-
Ostatnio przeglądający 0 użytkowników
Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
-
Podobna zawartość
-
Przez Trip
Krótki, ale niezwykle intensywny trening, który z powodzeniem może zastąpić klasyczną serię ćwiczeń wykonywanych na siłowni. Trwa cztery-pięć minut, pomaga spalić tkankę tłuszczową oraz poprawia wydolność i sprawność organizmu. Zasada jest prosta: ćwiczymy bardzo szybko, nie odpuszczając i nie wydłużając przerw. Tylko w ten sposób osiągniemy zamierzony efekt.
Jeśli zależ ci na szybkim budowaniu formy i osiągnięciu smukłej sylwetki tabata jest dla ciebie stworzona. Metodę tę opracował Japoński lekarz, współpracujący z olimpijczykami dr Izumi Tabata pracujący w National Institute of Fitness and Sports w Tokio. Zaproponowany przez niego trening to idealne rozwiązanie zarówno dla sportowców (bez względu na dyscyplinę, którą uprawiają), jak i amatorów, pragnących zrzucić nadwagę, wysmuklić sylwetkę i poprawić kondycję organizmu.
Po pierwsze szybkie spalanie
Trening Tabata przede wszystkim rozwija wydolność aerobową (tlenową) i anaerobową (beztlenową). Dzięki temu jest on skutecznym sposobem na spalenie tkanki tłuszczowej i podkręcenie metabolizmu. Trening tabata pozwala spalić blisko trzykrotnie więcej tłuszczu w porównaniu do znanych i tradycyjnych ćwiczeń aerobowych. Efekt ten uzyskujemy dzięki utrzymującemu się po ćwiczeniach podwyższonemu metabolizmowi kwasów tłuszczowych. Szacuje się, że może on trwać nawet kilkanaście godzin. W takich warunkach dochodzi do efektywniejszego i skutecznego spalania tkanki tłuszczowej nawet po skończonych ćwiczeniach.
Jak trenować?
Tabata trwa zaledwie cztery minuty. Zasada polega na ćwiczeniu przez 20 sekund i robieni 10cio sekundowej przerwy. W ciągu treningu robi się o serii, natomiast w czasie 20 sekund robimy tyle powtórzeń jednego ćwiczenia, ile tylko jesteśmy w stanie. Pamiętając o ważnej zasadzie: im szybciej, tym lepiej. Jednak wykonywane ćwiczenia nie mogą być przypadkowe. Ważne jest, aby były intensywne, angażujące jak najwięcej części ciała i wprawiające w ruch jak najwięcej partii mięśni. Nie wykonujmy ćwiczeń, które angażują jedynie nogi lub ramiona. Jeśli trenujemy ze sztangą lub innym sprzętem pamiętajmy, aby w czasie 10cio sekundowych przerw mieć możliwość szybkiego jej odłożenia, a następnie ponownego podniesienia. Wyjątkiem są małe ciężarki, na których odkładanie nie ma sensu tracić czasu.
Oto przykładowe zestawy ćwiczeń, które możecie wykonywać podczas treningu Tabata
szybkie pompki, sprint w miejscu, skakanie ze skakanką, jazda na rowerku stacjonarnym, przysiady (także ciężarkami trzymanymi z przodu), wypady, pady (naprzemienne rzucanie się na matę i wyskok). Najważniejsze jest, aby w ciągu tych 20 sekund dać z siebie wszystko. Niezwykle istotne są również odpowiednie przerwy – muszą trwać dokładnie 10 sekund (krótkie będą zaburzać cykl, a zbyt długie sprawią, że trening stanie się nieefektywny). Przerwa to nie czas na picie czy pogawędkę. Koncentracja jest kluczem do sukcesu. Równie ważne jest wykonanie rozgrzewki tuz przed przystąpieniem do treningu. W ten sposób unikniesz kontuzji i odpowiedni przygotujesz organizm rozgrzewając mięśnie.
