Skocz do zawartości
mazi14

Bieganie HIIT

Rekomendowane odpowiedzi

To może być niezłe, ja musze poprawić kondycję, ponieważ przygotowanie do sezony piłkarskiego;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Tak, plan jest ładny, ale trzeba uważać, żeby przy okazji nie spalić masy mięśniowej. ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy biegach długodystansowych tak jest, ale przy krótkich sprintach raczej nie. Tak samo, jak wyglądają maratończycy, a jak sprinterzy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Racja. A Wy jakie kategorie biegania wolicie? Sprinty, czy długodystansowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprinty lubię  długodystansowe też! U mnie z bieganiem na dystans to jest tak dziwnie - nie mogę się przemóc, żeby biegać systematycznie lecz strasznie to lubię ;D Bieganie ze słuchawkami na uszach i słuchanie ulubionej, motywującej nuty - to jest to ;D Więc w każdym bieganiu są jakieś plusy i minusy  Więc nie wybieram żadnego ;D Do ćwiczeń to mam ogromną motywację  taką, że muszę poćwiczyć bo inaczej będę mieć wyrzuty sumienia  Jak znajdujecie motywacje do biegania?  Może i mi się uda pokochać w pełni ten sport ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Hmm, ogólnie to nie biegam, jeżeli już to Sprinty na zawody. Ja wolę tylko sprinty, bo np. po 1,5km to płuca wypluwam. ;d Motywacja jak do wszystkiego innego, muzyka, oglądanie filmików z mistrzami. ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proces swojego przeistaczania się ze spasa w miarę sprawną osobę zaczynałem w właśnie od biegania,miałem problemy co by przebiec ze 3 km a teraz daję radę półmaraton zrobić w 2h bez większego wysiłku. Do progressu w bieganiu nie potrzeba niczego więcej niż chęci,nasłuchałem się już od znajomych biegaczy różnych strasznie dziwnych teorii i szczerze mówiąc podchodzę do nich z ogromnym dystansem. Choć po zeszłorocznych wakacjach kiedy nie ćwiczyłem siłowo a nałogowo biegałem bardzo spadłem z siły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez nie mogłem się przemóc, ale jakoś dałem rade i już tydzień biegania za mną 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Lepiej się czujecie, jak biegacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja podobnie Jak przybiegam mokry, zdyszany i bez sił to czuję, że coś to daje. Na razie biegam coś około 7-9 km a pod koniec, jakieś 100 -200 metrów sprint ;D U mnie bieganie w tym jest świetne, że daje poczucie takiej wolności. Jak biegam podczas zachodu sło?ca to nie dość, że mam świetne widoki to jeszcze jakoś tak mnie to cieszy, że sobie biegam  Rano też się fajnie biega - tylko cieżko wstać i trzeba zrobić dłuższa rozgrzewke  Wolicie biegać po drodze ( /asfalt ) czy polne drogi/lasy ? Ja, jeśli mam możliwość wybrania, to zawsze to drugie ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja preferuje polne drogi i lasy, a poza tym, to jest lepsze dla stawów  Dla mnie, lepiej jest wieczorem, bo rano, to jestem taki sztywny, że rozgrzewka nie pomaga 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Takie poranne bieganie dobrze działa na odstresowanie przez resztę dnia. Ja też wolę polce drogi i lasy. A takie pytanko, wolicie biegać na palcach, czy na całych stopach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Ci wygodniej, niby powinno się biegać na sródstopiu, ale to wymaga mocnych nóg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

A masz jakiś sposób na oddychanie podczas biegania? ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WłAAAAASNIE! Podpinam się do pytania Dynloth'a ;D JA biegam różnie, mam często pod górkę - wtedy biegam na palcach ;D Niestety asfaltem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej głębokie wdechy przez usta, bo inaczej nie dałbym rady  Jak biegasz asfaltem, to przydałyby się odpowiednie buty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biegam w butach takich jakie mam ;D bieganiu nie jest ?le ;D choć teraz miałem dłuższą przerwę od biegania. Myślę nad tym, żeby zacząć od przyszłej niedzieli. Jak długo już biegasz mazi? Jaki dystans pokonujesz ? A Ty Dynloth? Też ćwiczysz bieganie? Myślałem, że tylko siłowo ćwiczysz ! ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz biegam planem z pierwszego postu, bo zależy mi głównie na redukcji tkanki tłuszczowej. Dopiero póżniej pomyślę o bieganiu wytrzymałościowym i dłuższych dystansach 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Ja czasami jak mam te "gorsze" dni, to lubię sobie wieczorkiem pobiegać. ;] I jak mazi14 długo biegasz tym planem, są efekty? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Masz doświadczenie z innymi planami biegania, więc ten jak oceniasz? ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...