Skocz do zawartości
Workout Athletes

Dziennik treningowy Reidar


Reidar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz rozkminiam Dzięki za zdjęcia. Teraz jestem chyba w 100% pewny, że naderwałeś ścięgna. Nie wiem czy to przy tricepsie czy bicepsie. Napiszę Ci coś ciekawego. Dzisiaj robiłem trening i podczas niego robiłem Back Lever. Maksymalnie wyprostowałem i napiąłem ręce. Kiedy zszedłem z drążka mięsie?, a przede wszystkim ścięgno przy przedramieniu strasznie się wydłużyło. Na szczęście przed treningiem zrobiłem porządną rozgrzewkę i rozciąganie. Ale do rzeczy, mianowicie, kiedy zszedłem z drążka, biceps razem ze ścięgnem sam mi się skurczał!?!?!?!??! Nie musiałem używać żadnej siły. Coś jak gumka recepturka tylko spowolnione tepo :OOO. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Dodam w takim razie od siebie coś, postaram się to bardziej wiesz, spceryzować może coś pomoże xD Cięzko mi określić które dokładnie ścięgno jak już. Boli mnie przy napinaniu zarówno bicepsa i tricepsa (nie podczas ćwicze?, a jak tak po prostu napina.) Po drugie, największy ból czuje gdy... Naciskam lewą ręką na coś. Połóż prostą rękę na stole i nacisnij stół, wtedy właśnie najbardziej czuje ból. Jeśli zegnę rękę tak, że przedramie będzie prostopadle do stołu i nacisne to nic nie boli. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to nie tak się nazyywa. To są te śmiszne zaczepy gdzie ścięgno czy więzadło albo mięsie? się mocuje do kości... Mój mózg juz nie pracuje to nie pamiętam co. Poderwane ścięgna? Brzmi okropnie ^^ I tak bez USG nic się nie okażę więc no... EDIT: Tak sobie przeglądam internet bo mnie zainspirowałeś Scy i w sumie to znalazłęm coś, co by pasowało do moich objawów. Słyszałem wczesniej już o takim urazie, ale nie zagłębiałem się w to nigdy. Podaje poniżej