Najważniejsze zasady:
Trenuj na 100 procent, nawet jeśli słabniesz nie oddawaj się i wytrwaj do końca. W tym jest cała istota treningu Tabata. Wzrok powinien być utkwiony w jednym punkcie. Idealnie sprawdzi się zegar ścienny, który pozwoli ci dodatkowo kontrolować niezwykle istotny czas. Po zakończeniu ćwiczeń możesz odczuwać wyczerpanie, nudności i zakwasy. I to jest oznaką że trening został wykonany poprawnie, a organizm dalej pracuje na wysokich obrotach, spalając zbędną tkankę tłuszczową. Tabatę przeprowadzaj w dni beztreningowe. Na początku raz w tygodniu, a później, zwiększ intensywność treningów (gdy poczujesz się pewniej) i ćwicz 2-3 razy. Jednak nie częściej. Pamiętaj, że regeneracja to także niezwykle istotny element każdego treningu. Daj swojemu organizmowi odpowiedni czas. Nie stosuj tej metody na czczo, ale także po obfitym posiłku. Tabata nie jest polecany osobom o niskiej wydolności czy słabej kondycji fizycznej. Tabata to naukowo opracowana metoda o potwierdzonej skuteczności. Satysfakcja i efekty, które osiągamy po takim treningu rekompensują wysiłek i trud, z jakim przychodzi nam się zmierzyć podczas ćwiczeń.
-
Przez Trip
Powodów dla których wolimy trenować w domu jest wiele. Czasem przemawia do nas chęć oszczędzania pieniędzy, niekiedy brak czasu, a przeważnie większa swoboda. W domowym zaciszu nie musimy się krępować, wstydzić tego jak wyglądamy i możemy wykonywać równie efektywne ćwiczenia jak na siłowni czy w plenerze.
Bez względu na to, czy trenujesz aby podnieść wytrzymałość, schudnąć lub wyrzeźbić sylwetkę w domowym klubie fitness możesz osiągnąć swój cel. Zasada jest identyczna jak przy treningu na siłowni: liczy się systematyczność i intensywna praca.
Aranżowanie przestrzeni
Swoboda przy wykonywaniu ćwiczeń to podstawa. Potrzebujesz równego podłoża, o wymiarach 2,5×2,5 m. Oczywiście im więcej tym lepiej, jednak 6m2 powinno w zupełności wystarczyć. Jeśli na pierwszy rzut oka nie jesteś w stanie znaleźć wolnego kawałka podłogi przestaw krzesło lub odsuń kanapę. Wtedy z pewnością uda się wygospodarować niezbędną do ćwiczeń przestrzeń. Warto tak zaaranżować otoczenie, aby w pobliżu nie było niebezpiecznych sprzętów, mebli czy rzeczy, które możemy uszkodzić lub zrobią nam krzywdę spadają na podłogę. Jeśli mieszkasz w domku możesz wykorzystać taras lub ogród, zwłaszcza jeśli pogoda jest sprzyjająca. Jeśli dysponujesz lustrem możesz je ustawić tak, aby kontrolować precyzje wykonywanych ćwiczeń. Jednak nie jest to obowiązkowe. Z pewnością ułatwi prace i kontrolowanie postępów.
Niezbędny sprzęt
Dla niektórych osób pragnących trenować w domu przeszkodą może być konieczność wyposażenia się w dodatkowy sprzęt. Nie mamy na myśli bieżni czy rowerka stacjonarnego, ale matę, piłkę, koło treningowe, hantle, drążek czy gryf. Nie są to być może małe wydatki, jednak często koniecznie, aby właściwie wykonywać niektóre ćwiczenia.
Ćwiczenia dla pań
Oto popularne propozycje treningu na brzuch, nogi i pośladki dla pań, które chcą ćwiczyć w domu. Jeśli chcesz, aby trening przyjemny wykonuj go o dowolnej przed dnia, najlepiej samej i towarzystwie ulubionej muzyki, relaksacyjnej lub dynamicznej. Wybór należy do ciebie.
