Skocz do zawartości
Workout Athletes

Dziennik treningowy Reidar


Reidar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poszedłem dzisiaj z tym łokciem do szpitala. O dziwo udało mi się dostać do lekarza z miejsca więć super :P Poznałem bardzo miłą panią, która się uwydzierała na mnie jak głupia, ale przynajmniej babeczki w recepcji były spoko więc ujdzie. :D Prześwietlenie, na którym oczywiście nigdy nic nie widać bo kości są nienaruszone, wizyta u doktorka który pomacał pomacał, stwierdził żebym zrobił USG, odrazu był tak miły i poinformował mnie, że w naszym szpitalu nie robią USG i żebym poszedł prywatnie (chyba coś około 100 zł) I... Wypisał mi oczywiście rozpoznanie, z którego idzie się pośmiać :D CYTUJE: "Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł stawu łokciowego. Uraz skrętny łokcia lewego" Jest to identycznie takie samo rozpoznanie jakie dostałem rok temu gdy byłem z nogą, więc doszedłem do wniosku że w tym szpitali wypisują co im się podoba xd Zignoruje to i po prostu nie będę ćwiczył góry aż mi przejdzie. Kupie sobie ściągacz na łokieć, albo bandażem będę wiązał i zobaczymy po jakimś czasie :P Pozdarwiam. ^^ Dzisiaj wieczorkiem jak mi się uda gdzieś wodę kupić to ABS'ik zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaj*biści lekarze :P Jak byłem mały też internistka... Miałem jakąś chorobę, była wredna i mocno osłabiała. Poszedłem do lekarza, przypisała mi antybiotyki. Po ktrótkim czasie mój stan się znacznie pogorszył. Poszedłem znów i dostałem nowe antybiotyki. Co jeszcze bardziej pogorszyło sprawę. Moi opiekuni stwierdzili: "Jebać ich". I zajęła mną się troskliwa babcia, po tygodniu wyzdrowiałem :P. Moim zdaniem mogłeś ścięgno naderwać, nie zerwane tylko naderwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scy, tez myślę że co najwyżej naderwałem. Może postaram się o to USG, albo jak po maturach jestem umówiony na krótką kontrolkę z nogą to wspomne lekarzowi o łokciu, bo to jest prawdziwy ortopeda z prawdziwego zdarzenia do którego przyjeżdzają ludzie z całej Polski i się czegoś dowiem konkretnego. Ale do tego czasu to już liczę, że mnie przestanie boleć. :D Babcine metody najlepsze :P Też sobie kupie ściągacz, może to coś da. Nigdy nie trenowałem z czymś takim w sumie. ABS jak mówiłem wieczorkiem więc narazie czytam streszczenie "Wesela" jako, że A NóZ może się pojawi na maturce. ;p Siwa, zawsze wierzyłem w Polska służbę zdrowia i nie chciałem słuchać narzeka? innych, ale po tym ostanim roku i moich przygodach ze szpitalem stwierdzam, że ludzie mają sporo racji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, własnie sko?czyłem ABS. Chciałem unikać drążka, żeby nie musieć wisieć na rękach, nie chciałem narażać łokcia więc mój trening wyglądal tak: 10 brzuszkow do pozycji V 20 toe touches 10 tiwist each sidepowietrzu) ********************************** 10 single leg crunch each side 10 double leg crunch ********************************** 10 cross leg lifts ********************************** 13 siders – jedna strona = 1 10 pulsators 20 roll ups 20 hell touches ********************************** 10 plank chrunches 8 plank twist ********************************** 10 up nad ups ********************************** 20 brzuszków z nogami do kąta prostego 30 bicycles – na kazda strone Wszystko robione jak najwolniej, by wyczerpać z treningu jak najwięcej. Efektem palą mnie mięśnie nie?le. Tęsknie jednak za czasami gry robiłem ABS dzie? w dzie? i potem przerwe tygodniową. Następnym razem zrobię co innego, zobaczymy. Teraz myślę co by tu zjeść. ^^ Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto po maturach... Taak :D Jeden dzie? mniej :D Było zarąbiście i strasznie mi się podobają te matury, nie mogę się doczekać jutra i kolejnych. :D Ale wracająć. Po maturze poszedłem full odpicowany w garnitur do sklepu ordopedycznego zapytać o usztywniacze. Babeczka, swoją drogą bardzo miła i przyjemna odrazu wyskoczyła mi z ortezą łokciową za... Uwaga... 