Skocz do zawartości
Workout Athletes

Dziennik treningowy Reidar


Reidar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A no tak, to wiem. Właśnie to jest pierwsza rzecz która dowiedziałem się od "Skazanego na trening" :P że dodawanie coraz więcej powtórze? wzmacnia wytrzymałość, a w kalistenice nie chodzi tylko o to, ale o siłę. Ale nadal nie wiem jak prowadzić trening żeby maksymalnie uwydatnić siłe organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Skazanym cytat który w ko?cu potwierdził mi pewną teorie. Nigdy nie byłem pewien co tak naprawdę daje robienie powolnych pompek, teraz już wiem. Oto cytacik który się może komuś przyda kiedyś :P "Mimo to większość pompek powinieneś wykonywać stosunkowo powoli - odliczając dwie sekundy w drodze na dół, jednosekundową przerwę, dwie sekundy w drodze do pozycji górnej i natychmiast dwusekondowy powrót. (...) Po pierwsze, płynność techniki wyrabia węcej czystej siły." Własnie starałem się znale?ć potwierdzenie TEGO. Teraz dostałem co chciałem. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisuje ona "wielka 6" czyli pompki, prysiady, podciagniecia, wznosy nog, mostek, pompki w staniu na rekach. Kazda z tej wielkiej 6 ma 10 kroków. Od najłatwiejszej po kroki mistrzowskie. Np w pomkach jest to pompa na jednej ręce. W pompkach w staniu na rękach jest to pompka w staniu na 1 ręcę itp. Ciekawa rzecz której się dowiedziałem narazie to właśnie trening pompek. Pierwszy etap w tej książce to pompki z rękoma opartymi o ściane. Porzuciłem ten motyw i chciałem sprawdzić jak sobie dam rade robiąc pompki w oparciu o ściane, ale na JEDNEJ ręcę, pilnując by stopy były złaczone. Poszło dośc łatwo, więc przeszedłem do drugiego etapu - pompki w pochyleniu o powiedzmy 45 stopni. Czyli pompki w oparciu o biurko czy coś w ten dese?. Tak samo stopy razem, lewa ręka za plecami, prawa oparta o biurko. Udało mi się jedynie zejść do momentu aż klatka styknęła się z biurkiem, ale nie dałem rady się juz podnieść bo ciało mi się przechylało na bok xD Z tego co tu wyczytałem, to poprawnie robione pompki angażują też mięśnie które są odpowiedzialne za utrzymanie ciala w stabilnej pozycji, właśnie żeby nie dochodziło do takiego przechylenia przy próbie pompki na jednej ręce. Dlateo powinno się robić pompki ze stopami złączonymi. Niby coś oczywistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zwiększać siłę to polecam: każde powtórzenie robisz powoli z zatrzymaniem w fazie max napięcia i nie robisz zbyt wiele powtórze?, bo i tak nie zrobisz ich za dużo idąc tym systemem . Przykład: Pompki w staniu na rękach- 2 sekundy w dół, zatrzymanie (ok 1 sekunda), i wypychanie ok 2 sekundy. Postawa- żadnych eksplozywnych ruchów, wszystko w równowadze napięciu i kontroli . Od jakiegoś czasu zacząłem tak robić właśnie pod HSPU i ostatnio udało mi się zejść na maksa . Oczywiście fazy ekscentryczne negatywne i koncentryczne mogą trwać dłużej lub krócej, ale nie mniej jak sekunda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barki + przedramie Zacząłem od tak zwanego "backward shoulder walk", 5 razy. HS push ups 5/4/4 Pseudo push ups 8/8/10 zwis na jednej ręcę 10s/10s/8s podciąganie na ręcznikach nie pamiętam ile No i na koncu to standardowe podciaganie za glowe. Tez nie pamietam dokladnie ile. Starałem się robić maksymalnie powolne ruchy i przytrzymywać. Przed treningiem i po rozgrzewka i rozciąganie ofc. Barki i przedramiona rzadko robiłem, a więc nie było co cudować z wymyślaniem nowych ćwicze?, ale mam już przygotowany zmieniony secik na następny tydzie?. Ogólnie po treningu miałem problem z zaciśnięciem dłoni, fajne uczucie gdy przedramiona ci palą a ścisk słabnie diametralnie przez niedawny wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzieñ już za nami. Forum wróciło, na dworze pali słoñce, wakacje wciąż trwają, same powody do radości :P Mam nadzieję że każdy z Was ćwiczył, bo ja się przyznam że w tym tyg. odpuściłem lekko. Nie miałem żadnego jako takiego treningu. Je¼dzilem na rowerze, byłem na basenie, a dzisiaj byłem na "interwałach" z kolegą, który mnie zaprosił. Kurcze, myśllałem że jako osoba która ćwiczy kalistenike i w ogóle patrząc na swoją kondycje miałem nadzieję, że pójdzie mi o wiele łatwiej i nie będzie to takie męczące xD A tak to pogadałem z kolegami o SW, o kalistenice, pokazałem im Skazanego, niektórych przekonałem do tego typu ćwiczeñ i zasypują mnie pytaniami :P Mam nadzieję że przyjdą i poćwiczą ze mną na świeżym powietrzu. ^^ Skatepark wygląda coraz lepiej, ale nadal nie widzę żeby cokolwiek robili w stone placu do SW. :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbyliśmy razem z Gonzem lekki trening. Zaczęło się od tego, że zaproponowal że wpadnie i można coś razem poświrować. No to okej! Uzbroiliśmy się w olejek(?) "WANILINOWY", wysmarowaliśmy się tym cholerstwem i byliśmy gotowi do ćwiczeñ! Kilka Muscle Upów na początek. W ogóle widać wielki przeskok od kiedy ostatni raz wrzucaliśmy na forum. Teraz udaje nam się robić MU z minimalnym wkładem nóg. Może uda nam się skleić jakiś filmik dla porównania. Wyszło w każdym razie zaj*** i się cieszę niezmiernie. Potem już bardziej zabawa. Tu podciąganie szerokie, tu próby różnych wariacji z dipami. Impossible dips? Tak to sie chyba nazywa. Trenowaliśmy co nam wpadło do głowy. Był trening FL, także Scy może wrócę do naszej rywalizacji na poważnie i z jakąkolwiek szansą na wygranie :P Były przechwałki Gonza, że przejdzie naokoło całej fontanny na rękach. Ja też postałem na rączkach, ale nie miałem rękawiczek i kamyki się powbijały boleśnie w dłonie xD Troche zabawy z HS nie zaszkodzi. Pompki w parach - trzymam jego rękę i on robi pompke, potem na odwrót - fajna sprawa strasznie. Wszystko zwieñczylimy podwójnym L-Sitem i w sumie to tyle z treningu. Całośc wśród kochających nas kibców które dziś przejawiły się w formie wielgachnych chmar komarów przez które uciekliśmy z płaczem z pola treingowego :D P.S. Gonzo chciał się popisać MU z klasnieciem ale mu nie wyszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...