Skocz do zawartości
Workout Athletes

Co jeść, a czego unikać?


Dynloth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

majonezu unikać sam tłuszcz i wiadomo chipsów cukier na słodzik można zamienić :P czekolady pączki kazdy fast food ale zawsze mozna to połączyć z czyms wysoko białkowym np serek ryby mięso odradzam wieprzowe duzo tłuszczu ma lepsza wołowina czy mieso z kurczaka ,indyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sól zatrzymuje wode w organizmie, a cukier też należy ograniczyć do minimum jeżeli utrzymujemy dietę. Cukry proste, czyli te spożywane przez nas na codzie? dostarczają energii całemu ciału, ponieważ proces ich metabolizmu zachodzi we wszystkich komórkach, a cukry zawarte w owocach (fruktoza) metabolizowane są głównie w wątrobie. Poza tym cukier owocowy fermentuje, wytwarzając tym samym etanol. Zamiast soli dobrym zamiennikiem będą zioła np. bazylia, oregano, estragon itd., a owoce im mniej słodkie tym lepiej dla wątroby, słodziki też na bok, dobra będzie gorzka czekolada, naturalne kakao, miód też jest lepszym rozwiązaniem (na pewno zdrowszym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quake napisał(a): Ogólnie zamienić kolor biały na brązowy w przypadku: -Pieczywo -Ryż -Cukier I inne. ;p
pieczywo nie brązowe tylko razowe bo brązowe tez moze byc zwykły chleb pszenny barwiony miodem albo karmelem ryz nie ma sensu jest brązowego on ma tylko troche więcej witamin a cukier lepiej zamienić na słodzik to tylko moje zdanie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A co powiecie o jajkach? Niby w każdej postaci mają takie same wartości odżywcze. I krążą plotki, że dłuższe spożywanie grozi chorobą, lub bezpłodnością. Ja jadłem jajka praktycznie w każdej postaci i to dosyć często, a mimo to, nie widzę żadnych zmian w moim organizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajka to głównie woda ale też białka, witaminy. Większość ludzi twierdzi, że to sam cholesterol.. Wszystko w większych ilościach szkodzi, jajka posiadają akurat więcej tych związków. Produkty pochodzenia zwierzęcego powinny być nieodłącznym elementem szczególnie Waszej diety chłopcy :D Za to jeżeli ktoś jest weganem może zastąpić wszystkie pochodne zwierząt ryżem (koniecznie nie łuskanym), ziemniakami, kukurydzą, fasolą, soją czy pszenicą. Wątpie, że są tu osoby z tak restrykcyjną dietą ale każdy ma swoje upodobania. Jako ciekawostke mogę dodać, iż kurze jajo zawiera 7g białka, a 500g ziemniaków 12g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie oliwa z oliwek (nie olej xd) ma ona sporą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, które pomagają przyswajać niektóre witaminy i są budulcem komórkowym. Słonina to produkt pochodzenia bezpośrednio zwierzęcego chyba nie ma przeciwwskaza? tłuszcz zwierzęcy po podgrzaniu raczej nie wydziela szkodliwych substancji :D Co do jajecznicy :D nie jadłam nigdy z owsianką ale z pomidorami owszem i jest smaczna co do pomidorów to nie ma co podejmować dyskusji bo są one pryskane, mają wady i zalety. Ważne żeby ta owsianka nie była przemielona bo wtedy nie posiada już pełnych wartości, ewentualnie może pestki dyni, słonecznika po takiej jajecznicy na pewno nie będzie się narzekać na senność czy brak siły bo ziarna, zboża, owies, pestki, orzechy i nasiona dostarczają bardzo dużo energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że duuużo ogarniasz Daria Spróbuj, jak już wsadzisz jajka na patelnie to wtedy wsyp owsiankę błyskawiczną, podobnie z pomidorami może Ci zasmakuje Ja bym chciał strzelić sobie kiedyś Dietę, ale ze względu, że mieszkam z rodzicami to raczej nie mogę wybierać jedzenia Macie może jakieś ciekawe przepisy na dobre jedzonko? Takie warte polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quake napisał(a): Mamy Naszego eksperta od spraw odżywiania, więc śmiało można walić pytania. Ja sera żółtego raczej nie używam, ale jajecznice owszem. A co powiecie na temat jogurtu naturalnego, śmietany, serka homogenizowanego?
¦mietana to najbardziej kaloryczny z produktów mlecznych. dobrą rzeczą jest serwatka, która jest najmniej kaloryczna i bogata w składniki odżywcze. Serki homogenizowane są poddawane pewnym procesom (pod ciśnieniem), aby rozdrobnić zawarte w nich cząsteczki tłuszczów, także też są kaloryczne ale w odpowiednich ilościach dostarczą pewnych składników. Jogurt naturalny-ma wiele zastosowa?, można dodać do niego łyżkę miodu czy owoców i będzie zdrowym deserem lub zioła i będzie to fajny sos. Taki jogurt trawi się trzy razy szybciej niż mleko i pomaga w rozkładzie witamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dynloth zmienił tytuł na Co jeść, a czego unikać?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...