64 złote. Cena wydała mi się wygurowana, ale no chyba tak to chodzi. Dlaczego tak "drogo"? Bo posiada jakieś specjalne... nie wiem jak to nazwać... żeliwo? Coś w tym guście które "masuje" Ci przy okazji haczyki w łokciu. (Nazwy profesjonalnej też nie pamiętam dokładnie, ale tak to się jakoś nazywa. Miejsce gdzie wieżadła czy mięśnie się przyczepiają. Nie jestem zawodowcem w kwestii anatomii człowieka, sry :P). Sprzedawczyni okazala się być też oczywiście rehabilitantką i właśnie po swojej wnikliwej analizie doszła do wniosku że możliwe, że lekko te haczyki uszkodziłem. Zapytana, upewniła mnie że jak kupie usztywniacz to będę mógł ćwiczyć sobie raczej bez przeszkód, bylebym nie nadwyrężał jakoś strasznie łokcia. Chciałbym to zakupić bo mi się spodobało ogólnie xD ale to się pomyśli. Najpierw może uda mi się dostać na "Górkę" - specjalistycznego, ortopedycznego szpitala w moim mieście i tam mi zrobią USG, ale pewnie będę czekał z miesiąc/dwa. Jutro się umówie, zobaczymy. Może wiele osób stwierdzic że przesadzam z tym łokciem i w ogóle xD Taak, rozumiem i sam się zastanawiam czy nie szukam jakiejś kontuzji na siłe czy coś, ale by się usprawiedliwić powiem tylko, że od czasu wypadku z nogą i operacji i innych pierdół jestem uczulony na punkcie więzadeł i tym podobnych. :P P.S. Co sądzicie o takim usztywniaczu? Bo równie dobrze mógłbym kupić za 20zł jakiś najprostszy, albo za darmo związać bandażem elastycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie przesadzasz, z takimi rzeczami nie ma żartów Może to nic wielkiego a może nie, nie wiadomo, ale jeśli byś to zignorował mogłoby się sko?czyć dużo poważniejszymi problemami. Wiem na przykładzie mojego kolegi z klasy który ma problemy z stawem kolanowym już od czterech lat a zaczęło się od głupiego potknięcia na piłce Więc jeśli masz pieniądze to kup ten droższy bo na zdrowiu się nie oszczędza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz ; D Ja tak z rok temu biegnąc omijałem mojego pieska i zachaczyłem o ła?cuch i spadłem uderzając lewym bokiem o kamienny schodek, ale ja jak to ja wstałem prsemyłem rane i do wesela sie zagoi. Połknąłem ibuprom i spk. Na następny dzie? bolało jak cholera a w nocy spac nie mogłem i tak wytrzymałem 4 dni,. Wysłali mnie do lekarza, ten mi dał " małą" reprymendę, wysłał dp innego a bok już miałem pożadnie siwy, prześwietlenia i wyszło krwiak , pogruchotana kość miedniczna i coś tan zerwane. A co najgorsze, zakaz ćwicze? przrz 1.5 mies :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów się pojawia historia o służbie zdrowia i ich magicznych spekulacjach :D Może i macie racje. Jutro tak czy siak spróbuje się umówić na USG. Może nawet spotkam mojego lekarza co mi nogę zrobił i będzie miał chwilke. Boję się chodzić po tych ortopedach xD Kiedyś jak byłem to kazał mi czekać w takiej salce. Czekałem 20 minut to w ko?cu postanowiłem pójść do gabinetu. Pytałem się pielięgniarek to powiedziały że na operacje poszedł chyba :P Więc wszedłem do jego gabinetu... Akurat pisał coś na klawiaturze... Powiedziałem że czekam tam i ble ble ble, a ten jak się zaczął drzeć... Walnął kilka razy w klawiature, sekretarka tylko taki luk przerażony na mnie i kręci głową na boki jakby chciała mi powiedzieć "Nie teraz, uciekaj poki jeszcze możesz". :P Od tamtej pory cykam jak do niego chodzę. xD Jest ordynatorem szpitala, w dodatku jednym z najlepszych lekarzy w okolicy i każdy coś od niego chce, to aż mi głupio przeszkadzać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ym.. I sądzicie że mi to pomoże na starcie? Jutro zakupie usztywniacz jak dobrze pójdzie i może nawet w tym tygodniu będę już coś robił bo mam taką wielką ochotę... Staram się chamować, bo nie chce nic sobie uszkodzić :P Ale jak zmniejsze wysiłek i zastosuje się do tego "Smarowania gwintów" to myślę, że może się nie nabawie poważnej kontuzji. Przemyśle to i zastanowie się czy jest sens ryzykować. Co sądzicie? :PA teraz to uciekam robić ABSik. @ zostawiam to na jutro jednak. