Skocz do zawartości
Workout Athletes

Skazany na trening


hannibal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam pytanie co do ksiazki Paula Wade Skazany na trening. Przeczytałem cała ksiazke , ale nie rozumiem w niej jednej rzeczy - Paul Wade pisze ze trzeba robic 2-3 serie zeby sila rosla, ze wiecej serii tylko szkodzi i nie robi sie wtedy sila. To prawda ? Wierzycie w to? stosujecie sie do tego czy robicie wiecej serii ? BO ja sobie tak mysle no i przeciez robiac 3 serie nie da sie zmeczyc miesni i fajnie spompowac na trenigu. Pomożcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siła wtedy może wzrosnąc, ale wydaje mi się, że minimalnie, a reszta idzie w wytrzymałość. Poza tym zawsze można sprawdzić co się stanie. Nie polecam, przynajmniej na razie, bo nie wiem co się może stać, a gdy wyprobuje, to wtedy dam znać, czy można wykonywać więcej serii;-). No chyba, że wykonujesz smarowanie gwintów. Wtedy mamy inną bajkę( kilkanaście serii w ciągu dnia);-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego z dystansem. Hmm... To zależy jak Twój trening wygląda Jak np. podciągnięcia regularne 15/17/19 podciągnięcia szerokie 15/17/19 podciągnięcia wąskie uchwytem 20/23/25 Incline Pull Ups 20/23/25 Eksplosive Pull ups 15/17/19 to po takim treningu, po dodaniu różnych faz, myślę że siła może iść. Są jednak różne rodzaje treningu. Jeżeli zrobisz go dobrze to powinno być ok. To wszystko zależy od całego treningu i jak jest prowadzony. Pamiętajcie jednak, że tak na prawdę dopiero się zaczyna robić SIłA podczas diety i regeneracji. Też jak bym miał odpowiedzieć na to pytanie to książkę można by pisać :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem te same odczucia po przeczytaniu skazanego i postanowiłem sprawdzić na własnej skórze. Od kilku miesięcy miałem zastój siłowy w niemal każdym ćwiczeniu. Zaciekawiony systemem Wade postanowiłem zmniejszyć intensywność i od miesiąca robię trening raz w tygodniu - na siłowni, składający się z 4 głównych ćwicze? i kilku uzupełniających: Podciąganie, pompki na poręczach, przysiady i jedno ćwiczenie na barki uzupełniam ćwiczeniami brzucha (głównie dragon flag) i chwytu pod koniec. Wszystko robię z obciążeniem po 2-5 powtórze? w 5 seriach i co tydzie? dokładam kilogramy. Jeżeli zapewni mi to jakąś progresję i przełamie stagnację, to znaczy że Wade ma rację i dłuższy odpoczynek przy czysto siłowym treningu popłaca. Nigdy tak nie ćwiczyłem, zawsze był to trening min. 3 razy w tygodniu. Niestety na razie za krótko ćwiczę, żeby póki co stwierdzić jak to działa, bo zacząłem ze sporym zapasem i dopiero teraz wchodzę na ciężkie treningi. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hannibal ogólnie to ja przeprowadzam trening z tej książki i progress jest ćwicze z tym od nie wiem może stycznia i szybko leci, kiedy sie nie ustałbym na rękach teraz już zaczynam pompować i nie ćwicze z samą książką. Jako, że cwicze z planem, który zakłada tylko 3 dni treningu w tyg to troche mało. W dniu kiedy np mam krok z podciągnieć to ok, zaliczam krok ale od siebie dodaje swoje podciagania różnego rodzaju, jeżeli jest np dzie? pompek to do tego dodaje dipy na drążku, poręczach. Tak mixuje większość dni i dodaje też swoje oprócz tych wyznaczanych prze Skazanego. A progres idzie i w książce w zalecanych ćwiczeniach i w tych, które robie równolegle. ćwicze z tą książka dlatego, że podaje ona coraz to trudniejsze kroki, które pozwalają mi dojść coraz dalej bynajmniej w niektórych dziedzinach i to jest ok. OK nie jest to, że dla kogoś kto nie lubi 15 minutowych treningów to bedzie za mało, ale wtedy można to spokojnie urozmaicić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...