Skocz do zawartości
Workout Athletes

Przygotowanie do Muay Thai


Skrobot1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zaczynam... Moje parametry: 172 cm wzrostu 58 kg wagi Resztą w planie o który poprosiłem, tam jest wszystko co i jak ... powracając do tematu Chciałem zapytać wszystkich użytkowników, co myślicie o tym żebym w okresie przygotowawczym bo na pierwszy trening Muay Thai idę za rok , robić w domu ćwiczenia takie jak ... Plan oczywiście Street który dostałem , ale oprócz tego coś na worku , i po prostu sparingi jakieś, tarczowanie i wql ? no bo tak czekać rok nic nie robić a potem pójść na trening ciemny to trochę głupio xd ... piszcie co myślicie ... WAżNE ! :P :@ jak coś chcecie napisać jeszcze ,zapytać zeby potem mi doradzić mówcie w komentarzach ja Wam powiem :D//Edit by @Dynloth [small]1. Ogólna poprawa posta. 2. Zmiana nazwy tematu. 3. Przeniesienie tematu. [/small]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Street Workout zupełnie Ci wystarczy i uwierz mi, że jeśli pójdziesz na grupę początkującą to szybko przerzucą Cię do zaawansowanej .. :D Powiem Ci mój przypadek, jakieś 3 lata temu nie miałem pojęcia o żadnej sztuce walki, bo nic nie ćwiczyłem, ale kupiłem sobie rękawice, ochraniacze na zęby, itp, bo chciałem zacząć chodzić. W wakacje zrobiłem sobie sparing z kolegą ze szkoły, który kilka lat trenował kick boxing i ważył ponad 15kg mniej ode mnie (warunkami go miażdżyłem) byłem pewny siebie, bo on był malutki. Można powiedziec, że szybko ostudził mój zapał i po kilku uderzeniach padłem i stwierdziłem, że jeszcze się nie nadaję. Jakiś miesiąc pó?niej poszedłem na taekwon-do i już na następne wakacje nie dałem temu samemu koledze żadnych szans .. :D Ważne jest ROZCI?GANIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kolego ;D Na początek zbuduj sobie mocne podstawy (masa mięśniowa,siła,ekplozywność,elastycznośc). Jeżeli chodzi o ćwiczenie samemu na worku to jest zły pomysł na początek. Nauczysz się złych nawyków, ?le będziesz wykonywał uderzenia ( Co w prawdzie wygląda łatwo, ale tak nie jest) jeżeli nikt nie będzie Cię poprawiał. A takie oduczenie się trwa dłużej niż nauczenie się wszystkiego od nowa. Skup się na SW, który dobrze komponuje się z Muay Thai :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraniec221 . tez tak pomyslalem ! , ale teraz zapytam Ciebie , (masa mięśniowa,siła,ekplozywność,elastycznośc) noi co tutaj !? jakie ćwiczenia ( diete mam zaraz Wam napisze w komentarzu ) plan treningowy mam oczywiscie od najlepszego forum Uliczny-Trening ... hehe :D ( mam rękawice w domku worek tarcze ) czyli to odlozyc na bok ? :D , odpowiadajcie na pytania ... to dla mnie bardzo wazne ! , Juz szykuje sie za przepisywanie diety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstęp : Oto dieta... ze wzgledu na rok szkolny , ktory sie szykuje mam , tutaj godziny kiedy i co jesc ! ,,/'' oznacza lub np; na sniadanie platki albo jajka xd To jedziemy : DIETA 7.00 płatki z mlekiem /jajecznica/jaja na twardo , miekko 9.30 chleb razowy z wedlina , pomidorem , bialym serem i ogorkiem ( wedlina z indyka najczesciej ) 13.00 obiad szkolny : to co dadza na stolowce 15.30/ 16.00 posilek przed treningowy : ryż wymieszany z surówką , lub jakims warzywem ( najczesciej pomidor ) , do tego kurczak lub jajeczko 17.30 po treningu banan 19.30 kolacja : jajecznica , kanapki z chleba razowego takie jak rano ( podone ) i jakis jogurcik 21.00 twarog + paczka slonecznika : rodzynki polowa / cala paczka ZAKONCZENIE : Tutaj napisze , ze wiem o tym ze nie je sie zadnych pieczonych dupereli , chipsow, gazowanych napoi , fast foodow itp Staral się bede stosowac jak najbardziej do tej diety , Jeśli coś jest nie tak zmiencie ustawcie dodajcie a :@ prawie bym zapomniał ! oliwe z oliwek dodawac bd do salatek lyzeczke dziennie lub poprostu lykne odrazu bez zadnego doprawiania do da? :D to tyle czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Masa mięśniowa i siła- To zagwarantuje Ci SW 2.Eksplozywność-Tutaj dokładnie chodzi o siłę dynamiczną, czyli moc twoich kopnięć i uderze? (Siła eksplozywna ma znaczenie tylko w ruchach, w których czas ich trwania jest mniejszy niż 300ms. Przykładowe ćwiczenia: przysiady z wyskokiem, wszelkiego rodzaju wyskoki i zeskoki z użyciem skrzyni, bieg pod górkę(lub na pochyłej bieżni), pompki z odbiciem od podłoża, eksplozywne wyrzuty piłki lekarskiej. 3.Elastyczność-Rozciąganie 4.Dieta-Nie jest aż tak ważna na początku dopiero z czasem odpowiednia dieta przydaje się na zawody. 5.Ja odradzałbym Ci ten worek i tarcze na sam początek (Złe nawyki) popytaj trenera jak wykonywać uderzenia i potem je szlifuj na worku i tarczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czytając temat od początku, chciałem napisać jedną rzecz, ale Kolega wyżej mnie wyprzedził. Trenując indywidualnie narobisz sobie dużo złych nawyków, z którymi będziesz się dłużej męczył niż ćwicząc od 0. Dlatego ćwicz SW przez ten czas, to będzie wystarczająco. Chyba, że masz doświadczonego kolegę, to wtedy może Cię wprowadzić w podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ogólnie wszystko ok, ale ja mym zmienił jedną rzecz. ;p Posiłek przedtreningowy: ryż + surówka - ok. Posiłek po treningu: ryż + kurczak + banan. Jeżeli nie dasz rady zjeść dwóch porcji ryżu, to zjedz jedną, ale rozbij ją na dwie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po 8 miesiącach treningu pojechałem na pierwsze zawody i zająłem 2 miejsce (3 wygrane, 1 przegrana), potem nie chciałem je?dzić na zawody, bo nie zależało mi na biciu się, a jedynie na dobrej formie i dlatego chodziłem na treningi. Dogadałem się z trenerem i nie musiałem płacić za treningi, ale musiałem je?dzić na zawody (oczywiście za darmo je?dziłem) Reszta płaciła składkę 60zł na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność trenować Muay Thai koledzy mają racje jeżeli chodzi o złe nawyki ale bardzo polecam Ci robić przysiady z wyskokiem i bieg interwałowy. Do tego SW i jeżeli będziesz w grupie początkującej to ogarniesz trochę techniki i na 90% Będziesz powitany wśród osób zaawansowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...