Skocz do zawartości
Workout Athletes

Nazwa tricku [taboret]


zgred
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez m4lusz3k,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum więc 2 słowa wstępu: nazywam się Paweł i trenuję SW od ok roku ale trochę brakuję mi systematyczności - niestety także szału nie ma.

Na ten rok planuję nauczyć się front i back lever oraz dwa ćwiczenia z wielkiej 6 Paul'a Wade - pompki i podciąganie na 1 ręce.

Dodatkowo chcę się nauczyć ćwiczenia tylko nie mam pojęcia jak się nazywa i tu pojawia się 1 pytanie:

- 6s filmu, coś jak odwrotne wejście siłowe. Jak to się nazywa?

Drugie pytanie to: jak to wykonać? w pozycji odwróconej jestem w stanie prawię się podciągnąć na tyle żeby przekręcić się ale kiedy jestem tuż tuż - przynajmniej takie mam wrażenie - to albo mnie odgina i odpadam od drążka, albo nie jestem w stanie przekroczyć tej granicy żeby mnie przekręciło.

I tu jest pytanie, są jakieś 'magiczne' wskazówki czy po prostu brakuje mi siły w łapach? I tu dochodzimy do 3 pytania: co ćwiczyć aby wzmocnić się pod kątem tego tricku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj nogi razem i proste, nie uginaj ich.

Kiedy robisz tą technikę podziel sobie na 3 fazy:

1. podciągnięcie pod dupę

2.podciągnięcie nad dupę

3. przejście

Przez jakiś czas może Ci dupa przeszkadzać, ale to kwestia czasu.

Jak będziesz miał z tym problemy to zostaw to i trenuj zwykłe podciągnięcia, rozwijaj siłę i wróć po jakimś czasie.

A do treningu podciągnięć dołóż sobie podciągnięcia w pozycji jak do taboretu, tylko staraj się kontrolować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale mi to wychodzi od razu bez jakiś większych problemów xd

Jak się ma parę w łapach to wszystko jest proste.

Myślę że u mnie właśnie barki są słabym punktem. Bo tak samo przy front leverze mam problem, choć np: dragon flag też w zasadzie zrobiłem za pierwszym razem bez większych problemów.

No nic, pora wziąć się za trening, samo się nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...