Skocz do zawartości
Workout Athletes

Czas na dietę


MerDano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio na treningu poznałem pewnego wegana. Gość ładnie zbudowany, nie tak bardzo, ale widać że coś potrafi. -Ciekawy człowiek-. Mieliśmy dużo wspólnych tematów, ale kiedy zaczęliśmy gadać o diecie, zaczął mi lansować mózg :P, chyba w dobrym tego słowa znaczeniu. Jak napisałem jest weganem, czyli trudno mu uzupełnić białko w znaczeniu że trudniej od nas. Ale kiedy gadaliśmy o białku, dał mi trochę do myślenia. Otóż on tak szczegółowo nie liczy ile kalorii zje, białka, węgli, czy tłuszczów, ale kiedy my obliczamy że potrzebne nam ok 400g węglów dziennie, on zjada normalnie ok 800g. Dokładnie, nie dziwi mnie że nie jest gruby, bo wiadomo, trochę trudno przytyć na ryżu i wgl warzywach i owocach :P. Mówi że nie zjada dużo białka, ani też zbyt wiele tłuszczów, ale zjada baardzo dużą ilość węgli jak widzicie. O co mi chodzi, gość dał mi do myślenia, my tutaj wpier*alamy serki, mięso na białko myśląc, że potrzebne nam takie ilości, a jakimś cudem jemu wystarczą małe ilości. Trochę mu nie wierzyłem, ale też sko?czył coś tam z rozszerzoną chemią i biologią i jeszcze coś. Tłumaczył mi o co chodzi z tymi białkami, jeżeli coś to postaram się pó?niej opisać. Teraz nie jestem wgl pewny co do diety, czy ona musi tak wyglądać, jak my ją widzimy. Więęęęc jeżeli macie ochotę, to wypowiedzcie się, pokażcie swoje zdanie, może pomożecie mi to zrozumieć :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar białka i tak zamienia się w wegle i tłuszcze, więc wychodzi na to samo. Dlatego pisałem o moim "kalkulatorze" a nie jakieś 2g białka na kg masy, to jest głupota wciskana przez producentów supli (którzy chcą sprzedać produkt, więc powiedzą, że tyle jest potrzebne do nabrania masy by to opchnąć - to nie prawda). Więc pomyśl, jak zapychasz się białkiem (te 2g/kg). Nadmiar zamienia się w tłuszcze i węgle, co zalewa Ci mięśnie tłuszczem a wydaje Ci się, że to dzięki białku zbudowałeś mięśnie. Złudzenie jest, masa te więc wydaje się, że wszystko gra...ale czy naprawdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie stosowałem supli i nie jestem za tym, przynajmniej na razie. Chodzi mi o sam fakt żywego przykładu, że nasze racje wcale nie są do ko?ca prawdziwe, co do tak wielkiej potrzeby białka. Mózg mi się lansuje, bo gdyby to było prawdą lub coś innego to albo ludzie są aż tacy głupi, ale te fakty się zakrywa właśnie przez producentów supli którzy mogą wciskać swoje produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta o jakiej rozmawiacie jest dla kulturystów, że kulturystów sterydy anabole multum odrzywek, liczenie kalori: białek (tylko pochodzenia zwierzęcego), węgli i tłuszczy. Kulturyści muszą czegoś takiego przestrzegać, zwykli śmiertelnicy nie potrzebują aż takiej diety starczy obliczenie dziennego bilansu kalorycznego i stosowanie się do niego mniej więcej. Jak chcemy klepać mase to np. +100 kcal a jak redukcja to odejmujemy np. -100 kcal. Ale trzeba niestety pamiętać, że musimy dostarczać zarówno białka jak i innych makro składników bo np na samych węglach, białku czy tłuszczach nie zbudujemy mięśni :D Przynajmniej ja mam takie pojęcie na dzie? dzisiejszy. Dużo na temat diet czytałem i mniej więcej tak mi się to utrwaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się opierać na doświadczeniach ludzi, któryh znamy albo weryfikacji przez nich informacji. ; ) Znam kilku