Skocz do zawartości
Workout Athletes

Masa


Flyper
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Maddog,

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chciałem się was spytać czy moglibyście mi dać jakieś wskazówki żebym mógł przytyć, po miesiącu przytyłem 3 kilo, ale chciałbym się dowiedzieć o tym coś więcej, może polecacie jakieś ćwiczenia, dania, diety czy cokolwiek, posiadam również białko http://www.sfd.pl/sklep/Gaspari_Nutrition_MyoFusion_Probiotic-opis27240.html o takie. Pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Rozwiązanie

Ok, inaczej. Aby przybrać na masie musisz sam o tym trochę poczytać by mieć o tym pojęcie tym bardziej, że masz 16 lat i pewnie jadasz to co mama ugotuje, no ale postaram się chod? trochę wdrożyć Cię w ten temat. Staraj się jeść mało, ale często. Ja rok temu jadłem 4-5 posiłków dziennie o określonych godzinach w ciągu dnia. Teraz jestem na redukcji i jadam 3-4 razy dziennie co równe 4 godziny. Jak byłem na masie, to jadałem 4-5 posiłków co 2-3 godziny. Podczas "masowania" trzeba jeść dużo, ale nie wszystko co znajdzie się w zasięgu Twojego wzroku. Należy unikać słodycze, złe tłuszcze (np. zwierzęce), przetworzoną żywność, różne przekąski jak np. chipsy i tak dalej. Po prostu musisz się zdrowo odżywiać by urosła czysta tkanka mięśniowa. W ciągu dnia należy spożywać około 20% tłuszczy, 30% białka oraz 50& węglowodanów. Przed treningiem na masę należy zjeść dużą ilość węglowodanów złożonych aby zaopatrzyć nasz organizm w energię potrzebną do intensywnych ćwicze?. Znajdziesz ich sporo np. w makaronach, w brązowym ryżu, w kaszy, w otrębach. Nie zapominaj by posiłek jeść 1-2 godziny przed treningiem. W czasie trawienia nasz organizm zużywa energię na trawienie pokarmów przez co nasz trening byłby słabszy i mniej efektywny. Bezpośrednio po treningu należy spożyć dużą ilość węglowodanów, ok. 1g na 1kg masy naszego ciała aby uzupełnić straty glikogenu. Pod wieczór, ok. 1-2 gdy będziemy jedli ostatni posiłek przed snem musimy spożyć samo białko jak np. odżywka białkowa, chudy twaróg, białka jaj czy też tu?czyk w sosie własnym (Mniam! :D). W jednym z tych wieczorowych posiłków staraj się spożywać ok. 40g białka. Nie zapominaj też o tym, aby pić sporo wody mineralnej niegazowanej. Woda jest najważniejszym składnikiem organizmu i bez niej daleko nie zajedziemy. :D Woda zapewnia nam odpowiednie nawodnienie organizmu oraz transportuje nam składniki odżywcze oraz oczyszcza nasz organizm z toksyn. Staraj się pić co najmniej 3 litry dziennie. Jeżeli wypijesz mniej, to trudno. Teraz napiszę Ci co nieco o białkach, węglach oraz tłuszczach dlaczego są takie ważne. Jeśli chodzi o białko, to właśnie z niego jest budowana czysta masa mięśniowa. W trakcie treningu w mięśniach tworzą się tak zwane mikropęknięcia i właśnie białko ma za zadanie przebudowę tych mikropęknięć na czysty mięsie? dzięki czemu rośniemy. Najlepsze białko, to takie w których skład aminokwasowy jest pełny. Takie białko znajdziemy w rybach, w drobiu (filet z kurczaka), w wołowinie, w cielęcinie, w mleku, w chudym twarogu oraz w innych mlecznych produktach. Teraz napiszę o węglowodanach. Węgle są głównym ?ródłem energii dla naszego organizmu. Są węglowodany proste oraz złożone. Gdzie znajdziesz złożone opisałem wyżej a jeśli chodzi o proste to znajdziesz je np. w owocach. Proste węglowodany dostarczają natychmiastowej energii naszemu organizmowi oraz uzupełniają straty glikogenu. Natomiast węglowodany złożone dostarczają energii naszemu organizmowi systematycznie przez dłuższy czas. Najwięcej węgli powinno się spożywać na śniadanie i przed oraz po treningu. Przed treningiem spożywamy węgle złożone aby mieć energię do ćwicze? a po treningu węgle proste. Pytałem Ciebie jaki masz typ ciała nie bez powodu, bo podczas budowania masy ciała ilość spożywanych węgli zalicza się w granicach 5-8g na kg masy ciała. Wszystko zależy od tego jaki masz metabolizm, budowę ciała oraz jak wykonujesz ćwiczenia. Pozostało mi napisać trochę o tłuszczach które są trzecim ważnym materiałem energetycznym dla naszego organizmu. Tłuszcze spalają się wolniej od węgli, ale dają dwa razy mocniej więcej energii od nich (kcal). Tłuszcze dzielimy na lepsze i gorsze. Do lepszych zaliczamy tłuszcze roślinne jak np. olej z pestek winogron, olej lniany, olej ryżowy oraz tłuszcze np. z ryb. Gorsze natomiast zaliczają się do pochodzenia zwierzęcego jak np. tłuste mięsa (wieprzowina), masło, smalec i tak dalej. Mam nadzieję, że teraz zyskasz trochę cennych informacji jak budować tkankę mięśniową. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

4 lata temu, na wakacjach przytyłem w ciągu miesiąca przytyłem jakieś 10kg ( z 65kg do 75kg, przy wzroście 180cm). Jadłem codziennie na śniadanie jajecznice, z co najmniej 6 jajek i kilka kromek chleba. Na obiad co najmniej pół kilo frytek ( oczywiście z ziemniaczków posadzonych w swoim ogródku;)), a do frytek dodawałem z 6 jajek sadzonych lub jakieś mięso. A na kolacje jadłem dwa duże sneakersy i popijałem je 1 litrem mleka:). Ale, żeby się nie utuczyć jak świnia wykonywałem "super dunk 3" oraz codziennie chodziłem na siłkę. Lecz nie polecam na dłuższą metę takiej diety. Teraz całkiem zmieniłem swoje nawyki żywieniowe ( warzywa i owoce w diecie, coraz mniej słodyczy) i jest git:). Nie używałem żadnych odżywek i steroidów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...