Skocz do zawartości
Workout Athletes

Przyrost masy i rzeźba


mati12kg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie chciałbym się zapytać czy jest sens pojechać najpierw na białeczku, żeby urosnąć, a potem zacząć robić rzeźbę z pomocą jakieś kreatynki. Ogólnie nie muszę przybierać na masie, bo mam taką w miarę, że nie jestem gruby, ale chudzielcem też nie jestem, powiedziałbym nawet, że lekko brzuszek odstaje, ale mięśnie widać. Zresztą nawet mogę zacząć więcej futrować :D I oczywiście ćwiczyć z białeczkiem, a potem, jak skończę jechać na białku to z przerwą lub bez - chodzi o suplementy (zależy na jak długo mi białko styknie) chcę zacząć robić rzeźbę (słyszałem że na kreatynie się właśnie dobrze robi) i wiadomo do tego jakieś bieganko w DNT, naparzanie w worek (o ile w końcu się zmotywuje go wypchać czymś) no i w miarę zbilansowana dieta :P Dobrze kminie, czy po przeczytaniu tego zupełny facepalm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc,jeżeli nie masz opracowanej diety,to nie ma sensu białka.

Suplementy diety są tylko i wyłącznie dodatkiem do diety.

Czymś co ma pomóc w uzupełnieniu jej(diety).

Białko nie pomoże Ci w urośnięciu

ZBILANSOWANA DIETA,owszem.

Nie ma co pakować kasy w coś o czym się mało wie.

Poczytaj sobie na necie i dopiero.

Napisałeś"żeby urosnąć, a potem zacząć robić rzeźbę z pomocą jakieś kreatynki. Ogólnie nie muszę przybierać na masie,"

Bez nabrania masy nie urośniesz,nie ma tak łatwo.

Jeżeli masz ten "lekki brzuszek,to ja bym radził pierw wyredukował trochę i dopiero powolne,dobre masowanie.

Nie ma co "masować" jeżeli ma się jeszcze "swojej" masy".

 

Do kreatyny nie mogę się wypowiedzieć,bo mało się na tym znam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do kreatyny.

Podczas intensywnych treningów w naszych mięśniach robią się mikro urazy. Kreratyna uzupełnia właśnie ATP w mięśniach, przez co są one większe, oczywiście tak jak napisał Maluszek - przy odpowiedniej diecie. A robienie rzeźby to głównie dieta + trening aero.

Jeżeli chcesz nadal robić masę, to proponuję ułożyć sobie dobrą dietę i plan, tak ćwiczyć dwa miesiące i sprawdzić czy waga idzie ku górze i czy wszystko jest w porządku. Po tym czasie możemy kupić np białko, albo masówkę, żeby znów dobić masy. Gdy osiągniemy swój wyznaczony cel, to wtedy możemy zmienić dietę i plan, poćwiczyć z miesiąc i ewentualnie zasilić się kreatyną, żeby mięśnie jeszcze trochę podrosły.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o masowaniu :D Nie warto słuchać się ludzi, lepiej jest czytać ^^ Jeśli chodzi o mase, to jeślibym Sobie ułożył jakąś dobrą dietkę (białko i węgle - rano, po treningu, wieczorem no i na obiad przeważanie jest kawał mięcha z jakimś tam dodatkiem skrobiowym) i nawet w późniejszym okresie uzupełniał niekiedy białkiem w proszku to masując, mógłbym robić małe redukcje tłuszczu ( w sensie aeroby) żeby nie za dużo mieć tego tłuszczu, w sensie żeby mieć go do danego stopnia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...