Skocz do zawartości
Workout Athletes

Spis Cwiczen


Pan Konrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zebyscie podawali cwiczenia jakie znacie odrazu z klasyfikacja i bysmy zrobili ladny spis. Cwiczenia podajemy i piszemy jaka partia pracuje Narazie w formie burdelu a jak bedzie z czego ulozyc klocki to to zrobie: 1. Dips - Klatka piersiowa + Triceps. 2. Pompki klasyczne - Klatka piersiowa + Triceps. 3. Pompki Diamentowe - Górna i dolna część klatki piersiowej + Triceps. 4. Stanie na rękach - Barki, przedramiona, górna część klatki, triceps

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie jest to dość trudne, ponieważ, przy regularnych pompkach pracuje również brzuch nogi, oczywiście największą robotę odwalają tricy i klatka, ale wiecie o co chodzi. Dla tego moim zdaniem trudno opisać dokładnie, tak samo jak przy humanflag: Barki, Biceps skośnie brzucha i boczne pleców, poprawcie mnie jak coś. Według mnie jest to trudne do opisania przy niektórych technikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem czy dobrze robię odkopując temat, ale myślę, że powinien być dokończony gdyż przyda się wszystkim, a w szczególności początkującym. Co do tego, że dużo mięśni pracuje przy robieniu danego ćwiczenia, to w sumie każdy może się domyśleć, ja bym najbardziej opisywał te partie na które najbardziej "wchodzi".

 

4) pompki z podwyższeniem na nogi, dłonie na szerokość barków, łokcie daleko od tułowia - górna klatka piersiowa

5) pompki z podwyższeniem na nogi, ręce do diamentu, ale łokcie też daleko od tułowia - górna klatka piersiowa z największym akcentem na środek (pomki takie same, lecz bez podwyższenia na nogi będą bardziej działać na dolną i środkową klatkę z akcentem na ich środek) - pisząc środek chodzi mi o ten dołek, ale oczywiście nie zrobi się go nie mając dobrze jej wyrobionej

6) pozycja jakbyśmy chcieli w powietrzu zrobić siad płaski tyle że opieramy się dłoniami o krawędź łóżka (palcami w stronę tułowia i ręce blisko ciała) i stopy na pufę. Opuszczami się dół nie dotykając pośladkami podłogi i podnosimy się. W czasie opuszczania najlepiej jakby plecy były dość blisko krawędzi łóżka oraz skupić się aby pracowały same ręce bez manewrowania ciałem (wtedy najlepiej wchodzi) - triceps i barki (ale nie wiem dokładniej które aktony), dobre ćwiczenie dla osób którym nie wychodzą jeszcze dipy na poręczach.

7) podnoszenie nóg w zwisie na drążku lub kolan do klatki piersiowej (zależy od poziomu wyrobienia brzucha) - dolny brzuch (można także, w razie nisko zawieszonego drążka lub po prostu jego braku, ustawić dwa krzesła na przeciw siebie, skierowane oparciami do środka, wysokość taka, abyśmy podpierając się o oparcia krzesła mogli zawisnąć, odległość taka żebyśmy mogli komfortowo wykonywać na nich ćwiczenia. Poręcze tym bardziej dozwolone)

8) Pozycja tak samo jak powyżej, tyle że zamiast podciągania nóg to uginamy lekko nogi w kolanach (może być mocno xD) i wykonujemy ruch samymi barkami, tak jakby nas ktoś coś pytał i chcielibyś mu wygestykulować "nie wiem" (takie wzruszenie ramionami) - kaptury (nazywa się to chyba mięśnie kapturowe czy jakoś tak :D)

 

Hmm myślę że na razie to będzie tyle :P Wiem, że może zbyt szczegółowo, ale nie lubię 2 razy opisywać tego samego. Oczywiście jak nie rozumiecie to pytajcie :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Podciąganie podchwytem na szerokość barków - biceps (trochę klata, barki, przedramie i plecy)

11. Wspięcia na palcach (stawanie na palcach i najlepiej robić to na jakimś stopniu, aby móc opuścić pięte poniżej linii palców, bo wtedy najlepiej wchodzi) - łydka (dobrze jest robić na jednej stopie bo wtedy najbardziej mięsień dostaje w du*e :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...