łokieć tenisisty (golfisty) Jest to nadwyrężenie powstałe w wyniku powtarzanego ruchu, typowe dla tenisistów i golfistów, ale w praktyce częściej spotykane u pracowników wykonujących wielokrotne powtarzalne ruchy rąk. ● Miejscowy ból; w przypadku łokcia tenisisty dotyczy zewnętrznej partii łokcia, w łokciu golfisty – wewnętrznej. ● Mocniejszy ból w trakcie wykonywaniu określonych ruchów, np. przekręcania gałki u drzwi, potrząsania dłoni, podnoszenia ciężaru, serwowania piłki w tenisie. Pacjenci są często w wieku średnim. Leczenie polega na odpoczynku i fizjoterapii albo – coraz rzadziej podawanych obecnie – domiejscowych zastrzykach ze steroidów i środków znieczulających (tzw. blokada). Czasem pomocny może być zabieg chirurgiczny. Można też zastosować akupunkturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sobie poszukam info. na temat tych zaczepów, ale wiem o co chodzi. Jeżeli kojarzysz Michała Karmowskiego z Zapytaj Trenera, lub jako kulturystę. Ten chłop ma genetycznie jak by oderwane zaczepy od mostka (górna część mięśnia klatki piersiowej). http://www.wgrane.pl/932531c1f1ab1f77a604d5310107711f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to co dałeś. Przykro mi się go trochę zrobiło. ALE WRACAJ?C DO łOKCIA: Odnalazłem złoty środek na wyleczenie moich problemów. Trening. Po wczorajszym treningu po którym mam fajne zakwasy na klatce i leciutkie na tricku ODKRYłEM... Uwaga.... że łokieć mnie boli o wiele mniej xD How? xd Napinam mięśnie i nic, nie czuje bólu :P Naciskam na stół i dopiero jak mocniej nacisne to czuje że mnie boli, także trening wyleczy wszystko, mam swoją odpowied?. :P Powoli będę wracał do ćwice?, pozdrawiam. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w programie GOTUJ Z REIDARA! Jestem sam w domu a to oznacza że trzeba zjeść porządny obiad. Mam ryż, mięso mielone, znalazłem jakieś pomidory w puszcze, cebulka też się chyba znajdzie i ide czarować w kuchni xD Koleżanka mi dała jakiś swój przepis na sosik pomidorowy, ide szaleć :D Jak w przeciągu godziny tu nie wrócę to znaczy że coś poszło nie tak i już pewnie nigdy się tu nie pojawie. Jak głosi napis na moich nieśmiertelnikach "Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale." Z tymi słowami uderzam do kuchni, YOLO. :D A potem to smarowanie gwintów, specjalnie dla Ciebie Gralu i jak obieałem że wrócę do rozciągania tak też się stanie. Mam zamiar od dziś porządnie się rozciągać codziennie. W ko?cu pisemne matury już mnie minęły, a więc mogę poszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc nie spaliłem kuchni na szczęście :3 Dzisiejszy trening był leciutki. Zacząłem od rozciągania i rozgrzewki, zajęło mi to jakoś 20+ minut z czego byłem zadowolony. Zajęcie Muay Thai się przydaly w rozciąganiu, ale myślę że jutro poszerze asortyment o jeszcze kilka ćwicze?. Potem jak pisałem, popodciągałem się trochę. Bez szale?stw żeny oszczędzić bark. Podciąganie nadchwytem: 4/4/6/6 Starałem się robić to w L-sicie. Pierwotny plan był, żeby zrobić serie "5/6/7/8" ale jak zacząłem się podciągać to poczułem ostre kłucie w łokciu. Przyznam, że nie spodziewałem się takiego bólu, dlatego z obawy zostałem przy 4/4/6/6. Z każdą kolejną serią łokieć mniej mnie bolał, a więc mam nadzieję że to coś da jak będę tak ćwiczył na dłuższą metę. Narzie rezultat jest taki, że boli mnie bardziej niż przed treningiem :D Ale to normalne, jutro zobaczę co się będzie działo. Po podciąganiu zrobiłem sobie seryjke na lęd?wie. Nie wiem jak się to ćw nazywa. Leże nabrzuchu i nogi i ręce podnosze do góry. 2x 10 sek / 1 x 20s sekundka przerwy między powtórzeniem i tak 3 serie. To by było na tyle. Chciałbym wrócić do treningu FL, tylko nie wiem czy mi pozwoli łokietek na to. Mam nadzieję że nie będzie to problemem bo już nie wiele mi brakowało do pełnego FL argh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14:20 Zacząłem dzisiaj ładnie od rozgrzewki. Rozciągnąłem każda partie mięśni na jakie znam ćwiczenia, skupiając się jednak bardziej na nogach, bo własnie nóżki dziś robiłem. ------------------------------------------------------------------

Uda+łydki

Przysiad z wykrokiem 25/25/25 + 18kg Kaczy chód 30s/30s/40s Przysiady na jednej nodze 10/10/12 Wspięcia na palce 15/20/22 + 9kg Na ko?cu zamieniłem pompke z wyskokiem na coś w stylu pozycji krzesełkowej. Noga jedna zgięta do konta prostego, druga wyprostowana i plecy oparte o ściane, 10s/12/s/14s ------------------------------------------------------------------ Po treningu znów lekkie rozciąganie, głównie raczej same nogi. Chciałem jeszzce zrobić ABS, ale zostawię to już na wieczór. W ko?cu nie ma jeszcze 15 a mam już nogi z głowy. :P Pora coś wszamać. P.S. Znalazłem muzyczke przy której mi się dobrze dziś ćwiczyło

Pozdrawiam. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie widziałem Waszych wpisów, wybaczta. :D Dzięki. ) Ostatnio nie ma wpisów, ale to nie dlatego że z lenistwa nie ćwicze. Jestem chory. Jakoś od środy mnie wzięło. Przez te 4 noce budziłem się w nocy conajmniej dwukrotnie cały zalany potem i musiałem się przebierać za każdym razem bo nie dawało rady spać. Posiłki ograniczają się do śniadania. W 1 dzie? były to płatki zmlekiem i jogurt naturalny z dodatkiem ananasa. Drugi dzie? to samo, teraz zostały mi tylko jogurty naturalne xd i w sumie nie mam apetytu na nic więcej. Tak wygląda moja dieta na cały dzie?, także dodając ilość potu jaką mój organizm wytwarza + tak mało posiłków czuje wieeeeeelki spadek. Gdy tylko wyzdrowieje wrócę do ćwicze?. :> A jeśli chodzi o trening nóg, to dopiero wczoraj zacząłem się ruszać jak człowiek. Miałem takie potężne "zakwasy", że nie mogłem chodzić, a więc trening poszedł mi super, jestem zadowolony. xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...