Skocz do zawartości
Workout Athletes

Tajemnice mojej sali treningowej: Podziel się ulubionymi ćwiczeniami


szpaleta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas ma ulubione ćwiczenia, mogą one wiele powiedzieć o naszych preferencjach treningowych, celach oraz podejściu do zdrowego trybu życia. To fascynujące spojrzenie na osobowość i zainteresowania. Zapraszam wszystkich do podzielenia się ćwiczeniami które mają szczególne znaczenie dla Waszych treningów. 💪🏋️

 

Martwy ciąg: Ogólnorozwojowe, aktywuje plecy, pośladki, nogi i wiele innych grup mięśniowych.

 

Przysiady ze sztangą: Niezastąpione, jeśli chodzi o rozwijanie siły dolnej części ciała. 

 

Przysiad bułgarski: To ćwiczenie to prawdziwy klasyk, który wymaga siły, równowagi i elastyczności. 

 

Dipy na triceps z nogami na podwyższeniu: Ćwiczenie, które angażuje tricepsy i wzmacnia mięśnie brzucha.

 

Uginanie ramion na biceps: Wszelkiego rodzaju uginania ramion na biceps oraz różne metody wykonywania tego ćwiczenia takie jak, metoda s21, powtórzenia oszukane, piramidalne zwiększanie obciążenia.


 

Metoda s21

Wykonaj 7 pełnych ugięć ramion. Następnie wykonaj 7 ugięć tylko do połowy Na koniec, wykonaj 7 pełnych ugięć.

 

Powtórzenia oszukane

Polega na kontrolowanym zaangażowaniu mięśni pomocniczych, co umożliwia wykonanie dodatkowych kilku powtórzeń w celu zwiększenia mikrourazów i stymulacji wzrostu mięśni.

 

Piramidalne zwiększanie obciążenia

Metoda treningowa, która polega na zwiększaniu obciążenia w  każdej serii, jednocześnie zmniejszając liczbę powtórzeń


 

  • Dziękuję 1
  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, szpaleta napisał:

Metoda s21

Mega fajna metoda, świetnie pompuje mi bicepsy, przeważnie na modlitewniku jej używałem. 

 

Moje top ćwiczeń z siłowni to:

  • Rozpiętki na bramie 
  • Wyciskanie sztangi na ławce skośnej dodatnio 
  • Zginanie przedramion na modlitewniku 
  • Ściąganie linek wyciągu górnego 

A z kalisteniki to standardowo:

  • Dipsy
  • Pompki
  • Podciąganie 

 

  • Lubię to 1
  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banan rozumiem że pytanie było do mnie ? 😄 To już odpowiadam trenuje u siebie mam podstawowe sprzęty którymi fajnie mogę się pobawić 🙂 W moim profilu na zdjęciu w tle jest właśnie mój prywatny plac zabaw. Co prawda jestem trochę ograniczony gdyż mieszkam na piętrze w starej kamienicy i nie mogę wykonywać dynamicznych ćwiczeń ani też nie mogę powiększyć mojej kolekcji obciążenia gdyż mam drewniany strop. Co prawda sąsiadka z dołu jest młoda ale raczej nie chciała by żebym wpadł do niej niezapowiedzianie 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telewizorku przeważnie lecą jakieś chillowe filmiki bo nie lubie się rozpraszać podczas treningu. Zero bodźców ze świata zewnętrznego dla tego też sąsiadka odpada bo trening mógłby się zakończyć kontuzją 😄

ta nutka po części może zobrazować moje treningi i co mam w głowie 😄
 

 

  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Flash napisał:

A zwykłe dipy lubisz robić?


Robię ale  nie są one w mojej topce ulubienych 😄 i wiem dla czego: bo jeszcze nie za ciekawie mi to ćwiczenie wychodzi zrobię w 4 seriach od 8 do 5 dipów. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt że jako ektomorfik który zaczynając trenować nie miał w ogóle mięśni to i tak bardzo dobry wynik bo na początku nie zrobiłem ani jednego dipa. 

  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trip Dipy robię na drążkach które są w stojakach pod sztangę. Nagrałem filmik z myślą aby pokazać wam na jaki jestem etapie i przy okazji chciałbym zapytać czy można ocenić technikę z tego ujęcia. Co do ilości powtórzeń to chciałby się pochwalić że zauważyłem progres bo poszło 11 razy z zapasem 2 powtórzeń następne serie też poszły zadowalająco, chyba zadziałała magia kamery 📹 😄

 

 

  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...