Skocz do zawartości
Workout Athletes

Czas na dietę


MerDano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem konkretnie ćwiczyć SW, więc trzeba ogarnąć dietę. Od czego by tu zacząć... może od tego, że czytałem prawie wszystkie posty na temat diety i wywnioskowałem: Ze trzeba ograniczyć sól, cukier sypany np do herbaty, słodycze (zamienić na owoce), jeść ryż, kasze (gryczaną), mięso w jakiejś części prawdziwe, serek wiejski, jogurty, sosy, chleb. Unikać coli i tym podobne. Ok. Chciałbym sobie ustalić dietę, którą w miarę będę mógł przestrzegać. Dotychczas moja dieta wyglądała mniej więcej tak: śniadanie: kanapka, z wędliną, pomidor 3x (nie mięsem, wędliną, bo w niej tyle mięsa co ze mnie baletnica) lub kasza gryczana ze szklanką mleka lub czasami jak miałem to musli z mlekiem Drugie śniadanie: (w szkole) 2-3 kanapki (troche grubiej krojony chleb, z najczęściej wędliną, czasami pasztet, może pomidor) Pod koniec lekcji zazwyczaj jestem bardzo głodny, ale to na prawde głodny Obiad: to co zrobią w domu+ herbatka np kasza gryczana, ryż z sosem, kawałki mięsa, zupa np pomidorowa, grzybowa, żurek itd. itp. No i w między czasie coś podjem, zrobię sobie herbatę Kolacja: to już różnie, ostatnio z kanapek przerzuciłem sie na kaszę gryczaną lub ryż, czasami z mlekiem, sam lub jakoś innaczej, kanapki W między czasie, zdarza się, że kupię batona, pączka lub coś w tym stylu, ale chciałbym ograniczyć słodycze, na rzecz warzyw i owoców. Chciałbym do diety dołożyć serek wiejski, dzisiaj pierwszy raz go jem od chyba 8 lat (pierwszy raz jak ojciec mi go wepchnął to się prawie zrzygałem), teraz zjadłem już połowę ale dalej czuję jak bym miał zaraz zwymiotować. Czy taki serek można zastąpić jakimś innym produktem wysoko białkowym? Jeżeli nie to będę w siebie ten serek wpychał. Chciałbym by ktoś pomógł mi ułożyć plan diety, w miarę do spełnienia, ( mam 16 lat, więc jakoś rządzić sobą nie mogę :P) ale chciałbym polepszyć swoje wyniki w SW. I zauważyłem, że w wielu postach mówicie o bananie wieczorem, próbowałem znale?ć info o nim, ale co ma w sobie prócz błonnika? UDAłO SIę!!! ZJADłEM CAłE 150G SERKA WIEJSKIEGO (Z MIODEM)!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Serek wiejski możesz jeść też z dżemem. Banany powodują uczucie sytości, zawiera witaminę C, błonnik i potas. Jest ?ródłem cukrów prostych, które zapewniają szybki zastrzyk energii. Banan zawiera również Magnez, który jest również zwany "minerałem antystresowym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek Wiejski, Ryż/ Kasza Gryczana Po przemyśleniach doszedłem do stwierdzenia: Mówimy że serek wiejski jest ważną częścią naszej diety. Ryż lub kasza też są ważne. Ale jeżeli spojrzeć to wartości białka na 100g. produktu, są praktycznie takie same: serek wiejski- ok 11g białka ryż/kasza- ok 8g białka z tym że ryż/kasza ma 80g węglowodanów, a serek tylko 2g. Więc omijając węgle, dużej różnicy w wartościach białek w tych produktach nie widać, zatem jeżeli zjem trochę więcej kaszy, czy zastąpi ona serek wiejski? Ile tak na prawdę wartości daje zjedzenie kilku plasterków "wędliny" zwyczajnej Jak jest z trawieniem żywności, ile to rzeczywiście trwa? (wiem zależy co, ale zawsze mnie to ciekawiło bardziej szczegółowo) Być może to pytania dla naszej specjalistki od spraw żywności (SOSZ) :D Ale przyjmę również odpowiedzi od innych xD Które tłuszcze są dobre dla organizmu i po co spożywamy te drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trololololo hmm co by tu... No więc Czym można by zastąpić mięso, po części, chodzi o to, co jeść, jeżeli nie za często się je mięso? Co powiecie o mniej więcej takiej diecie: Ostatnio się dowiedziałem kilku spraw, właśnie na naszej stronie, podobno nasz organizm na raz potrafi max strawić 20-30g białka. Również się dowiedziałem, iż najlepiej w miarę możliwości, jeść: rano-białko- obiad węglowodany- kolacja białko (chodzi, których składników powinno się więcej spożywać). Iii nie dawno wyliczałem sobie moje zapotrzebowanie na główne wartości odżywcze (oczywiście około): kcal: 3000 węglowodany: 400g białko: 100-120g tłuszcze: 100g Nie wiem czy dobrze obliczyłem, ale zważałem na moje zapotrzebowanie ze względów na treningi. Doświadczyłem chyba już spalania mięśni i teraz bardzo uważam na to co jem i ile, bo jest to dość przykre doświadczenie. Chciałbym również by odpowiedziano na moje powyższe pytania, z poprzednich postów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serek jest idealnym sposobem na uzupełnienie białka (nie potrzebujesz żadnych odżywek). Ja np zawsze jem go na 2gie śniadanie i wieczorem przed snem. Powoduje on że jestem najedzony a nie muszę zapychać brzucha prochami w płynie (sorka że cisne zawsze te odżywki ale chce pokazać, że ich nie potrzeba). Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czy można go zastąpić kaszą (nie można). P.s. kiedyś ludzie trenowali jedząc kapuśniak i nie marudzili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przede wszystkim musisz zadać sobie pytanie, co chcesz osiągnąć. Z powyższych postów wnioskuje, że chciałbyś przytyć. Zatem powinieneś obliczyć sobie bilans kaloryczny dodatni pod twoją wagę. Jeżeli już to zrobisz to dzielisz to na makroskłądniki na początek proponuję Ci proporcje: W - 55% B - 25% T - 20% Jeżeli będziesz się zatłuszczał to musisz zmniejszyć proporcje węglowodanów w stosunku do białka. Mając stworzoną baze, dobierasz produkty w ciągu dnia. Bez tego nie ma sensu mówić jaki produkt można zastąpić bo nie znamy twojego zapotrzebowania. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...