Jump to content
Workout Athletes

zabrski
 Share

Recommended Posts

Spokojnie poczytałem na internecie, poczytałem etykietę... i tutaj tkwi problem bo co forum to inaczej pisze. Na etykiecie stosowanie jednorazowo dziennie 6g, zaś na forach pisze, że stosować dwa razy dziennie a nawet 3

Kupując tą kreatynę gościu powiedział mi, że ogólne spożycie kreatyny powinno wynosić 10gram    nie wiem która opcja wydaję się być odpowiednia

Link to comment
Share on other sites

przez pierwsze 2tyg możesz jeść 10g, potem resztę po 5g. co do dni treningowych i nietreningowych - niektórzy uważają, że branie kreatyny w dni nietreningowe nie ma sensu, inni zaś zalecają dawkę 5g np rano przed sniadaniem, i przed spaniem. Wybór należy do Ciebie. Osobiscie w dni nietreningowe spożywałem tak jak pisałem wyżej. Ale niestety przerwałem cykl :D  

Link to comment
Share on other sites

a ja mam jeszcze jedno pytanie Ponieważ ogólnie trenuję 4 dni w tygodniu. Wtorek, Czwartek, Sobota i Niedziela, ale dodatkowo trenuje na worku, biegam i w środy uczęszczam na basen. Przykładowo jutro nie robię żadnych ćwiczeń z kalisteniki, ale biegam i pływam to mam traktować ten dzień jako DNT czy jednak zażywać kreatynę jak w DT? Tak samo w piątek... nie ćwiczę kalisteniki, lecz ćwiczę na worku treningowym..

wydaje mi się, że jednak traktować to jako DNT i zażywać krete przykładowo rano, przed śniadaniem

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Więc tak.

Jest kilka szkół dotyczących spożywania kreatyny. 

 

1. Około treningowo - 5g przed treningiem i 5g po treningu = dzień treningowy. 5g z rana na czczo = dzień nietreningowy.  Ale.. Po cyklu należy zrobić przerwę 4 tygodnie od kolejnej kreatyny. 

2. Około treningowo - 5g przed treningiem i 5g po treningu = dzień treningowy. 0 = dzień nietreningowy. Wtedy możemy jeść bez przerw, cykl po cyklu. 

Tak jak już wspomniałem jest dużo szkół, ale powyżej wymieniłem te najważniejsze.

 

Dodatkowo na początku cyklu możesz jeść podwójne dawki, a po np tygodniu już normalnie. 

 • Lubię to 2
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Banan
   SUPLEMENTY

   Suplementy to substancje, które pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych spowodowanych niedoborem składników odżywczych w organizmie.
   Uzupełniają one niedobory pokarmu, który spożywasz w celu dostarczenia niezbędnej energii i elementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
   Kiedy pracujesz w kierunku poprawy zdrowia i sylwetki musisz podjąć starania na wiele różnych sposobów, aby uzyskać pożądane rezultaty w określonym czasie.
   Musisz jeść dobrze jak i ćwiczyć dobrze przy jednoczesnym dbaniu o uzupełnianie zapotrzebowania na składniki odżywcze poprzez pożywienie i ewentualną suplementację.
    
   Suplementy występują w wielu formach, niektóre z nich to tabletki, kapsułki, proszek, płyn i żele. Najczęściej są one wydobywane z naturalnych źródeł i są to skoncentrowane wersje naturalnych odpowiedników.
   Obejmują one składniki jak, witaminy, minerały, aminokwasy, zioła, enzymy, itp.
   Suplementy witaminowe pomogą Ci uzupełnić braki witamin w organizmie, aby uzupełnić swoje codzienne zapotrzebowanie. Jedzenie żywności, która jest bogata w witaminy jest zawsze dobrym rozwiązaniem, ale to jest praktycznie niewykonalne, aby dostarczyć wszystkie potrzebne witaminy i minerały tylko z żywności, więc może być konieczne wspomaganie się suplementami diety. 
    
   Podczas gdy suplementy diety mogą być pomocne w utrzymaniu zdrowia, stają się one rodzajem konieczności, gdy chcesz budować mięśnie, zdobyć dobrą kondycję, czy przygotować się do konkurencji sportowych.
   Suplementy kulturystyczne jak białko w proszku, żele energetyczne i tabletki multiwitaminowe pomagają przyspieszyć progresy. Kiedy pracujesz ciężko to mięśnie rosną i potrzebują więcej białka niż można uzyskać poprzez codzienne spożycie żywności, suplementy masa-gain mogą wypełnić tę lukę skutecznie i pomóc przy wzroście mięśni.
    
   Kiedy zdecydujesz się do korzystania z suplementów w celu budowania mięśni, trzeba być bardzo ostrożnym przy wyborze formy, stężenia i dawki, które będziesz stosować. Zaleca się, skonsultować to z lekarzem przed rozpoczęciem ich przyjmowania, ponieważ każdy organizm jest inny i możesz mieć nietolerancje na pewne składniki, lub po prostu uczulenie.
   Suplementy spełniają zapotrzebowanie na dodatkowe witaminy i białko, których mięśnie potrzebują do przyrostów - które są stymulowane przez Twoje treningi.
   Zanim zdecydujesz się na stosowanie suplementów diety trzeba wiedzieć troszkę więcej o nich. Musisz znać ich efekty, korzyści i możliwe skutki uboczne, które mogą się pojawić.
  • By KaCC
   Panowie jak to jest z tym mieszeniem tych dwóch supli ze sobą? Jest to wskazane czy raczej oddzielać to sobie i nie łączyć ze sobą? Na każdym forum piszą coś innego i sam już nie wiem jak to z tym jest.
  • By Dynloth
   Siema znalazłem fajnego PDF`a dotyczącego kreatyny Sporo wiedzy, więc można coś dla siebie zaczerpnąć
    
   Kreatyna.pdf
×
×
 • Create New...