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ci tak na prawdę jest z tym łokciem, więc nie będę strzelał w ciemno, ale jeśli to jest jakieś naderwanie tych haczyków, czy ścięgien. To może lepiej sobie odpuścić na jakiś czas cięższe ćwiczenia i wzmocnić to co zostało uszkodzone. Nie zapominaj o porządnej rozgrzewce i przygotowaniu mięśni do cięższych zada?, być jej brak był przyczyną problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak się stało, że zbyt słabą rozgrzewkę przeprowadzałem. Robiłem też co chwila FL bez rozgrzewki, tak o, przchodząć obok drażka. Ale za cholere nie mogę skojarzyć co się stło, że ten łokiec zaczął mnei boleć po 29 marca około. Pamiętam, że znajomi zrobili mi 19 urodziny, nie ćwiczyłem nic, nie robiłem nic i zaczął mnie boleć. Z początku jak mówiłem tylko gdy dotknąłem to jedno miejsce. Potem coraz bardziej i bardziej a teraz to już nawet przy otwieraniu klamki... Dzisiaj lekko dotknąłem parapetu łokciem i czułem ból conajmiej jakby mi ktoś gwó?dz wbił w łokieć. Krótkie, intensywne ukłucie. Cokolwiek to było, będę rozgrzewał się teraz przed każdym treningiem dwukrotnie, albo nawet trzykrotnie dłużej i dokładniej. Wzmocnić tą metodą smarowania między innymi np.? Pytam jakbyście byli jakąś wyrocznią, znawcami rehabilitacji czy Bóg wie co. xD Sorry, wiem że nie wiecie wszystkiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem ABS. Dokładnie: 5 Toe Touch+Knee Grab+Sdide Toe Touch 20 seconds wind mill on ground 15 in&out+each side elternate leg 10 sec. L-Sit a tak dokładnie to:

Zaczyna się w 0:45 Zmęczyłem się niesamowicie, upociłem nie?le no i czułem spięcie ostre w brzuchu. Męczące ćwiczenia. Nie mam ochoty już więcej ani wnikliwiej pisać także... Robiłem dziś też pompeczki sprawdzając w uściskaczu czy nie będę miał problemów. Troche ciasno w nim i opija mi rękę, ale no tak powinno już byc. W ko?cu to ma ściskać. Nie czułem bólu przy robieniu pompek, nawet tych z odbiciem. łokiec boli tylko w ściśle określonym ułożeniu ręki i gdy wytwarzam określony nacisk. Także z pompkami nie będzie raczej problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ni było że nic dzisaij nie robiłem, to robiłem! :P Pobawiłem się w różnego typu pompki. I. Explosive pushups- pompka z wybiciem i uderzeniem w klatke. 10/10/12 W jednej serii zabawilem sie w "kombo" xd - Klask i uderzenie w klatke i opad. II. Pompki z nogami na podwyższeniu, też wybicia, tylko zamieniając miejsce rąk. W sensie jedna do przodu, druga leci do tyłu. Takie troche podobno do aligators push ups. 16/20/22 III. Diamond Push ups 20/13/15 :( Tyle w tym temacie. Nie mogłem nie zrobić diamencików przecież, ale słabiutko poszło. IV. Flying Super Man Push Ups. 4/6/5 Przy 2 ostatnich seriach przy ostatnich powtórzeniach ?lę wylądowałem i uderzyłem paluchem lewej stopy o podłogę. xD Dlatego w trzeciej serii 5, bo zwiątpiłem xD Pozatym nie przyominało to z początku super manów, wydaje mi się że przez te 2 pierwsze ćwiczenia mnie trochę zmogło. :P V. Chciałem porobić pompki w staniu na rękach z nogami opartymi o ściane, ale nie dałem rady. Więc zamieniłem to na stanie na rękach przy ściane, starając się stać bez wspierania o ściane. :P Udało mi się utrzymać kilka sekund i trochę pobalansować, ponaciskać dło?mi odpowiednio żeby utrzymać się w prostej pozycji. Priorytetowa sprawa!! Scy, obiecałem Ci zdjęcia ściągacza. Tak to wygląda z prostą ręką: http://postimg.org/image/closh2maz/ A tak ze zgiętą: http://postimg.org/image/ppani69yb/ Taki najprostszy ściągacz jak widać. Te śmieszne wypuklenia to wkładki z żeliwem które ma niby poprawiać krążenie gdzie są te haczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...