dietetyków i chłopaków, którzy trenują kulturystykę bąd? mma i w większości ich zda? zgadza się, że dieta rozpisana na odpowiednią ilośc makro składników działa efektywniej niż samo zdrowe odżywiaanie na rozbudowywanie mięśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie przeczytałem pewien ciekawy artykuł, który bardziej zgadza się z moim poglądem na białko dla naszego organizmu. Myślę, że jest to ważny temat, choć nie poruszyli wszystkich ważnych kwestii z nim związanych, jak to w filmikach na Youtube mówią: I hope you guys will enjoy about that: (lub coś w tym stylu Napisane przez nimtiz w Dieta Ten artykuł będzie o tym czy naprawdę potrzebujemy spożywać białko dostarczane przez producentów odżywek jako nieodzowny element procesu budowania mięśni, oraz o tym czy dieta która dostarcza odpowiednie ilości białka jest droga i wymaga specjalnego zaplanowania. Po pierwsze ile białka potrzebujemy? Tak naprawdę przeciętny dorosły człowiek potrzebuje 0.7-0.8g / kg mc. Ten poziom wystarczy do odbudowy komórek, produkcji enzymów i utrzymaniu mięśni podczas średniej średniej aktywności fizycznej. Ok, ale co jeśli chcemy trochę tych mięśni zbudować to czy naprawdę potrzebujemy nagle 3 razy więcej niż przewiduje norma? Nie. Na ogólnopolskiej konferencji dietetycznej w tym roku padła liczba 1.4g / kg mc dla ciężarowców w okresie budowy( oczywiście zjadają oni więcej ale za chwilę wytłumaczę dlaczego tak się dzieje ). Dla ludzi którzy większość czasu spędzają na treningach by potem startować w olimpiadzie. Dla ludzi którzy ćwiczą powiedzmy 5 razy tygodniowo po 2-3h myślę że 1.2g / kg mc spokojnie wystarczy. Więc co z tego wynika? że nadal jemy powyżej normy. Problemem nie jest zjadanie zbyt małej ilości białka, ludzie krajów cywilizowanych jedzą go i tak już zbyt wiele. Dla przykładu przedstawię prosty dzienny jadłospis: śniadanie: maślanka 330g 3,4g/100g = 11,22 płatki owsiane 100 11 11 2 śniadanie: chleb graham 200g 7g/100g = 14 ser biały chudy 100g 19,5g/100g = 19,5 obiad: mięso 120g 18g/100g = 21,6 ryż 180g 6g/100g = 10,8 podwieczorek: chleb graham 200g 7g/100g = 14 3 parówki 190g 11g100g = 20,9 kolacja: 2 jajka 120g 12g/100g = 14,4 suma 137,42 Warzywa i owoce pominięte bo na ogól mają mało białka. Jak widać dla osoby ważącej 75kg to daje ponad 1.8 g /kg mc. Obala to też mit białka jako uzupełniacza gorszego ( mniej białkowego ) posiłku w postaci shake'a. Po skreśleniu jednego posiłku nadal będzie sporo białka. Nawet jeżeli w jednym dniu zjemy o 20g białka mniej niż zaplanowaliśmy to nic się nie stanie, organizm to nie komputer że wypluwa dobre dane wyjściowe dla dobrych wejściowych. Natomiast zbyt dużo białka jest bardzo niekorzystne dla mięśni bo zakwasza organizm. Poza tym nadmiar obciąża wątrobę i nerki oraz powoduje że włosy szybciej wypadają. Tak więc najlepiej nie układać specjalnych diet, nie objadać się nonstop kurczakiem z ryżem tylko lepiej trenować i więcej spać. Wg najlepszy sposób na dobrą dietę to parę drobnych zasad na które każdy może sobie pozwolić: Zmienić chleb (razowy lub graham) Nie żałować sobie surówki do obiadu Do kanapek zjeść warzywo lub owoc ( pomidory, papryki, marchewki, jabłka, sezonowe ) W ciągu tygodnia 2 razy ryby ( chociaż w puszce ) Ograniczyć mleko ( wybrać maślankę, kefir, jogurt ) Nie napychać się do pełna Artykuł by nimitz- kalistenika- Dieta A tutaj link: http://kalistenikapolska.pl/portal/?page=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...