Ćwiczenia na brzuch
Potrzebny sprzęt: kanapa, ewentualnie mata Technika wykonywania ćwiczenia: połóż się na kanapie, unieś łopatki i nogi zgięte w kolanach. Złącz łopatki i trzymaj wyprostowane plecy. Wykonuj rytmiczne spięcia brzucha przysuwając kolana do twarzy. Głowa pozostaje prosta, brody nie ciągnij do klatki piersiowej. Ręce trzymaj wyprostowane, ewentualnie zgięte w łokciach. Technika wykonywania ćwiczenia: możesz także wykonać klasyczne brzuszki. Połóż się na macie przy kanapie, nogi ułóż pod kątem prostym na kanapie i wykonuj spięcia brzucha, odrywając jedynie łopatki. Głowę trzymaj prosto, nie splataj rąk za nią, patrz przed siebie. Częstotliwość treningu i ilość powtórzeń: minimum 3, maksimum 6 razy w tygodniu, 3-4 serie po 10-20 powtórzeń każdego ćwiczenia. Ćwiczenia na nogi
Potrzebny sprzęt: kanapa Technika wykonywania ćwiczenia: stań tyłem do kanapy, stopy ustaw na szerokość bioder i wykonuj przysiady, tak aby pośladkami lekko dotknąć siedziska. Pamiętaj o kacie prostym w kolanach i aby nie wychodziły one poza linię stóp. Sylwetka powinna być wyprostowana, ręce złączone przed sobą, brzuch napięty. Nie odrywaj stóp od podłoża. Częstotliwość treningu i ilość powtórzeń: minimum 3, maksimum 6 razy w tygodniu, 4 serie po 20 przysiadów. Ćwiczenia na pośladki
Potrzebny sprzęt: kanapa Technika wykonywania ćwiczenia: Uklęknij na kolanach przed kanapą, ręce zgięte w łokciach przyj na siedzisku. Rytmicznie unoś po jednej nodze do tyłu, napinając mięsnie brzucha i palce stopy kierując na siebie (stopa flex). Częstotliwość treningu i ilość powtórzeń: minimum 3, maksimum 6 razy w tygodniu, 4 serie po 20 powtórzeń na każdą nogę. Ćwiczenia dla panów
Najpopularniejsze są oczywiści pompki, przysiady i brzuszki, Dowiedz się jak wykorzystać przestrzeń w domu i prawidłowo wykonywać te ćwiczenia.
Pompki na mięsnie barków, klatki, brzucha oraz tricepsa.
Potrzebny sprzęt: mata (opcjonalnie) Technika wykonywania ćwiczenia: na macie wykonaj podpór przodem, złącz nogi, ramiona rozstaw na szerokość barków lub szerzej. Ciężar ciała unos cna rękach do góry (zachowując proste plecy) aż do momentu wyprostowania łokci, potem powoli wracaj do pozycji wyjściowej Częstotliwość treningu i ilość powtórzeń: warto rozpisać harmonogram ćwiczeń, zaczynając od ilości pompek, które jesteśmy w stanie wykonać, najlepiej wykonywać po 2-3 serie około 30 powtórzeń. Podciąganie, ćwiczące kaptury, plecy oraz bicepsy.
Potrzebny sprzęt: drążek Technika wykonywania ćwiczenia: drążek chwyć nachwytem i wykonaj swobodny zwis. Podciągaj ciało trzymając proste plecy i napinając ich mięśnia, aż do momentu, w którym broda znajdzie się na wysokości drążka. Swobodnie powróć do pozycji wyjściowej. Częstotliwość treningu i ilość powtórzeń: 2-3 serie, po 15 powtórzeń. Przysiady na dolne partie mięśni
Potrzebny sprzęt: – Technika wykonywania ćwiczenia: stan w lekkim rozkroku, nogi miej na szerokość barków wyprostuj się i powoli uginaj kolana tak, aby stworzyły kąt 90 stopni (aż uda będą równolegle do podłoża) i nie wysuwały się poza linię stóp. Nie wyginaj pleców w łuk. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Częstotliwość treningu i ilość powtórzeń: 2-3 serie po 20-25 powtórzeń. -
Przez Trip
Patrzysz w lustro i pragniesz coś zmienić w swoim ciele? Przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość. Na masę trzeba zapracować ciężkim treningiem i godzinami spędzonymi na siłowni. Nie ma przebacz. Chcesz budować masę, musisz być wytrwały.
Ma masę największy wpływ ma dieta. Zaskoczony? Z pewnością tak, bo gdzie się nie obejrzysz wszędzie pełno porad i wskazówek jak trenować, aby masa mięśniowa była większa. Tymczasem większość ćwiczących popełnia podstawowy błąd i nie bierze pod uwagę diety, a ma ona kluczowe znaczenie w całym procesie budowania masy.
