię do przeczytania tego wpisu.
 
Wykonanie któregokolwiek z powyższych wyczynów jest imponujące, ale tak naprawdę jest w zasięgu każdego, średnio wysportowanego człowieka. Pewnie mi nie wierzysz? Już tłumaczę o co chodzi. Wykonasz teraz 30 podciągnięć w jednej serii? Pewnie nie. A 10 serii po 3 podciągnięcia, zachowując między poszczególnymi seriami kilkuminutową przerwę na odpoczynek? Pewnie bez większego kłopotu. I to jest istotą metody, którą chciałbym Ci przedstawić.
 
Jeśli masz zamiar przykładowo zrobić 30 podciągnięć, to rozłóż sobie tę liczbę na kilka serii, tak abyś w ciągu całego treningu zrobił razem 30. Nawet, jeśli w ostatnich seriach mógł już robić tylko po jednym powtórzeniu. W miarę postępów jednak staraj się zwiększać liczbę powtórzeń w serii, jednocześnie zmniejszając liczbę serii tak, aby cały czas sumarycznie wychodziło 30 powtórzeń na treningu. Nawet nie zauważysz, kiedy uda ci się zrobić wymarzone 30 powtórzeń.
 
Jeżeli jesteś początkującym, nie przesadzaj z tego typu treningami. Jedną partię mięśni ćwicz w ten sposób tylko raz w tygodniu. Jednak w miarę, jak będziesz nabierał wprawy, możesz zwiększać częstotliwość do 2 a nawet 3 razy w tygodniu. Jeżeli 30 powtórzeń nawet po rozłożeniu na wiele drobnych serii będzie dla Ciebie zbyt dużym wysiłkiem - ustal sobie jakąś mniejszą liczbę, która będzie Twoim celem, np. 20 albo 15. Gdy to osiągniesz - postaw sobie ambitniejszy cel - 25, 30 albo nawet więcej powtórzeń. Pamiętaj jednak, aby ćwiczyć z głową. Nie od razu Rzym zbudowano, wiec i Ty dąż do osiągnięcia coraz większej liczby powtórzeń powoli. Regularne treningi poniżej swoich maksymalnych możliwości potrafią dać o wiele lepsze korzyści i stwarzają mniejsze ryzyko kontuzji niż porywanie się z motyka na Słońce.
 
Jak już mówiłem, w ten sposób można zwiększać liczbę powtórzeń każdego ćwiczenia - zarówno podciągnięć, jak i przysiadów, dipów, a nawet pompek na jednej ręce.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...