Skocz do zawartości
Workout Athletes

Filozofia SW / BW BB


Kapitan Pow3r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu przepraszam za chaotyczność posta i za to że ktoś mógł się poczuć urażony czy coś.. Dobra, zacznijmy od tego że od znacznego czasu SW to już nie jest SW, dzieli się na 2 odłamy/style i jeden bardzo poboczny tj. Odłam wschodni - Byłe tereny ZSRR , charakteryzuje się tym że oni nie patrzą na to jak wyglądają w gruncie rzeczy tylko na to co potrafią.ćwiczą głównie "pseudo uliczną gimnastykę" czyli 90% ich treningów opiera się na nauce samych wag aka. leverów [FL , Planche , Maltese itd] U nich jakbyś powiedział/a że dzielisz trening na partie miesniowe to najprawdopodobniej zostałbyś/abyś wyśmiany/a.Oni widzą w tym zdrowy styl życia , hobby , zabawę, skill.

Ameryka i pochodne - Odłam pierwotny czyli czysty SW w którym dominują podstawy tj. dipy, podciąganie,MU,pompki.łączy się je w sety/piramidy , typowe wytrzymałościówki.
Gimbarr - kolumbijska odmiana aka. stawo-rozwalacze.
Bodyweight Bodybuilding czyli to co robi 80% tego forum, dzieli sobie trening na parie miesniowe podobnie jak w zwykłym bodybuildingu z tym że z wagą własnego ciała a nie ciężarami. I nie, BW BB i zwykły SW to nie jest to samo i szlak mnie czasami trafia jak czytam że ktoś chce robić masę/rze?bę ćwicząc SW.Ludzie to jest BW BB a nie SW! W SW nie robi się masy/rze?by tylko ćwiczy , po prostu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jako ze sie nie znam to sie wypowiem:)rosja cechuje sie specyficznym sposobem myslenia,stad pewnie skupienie na technikach bo przeciez sposob dojscia to nie to.wazny jest efekt.masz-ok,nie masz-padaka.to wymaga jaj i twardosci. swiat zachodni-jest bardziej..cywilizowany,bo przygotowanie bo bezpieczenstwo cwiczen bo bla bla bla bo pozniej bedziesz robil to a pozniej tamto.a nie jak na wschodzie-za 3mce masz robic flage.kropka:) zachodni sposob wymaga konsekwencji i czasu,odsiewa sezoniarzy.rosyjski zreszta tez ale na podstawie fizycznosci a nie samozaparcia:) gimbarr-imho zboki ktore szukaja kolejnej extremy.dam sobie ogolic wlosy na plecach jak to przetrwa dluzej niz 5 lat.i to nie dlatego ze beda sie stawy sypac:) bw bb-chyba najblizsze mi dzialanie z racji...wieku:)jak sie jest mlodym to mozna wiele.im dalej tym gorzej i wieksze niebezpieczenstwo.dlatego ja sie nie bawie w ciezsze techniki i wole ustapic pola mlodszym.ale jednoczesnie zachowac sprawnosc do zgonu:)planche to juz nie dla mnie ale pobawic sie zawsze moge:) z drugiej strony pewnie wiekszosci mlodych ludziow by sie udaly wszystkie te sztuczki na drazku gdyby nie.."a gdzie jest masa?.." "a jak schudne?.."a jak sie podciaga?" a "koledzy z silowni powiedzieli.." konsekwencja..ide na silke chodze 3 mce i mowie "mam biceps:)" robie sw 3 mce i mowie"podciagam sie troche wiecej:)" i co ma wiekszy przekaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jak na wschodzie-za 3mce masz robic flage
Planche* , nie flagę xD + Jak słusznie zauważył Freyah, każdy praktycznie rusek potrafiący planche albo dalej ma bandaże na nadgarstkach,przedramionach lub łokciach i to chyba symbolizuje drogę jaką obrali.Przynajmniej dla mnie i w sumie pokrywa się po części z wypowiedzią mcfinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony racja z drugiej zawody lepiej propaguja dany sport i przyciagaja widzow.warsztaty wymiany doswiadczen pewnie mniej:)kiedys pole dance bylo widowiskiem dla napalonych samocow a teraz byl projekt zeby byl dyscyplina olimpijska.wiec moze zawody i "standardyzacja" sw to droga do popularyzacji?a kto bedzie chcial cwiczyc i tak bedzie cwiczyl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że lepiej propagują ale sw chyba nie jest aż tak emocjonującym sportem (przynajmniej