Podstawowe zasady
Trening na masę mięśniową powinien skupiać się głownie na ćwiczeniach podstawowych z wolnymi ciężarami (hantle czy sztanga). Ćwiczenia na maszynach nie wymagają trzymania ciężaru w odpowiedniej pozycji, w związku z tym angażują mniej mięśni do wysiłku i pracy niż trening z wolnymi ciężarami. Taki trening jest mniej efektywny. Dźwiganie mniejszych ciężarów, natomiast z większą liczbą powtórzeń może być równie skuteczne w budowaniu masy co trening siłowy z większymi obciążeniami, ale mniejszą liczbą powtórzeń.
Przykładowe ćwiczenia
Wypróbuj uniwersalne zestawy prostych ćwiczeń które możesz wykonać na siłowni. Pozwolą ci harmonijnie rozbudować masę mięśniową i wyrzeźbić muskulaturę. Przydatnym sprzętem z pewnością będą hantle, sztanga, kettle bells (odważniki), modlitewnik, stopień, ława pozioma, suwnica oraz wyciąg górny.
Klatka piersiowa – wyciskanie na ławie poziomej
Połóż się na ławce, nogi trzymaj w lekkim rozkroku. Sztangę chwyć nachwytem, ręce rozsuwając nieco szerzej niż szerokość ramion. Powoli opuszczaj gryf do klatki piersiowej, o czym wyprostuj łokcie dźwigając sztangę, pamiętając od wydechu. Obciążanie dobierz do wagi i umiejętności.
Barki – unoszenie ramion w przód
Ćwiczenie możesz wykonywać zarówno na stojąco jak i na siedząco. Ustaw się w odpowiedniej pozycji wyjściowej, ręce opuść wzdłuż tułowia trzymając hantle, tak aby palce były odwrócone do zewnątrz. Na zmianę unoś jedną, a potem, drugą rękę w przód do wysokości barków (podczas podnoszenia odwróć dłoń palcami do dołu). Pamiętaj o minimalnym zgięciu łokci trzymaniu prostych nadgarstków.
Biceps – uginanie łokci w chwycie motylkowym
Ćwiczenie wykonuj przy wyciągu, ze sztangą lub z hantlami na modlitewniku. Hantle trzymaj w opuszczonych rękach, tak aby dłonie były zwrócone do zewnątrz ud. Wraz z wydechem zegnij ręce w łokciach, podnosząc hantle do barków. Z wdechem powróć do pozycji wyjściowej prostując ręce.
Triceps – prostowanie rąk przy wyciągu
Uchwyt krótki nachwytem, dłonie rozstaw na szerokość 15 centymetrów. Łokcie trzymaj nieruchomo przy tułowiu. Wyprostuj je spychając linkę wyciągu do dołu. Zatrzymaj ruch na chwilę po czym wolno powróć do pozycji wyjściowej.
Plecy – praca przy wyciągu górnym
Usiądź przy wyciągu, złap drążek dość szerokim nachwytem. Plecy trzymaj wyprostowane, a tułów lekko odchyl do tyłu. Drążek powoli opuszczaj do górnej części klatki piersiowej, silnie napinając plecy.
Brzuch – twist z kettle bells
Usiądź na macie, uginając kolana stopu trzymaj na podłożu. Kettle bell połóż obok lewego biodra. Wyprostuj tułów i odchyl go nieco w tył. Chwyć odważnik obiema rękami i unieś go ponad ziemię w tym samym momencie wykonaj skręt tułowia w prawo przenieś odważnik obok prawego biodra.
Nogi – przysiady ze sztangą
Stopy rozsuń na szerokość barków, gryf sztangi oprzyj na górnej części pleców. Wyprostuj się, po czym trzymając proste plecy ugnij nogi w kolanach, aż do momentu, którym uda będą równolegle do podłogi. Zatrzymaj ruch, a potem wróć do pozycji stojącej. Pamiętaj, aby kolana nie przekraczały linii wyznaczonej przez palce stóp.
Łydki – wspinanie na palce
Jedną nogę ustaw na podwyższeniu, tak aby opierały się o nie jedynie palce. Dla lepszej stabilizacji dłonie możesz oprzeć o ścianę. Powoli opuszczaj nisko piętę i wykonaj wspięcie na palcach.
