Jump to content
Workout Athletes

Parkour


Dynloth
 Share

Recommended Posts

  • Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ćwiczyłem rok z kuzynem i kilkoma jego kolegami.Ogólnie podstawy: lazy, thief, twohanded, 180 i 360, dash, kilka razy zrobiłem gate'a, tiger i roll.A przy wzroście(wtedy)160 cm potrafiłem się wspiąć na 2 metrowy mur.Nadal nie umiem monkey'a.Niestety nie miałem przyjemności skakać po balkonach .Zaprzestałem z powodu wypadku(jak ktoś poszuka na forum to znajdzie szczegóły).

Link to comment
Share on other sites

Parkour naprawdę fajna, sprawa. Ja osobiście trenuję 2 lata. Przez cały zeszły tydzie?, uczestniczyłem w Międzynarodowym Festiwalu Parkour u mnie w trójmieście, 3Run i Akro również tam były. W sumie byli ludzie od zupełnie początkujących po najlepszych z europy. Zajęcia i atrakcje były dla wszystkich o różnych poziomach. Więc śmiało za rok możecie przyjeżdżać, chociaż pooglądać Jeśli chodzi o strach, to moim zdaniem w Parkour najbardziej straszne są dalekie skoki (gap, prec, "mankiprec", kong) nad przepaściami. A w akrobatyce, 3Runie to wszelakie salta w tył. Stosunkowo są jedne z łatwiejszych ale osobiście stwierdzam, że prędzej spróbuje się zrobić z bomby np: Corka (¦ruba) niż o wiele łatwiejsze salto w tył :D Oczywiście zależne jest to od psychiki danej osoby, jednej łatwiej się jest przełamać innej trudniej. Ale zależność jest taka, że im dłużej trenujesz tym coraz bardziej masz "Zrytą Banię" na strach ;D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Niecały rok ćwiczyłem razem z kumplami z osiedla. Stare czasy z podstawówki, bo to wtedy moda na to była;) Pamiętam co raz się za nisko wybiłem i zahaczyłem nogą barierkę, ale walnąłem głową o deski. Pluło się krwią, a ludzie, którzy przechodzili obok nie wiedzieli co robić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...