z trybun ) jak np piłka nożna. A co do postu ciekawy i w ko?cu dowiedziałem się co to gimbarr ;DD Jednak najlepszy według mnie jest czysty SW jako trening bez planów treningowych bez jakiś specjalnych diet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wszyscy praktycznie, którzy się tu wypowiedzieli mają rację. Ja np. stawiam duży nacisk na techniki. I dobrze mi i mojej grupie wychodzi bo coraz więcej rzeczy umiemy. Teraz jestem na rze?bie, więc wykorzystuje treningi na drążkach, żeby zredukować tkankę tłuszczową i zwiększyć nieco tkankę mięśniową. Mi to akurat nie przeszkadza, czy ktoś to nazywa tak, czy tak. Dla mnie SW to wszystko co związane z drążkami i poręczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobrze, że odżywiłeś temat Pow3r, bo teraz mogę wyrazić swoje zdanie . Co do stylu ruskich, mcfinn ma rację, szacun dla nich za twardość, ale dla mnie to za wysoka cena. Gimbarr, nie boli mnie jak na nich patrzę, ale nie polecam nikomu, kto chce zdrowo żyć, chyba widać czemu . Co do Ameryki, nie do ko?ca się zgadzam z tym, że oni bardziej na siłę i wytrzymałość lecą. Do takich ludzi zaliczają się bardziej tacy jak Hannibal, Bar Brothers, Corey Hall, czy Adam Raw, (wiem on nie z Ameryki). Widzieliście co ameryka?cy robili na mistrzostwach? W sumie nie tylko oni. Spoko skill jest, szacun dla nich, ale to skakanie jak małpy na drzewach. Jak już zacząłem temat oficjalnych mistrzostw, federacji i innych. Cóż rozumiem, że to droga do promowania, pokazać, że to interesujące i trudne. To nie do ko?ca Kalistenika i Street Workout. W sumie zaczyna odbiegać od tego. Jak wejdzie Ci na takie mistrzostwa jakiś zaawansowany gimnastyk, to z palcem w dupie wygra Ci takie zawody, bo prócz przeskoczenia drążka i wylądowania w Back Leveru odjebie salto w tył przód bok i tył. Będzie bardziej widowiskowe i tyle pozostanie po prawdziwym Street Workoucie. W ogóle ostatnio chciałem sformować definicję SW, taką sprzed 20 lat, ale teraz. Boli mnie i to bardzo kiedy ktoś myli pojęcia Gimnastyka sportowa, czy wyczynowa z czystym Street Workoutem. Kolega kiedyś mnie się zapytał co ja uprawiam, kiedy akurat robiłem Fronta na jedną nogę, odpowiedziałem mu, że Street Workout i Kalistenikę. Na to on: Myślałem, że to gimnastyka... Wkurfff. Co prawda w obu podstawą podstaw podstawowych jest Kalistenika, ale chyba widać różnicę. Sam lubuję się w technikach SW, bo pokazuje to w pewnym sensie siłę w jaka nas drzemie, ale SW to nie przeskakiwanie drążków co chwila. To jest tylko dodatek. Jestem zwolennikiem starej szkoły kalisteniki, bo zrozumiałem, że wszystko powinno wychodzić od podstaw. Techniki są dowodem i odwzorowaniem siły, koordynacji i wytrzymałości, nie pokazem małp w cyrku. Czasami wracam do starych czasów (antyczni Grecy i Spartanie) i robię mały trening na gałęziach drzew. I za Chiny nie wiem co to BW BB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, co do mnie to moje BW BB opiera sie na jedzeniu jedzenia w ten sposob, zebym nie byl głodny. Ilosc takowego zarcia jest na tyle duza, ze starcza i na zycie, i na calkiem widoczna odbudowe miesni. Jako, ze najbardziej wymownym elementem jest sila, to tez to jest nr 1. Jako, ze o sile i wytrzymalosci swiadcza wyuoczone techniki to tez jest to numer 2. Jako, ze chcialbym miec wieksza waga niz modelka na wybiegu, zastosowuje sie do numeru 3 w tej hierachi czyli BB, co w moim przypadku ozancza, ze jem halde zarcia zwracajac uwage na jakosc i wartosciowosc produktow (znaczy nie musze pisac, ze szczegolnie skupiam sie na masie, bo to samo przychodzi tylko trzeba wiedziec jak, nie potrzeba ani supli, ani wielkiej filozofi - wystarczy dobry trening, a potem pelna lodówka) Ale ogolnie cwicze SW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...