Harmonogram treningu na masę:
pierwszy dzień: ćwiczenia na klatkę i biceps drugi dzień: trening na nogi i dolne partie pleców dzień przerwy czwarty dzień: ćwiczenia na plecy i brzuch piąty dzień trening ramion i tricepsu 2 dni przerwy Jeśli jesteś początkujący zacznij od 3 serii po 10-15 powtórzeń w każdej z nich. Potem, w miarę jak staniesz się średniozaawansowany wykonuj 4 serie po 8-12 powtórzeń. Z czasem będziesz potrzebował także porady fachowca. Pamiętaj, aby trening był urozmaicony. Jeśli zależny ci na masie, stawiaj głównie na trening siłowy. Wykonuj mniejszą większą liczbę powtórzeń z mniejszym obciążeniem, Dziel trening na kilka dni tak, aby każdego ćwiczyć inną partię ciała. Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo trening powodujący przyrost masy mięśniowej to długi i trudny proces. Wysypiaj się i znajdź czas na regenerację, to warunki niezbędne w treningu na masę mięśniową.
-
Przez Trip
Trening obwodowy rozwiązanie dla wszystkich, którzy nastawiają się na szybkie efekty swojej pracy. Zasada jest prosta: trzeba znaleźć kilka ćwiczeń, na każdą partię mięśni (tak, aby angażować wszystkie) i ułożyć je w obwód. Wykonywanie jedno po drugim to idealny przepis na sportowy przepis na sukces. Trening obwodowy pozwoli ci wyszczuplić sylwetkę i osiągnąć atletyczną figurę.
Trening obwodowy jest uniwersalną metodą zalecaną każdemu, zwłaszcza osobom rozpoczynającym swoją przygodę z fitnessem czy siłownią. W dodatku możemy go przeprowadzić niemal wszędzie (nawet nie dysponując sprzętem sportowym), wykorzystując do ćwiczeń masę własnego ciała. Trening obwodowy angażuje do pracy wszystkie podstawowe i najważniejsze partie mięśniowe (biceps, triceps, klatka, barki, plecy, nogi, pupa, brzuch). Ćwiczenia wykonuje się jedno po drugim, bez przerw. Przerwa to okazja to zmiany stanowiska pracy, maszyny lub wzięcia sprzętu niezbędnego do ćwiczeń. Najważniejsza zasada treningu obwodowego: ma być krótki, ale intensywny!
Jak trenować?
Zasady treningu są proste i przejrzyste. Powinny być spełniony, gdyż tylko wierne potarzanie i koncentracja w czasie ćwiczeń pozwalają osiągnąć zamierzone efekty.
Wybierz kilka ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Powinno być ich około 8-10. Każde z tych ćwiczeń wejdzie w skład tzw. obwodu. Ćwiczenia możesz wykonywać z dowolnym sprzętem. Najlepiej będzie jak połączysz je z tymi, w których wykorzystujesz obciążenie własnego ciała. Wykonuj 10-12 powtórzeń każdego ćwiczenia, a następnie od razu przechodź do kolejnego. Przerwy pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami powinny wynosić około 10-15 sekund zaś między obwodami 60-90 sekund. W każdym tygodni, wraz ze wzrostem formy, podnoś poprzeczkę i dokładać po 2 powtórzenia każdego ćwiczenia więcej. Każdy dzień treningowy powinien zawierać inny zestaw ćwiczeń. Wszystko po to, by mięśnie nie przyzwyczajały się do jednego rodzaju ruchu. Proponowany zestaw ćwiczeń do wykonania:
Praca nad mięśniami klatki piersiowej – pompka. Ćwiczenie na biceps. Nogi rozstawiamy na szerokość bioder, trzymamy kettle bell, łokieć przyklejamy do tułowia, pracuje jedynie przedramię góra-dół. Wykonujemy powolne i płynne zgięcia rąk. Ćwiczenie na nogi z elementami kardio – wbieganie na podest (lub schody). Ćwiczenie na mięsnie brzucha. Połóż się na plecach, nogi ugnij i ustaw na szerokość bioder. Podnoś się do siadu dotykając rękami kostek. Ćwiczenia na uda (mięśnie czworogłowy i dwugłowy) i pośladki – przysiady. Nogi rozstaw szeroko, stopy na zewnątrz. Chwytając kettle bell prostuj się, a następnie schodź odważnikiem do przysiadu. Zamiennie możemy wziąć także butlę wody. Ćwiczenie na plecy. Zaczep taśmę TRX o coś stabilnego, trzymaj proste nogi, delikatnie pochylaj się do tyłu, zachowując przy tym plecy proste, ręce trzymaj przed sobą i łap końce taśmy, powolnym ruchem ściągaj łokcie w tył wzdłuż linii ciała do maksymalnego spięcia mięśni i powoli wracaj do pozycji wyjściowej. Ćwiczenia na barki. Stań obunóż na taśmie (nogi trzymaj na szerokości bioder), łap końce taśmy tak, aby się krzyżowały, i unoś ramiona skosem w górę. -
Przez Trip
Trening na rzeźbę ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej oraz wysmuklenie sylwetki. Regularna praca na siłowni pozwala na wyrzeźbienie poszczególnych partii mięśni. Kluczowe w cały procesie są intensywność ćwiczeń oraz rodzaj wykonywanego treningu.
Podstawowe zasady
W pracy nad rzeźbą zaleca się dosyć dużą liczbę treningów, nawet 6 tygodniowo. Ćwiczenia powinny być krótkie i dosyć intensywne. Przerwy pomiędzy poszczególnymi seriami powinny znajdować się w przedziale czasowym 30-60 sekund. Bardzo ważną cechą treningu na rzeźbę jest duża różnorodność wykonywanych ćwiczeń, tak aby stymulować każdy mięsień z możliwie wszystkich stron. Istotne wydaje się także połączenie treningu siłowego z aerobowym, trwającym 30-60 minut. Najważniejsze podczas treningu na rzeźbę jest utrzymywanie stałej, wysokiej intensywności. Podczas aktywnej pracy częstość skurczów serca powinna mieścić się w przedziale 140-160 uderzeń na minutę. W czasie przerw tętno nie powinno spadać poniżej wartości 120 uderzeń na minutę. Te ogólne założenia z pewnością inaczej sprawdzą się w przypadku każdego trenującego, dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty i wypracować wspólnie z trenerem własny program ćwiczeń.
Tych zasad trzymaj się podczas wykonywania treningu
treningi powinny być krótkie i bardzo intensywne, a ćwiczenia różnorodne; przerwy pomiędzy seriami muszą trwać od pół minuty do minuty; wolne ciężary zastępuj ćwiczeniami izolowanymi; dobieraj ciężar, ważący 50% maksymalnego; zwiększ ilość ćwiczeń na maszynach i wyciągach; wykonuj więcej niż 3 ćwiczenia na każdą grupę mięśniową, przy zachowaniu jak najmniejszych odstępów; ilość powtórzeń w serii zależy od stopnia wytrenowania i powinna mieścić się między wartościami 10-30. Ćwiczenia aerobowe
To element niezbędny podczas całego treningu na rzeźbę. Pozawala on na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz przyśpiesza metabolizm. Ćwiczenia aerobowe należy wykonywać minimum 3 razy w tygodniu, przez około 30 minut. Takie wartości zalecane są szczególnie osobom początkującym. Z każdym kolejnym tygodniem zaleca się dodawanie 5 minut tak, aby nie przekroczyć wskazanego maksymalnego czasu treningu aerobowego. Nie zaleca się zbyt intensywnych aerobów (powyżej 60 minut), gdyż mogą okazać się obciążające i przyniosą odwrotny do zamierzonego celu. Zalecanymi ćwiczeniami aerobowymi są bieganie, pływanie, skakanie, rowerek stacjonarny, orbitrek, stepper).
Ćwiczenia siłowe
Powinny być wykonywane z dużym obciążeniem (oczywiście dobranym do warunków fizyczny) po 8 do 12 powtórzeń. Plecy:
wznos ramion w tył w opadzie ciała wznos ramion na bogi ze sztangielkami wyciskanie sztangi w pozycji stojącej Biceps:
uginanie przedramion ze sztangą w pozycji stojącej uginanie przedramion na modlitewniku unoszenie ramienia w oparciu o kolano Klatka piersiowa:
wyciskanie sztangi na ławce skośnej rozpiętki na maszynie butterfly rozpiętki na ławce poziomej
-
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.