Skocz do zawartości
Workout Athletes

Ocena mojej diety


Kavkaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiłek pierwszy:

Płatki owsiane 100g

chleb graham 100g

mleko 1,5% 250 ml

masło extra 10g

B:28g,T21g,WW120g

 

Posiłek drugi

chleb graham 200g

ser gouda tłusty 50g

szynka z piersi kurczaka 50g

pomidor jeden

B39g.T15g,WW92g

 

Posiłek trzeci(Przed treningiem)

ryż biały 100g

mieśo z piersi kurczaka 300g

brokuły morżone 200g

10g oliwy z oliwek

B77g,T15g,WW82g

 

Posiłek czwarty

ryż biały 100g

banan 100g

jabłko 200g

oliwa z oliwek 10g

B9g,T12g,WW119g

 

posiłek piąty przed snem

ser twarogowy chudy 100 g

jajka 3 całe gotowane

B39g,T15g,WW5g

 

Całość:

Białko 192 gram

Tłuszcze 77 gram

Węglowodany 416 gram

Jakieś 3100 kcl wyszło

 

Moja waga to 75kg, wzrost 175, 18 lat

miałem dać mniej kcl ale troche poczytałem i dałem tyle ile widzicie

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę Banan'a i proponuje zamienić trochę białka na tłuszcze tak do 85-90. Poza tym, więcej węgli bym dał przed treningiem i jak kolega mówił po treningu więcej białka. Przed nie jest Ci aż tyle potrzebne. Zejdź do 50g przed treningiem i wrzuć to białko po treningu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłko nie jest złe, ale musisz brać pod uwagę to, że ono Ci za dużo energii nie da, bo zanim się rozgrzejesz to całą energię z niego(węgle proste) organizm przyswoi, to samo się tyczy z bananem, dlatego się mówi, żeby jeść banana po treningu. Twaróg jest sensownym rozwiązaniem, przyswaja się wolno więc organizm powinien mieć stały dopływ białka. Aczkolwiek, ja polecam kazeinę(czyli m.in twaróg) na kolacje, przed snem. Chociaż sam używam koktajlu proteinowego po treningu(płatki owsiane+mleko+banan+twaróg), nie narzekam, wchodzi całkiem dobrze, organizm pobiera sobie kazeinę i regeneruje się bardzo przyzwoicie. Ze swojej strony mogę doradzić jeśli masz taką możliwość ćwiczyć dwie godziny po posiłku dopiero, ponieważ organizm nie będzie "wypalał" tego co masz w żołądku tylko skupi się na resztkach tego i zacznie czerpać tkankę tłuszczową. Ćwiczę tak od roku i efekty są zadowalające, bez redukcji można "zredukować" trochę tłuszczu, nie jest to tak jak w przypadku redukcji, ale pozwala to bez "szoku" jakiego doznaje organizm podczas redukcji minimalnie się dociąć. Zastanawiam się nawet na przejście na ćwiczenie aż 3 godziny po posiłku. A co do węgli prostych ogólnie, to najlepiej jeśli musisz lub nie masz możliwości spożywać złożonych jeść je od razu po treningu, bo ciało chcąc się zregenerować będzie przyswajać od razu wszystko co ma dostępne w tym właśnie proste węgle, więc "szybka" energia z nich zostanie pożytecznie wykorzystana. Pozdrawiam.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ake no niezły wykład . No niestety nie moge czekać aż 2 godzin po zjedzeniu max do godziny czekam nie wiecej . No czyli oliwe z oliwek zostawiam  przed treningiem. Czyli co moge zostawić tak jak mam teraz posiłek przed treningiem i po treningu czy dać na odwrót te posiłki? tylko jeszcze dodam do posiłku co mam ryż i te owoce dam tam jeszcze twarogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kavkaz, zostaw tak jak jest, ale zabierz z 30g białka przed treningiem i dodaj te 30g do posiłku po treningu. Zabierz 100 g jabłka a drugą setkę daj rano po śniadaniu. Nie poleca się jedzenia owoców po południu i tu wyjątkiem może być ten banan po treningu, jednego przed też możesz zostawić - nie popadajmy w skrajności, nie umrzesz od niego, ani nie zaważy Ci on w żadnym stopniu na efekcie końcowym. Jeśli odpadnie Ci trochę węgli możesz ubytek zastąpić waflami ryżowymi, mają neutralny smak a w ostateczności można je polać odrobiną miodu 3-5g na 1 wafel. Wracając, tak jak mówię o waflach, dodał bym je właśnie zamiast jabłek i banana przed treningiem aby podbić wartość energetyczną posiłku w cukrach. Zrobić ze 120g węgli chociaż. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika co napisałeś że przedtreningiem

ryż 100g

150 gram piersi z kurczaka odjołem 150g i dam je po treningu

200 g brokuł

Wafle ryżowe

a po treningu:

ryż 100g

150g piersi

banan

dobrze ja to mysle?

Tak, właśnie tak. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki . A jeszcze jedno pytanie mam . A jakbym zamiast tych 3 jajek w ostatnim posiłku dał masło orzechowe sante chociaż jedną łyżkę. Bo czytałem że dobrze jest zjeść na noc trochę tłuszczy  żeby się białko wolnej  trawiło. A te 3 jajka był dał do pierwszego i drugiego posiłku. Może tak być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kavkaz, teoretycznie może być, tylko popatrz, że w tej chwili już Ci ucieka trochę białka z "kolacji"(czyt. ostatni posiłek), ja bym jednak bardziej stawiał na tłuszcz z jajek, tym bardziej, że ostatnio potwierdziło się, że nie jest aż tak szkodliwy jak domniemano wcześniej. Masło orzechowe nawet najlepszej firmy będzie i tak według mnie gorsze niż to co mamy w orzechach naturalnie czy w jajkach. Stawiaj na jak najmniej przetworzone produkty, no chyba, że i jajka kupujesz w supermarketach wtedy zdecydowanie masło orzechowe. Przeniesienie jajek na ranne godziny jest bardzo dobrym pomysłem. Unikaj ich w okolicach treningu. Chyba, że same białka. Oczywiście mówimy cały czas o jajach ze wsi, nie z kur, które jedzą nie wiadomo co. Skład aminokwasowy jaj jest wprost idealny dla organizmu człowieka, więc bardzo dobrym pomysłem jest mieć chociaż trochę tego białka w swojej diecie. Ogólna odpowiedź do twojego pytania brzmi tak. Jeśli spełnione zostaną kwestie przedstawione przeze mnie wyżej. Pozdrawiam Ake.  :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak są jajka ze wsi to wiadomo że z kur . Ja właśnie jem takie bo mam swoje kury ale czasem mało niosą i muszę dokupić w sklepie .No to to może bym zrobił tak że 2 jajka na 2 pierwsze posiłki. a wieczorem jedno jajko + twaróg i ewentualne małą łyżeczkę tego masła orzechowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak są jajka ze wsi to wiadomo że z kur . Ja właśnie jem takie bo mam swoje kury ale czasem mało niosą i muszę dokupić w sklepie .No to to może bym zrobił tak że 2 jajka na 2 pierwsze posiłki. a wieczorem jedno jajko + twaróg i ewentualne małą łyżeczkę tego masła orzechowego ?

Miałem na myśli to, że z kur, które jedzą jakieś barachło a nie zdrową paszę. Tak, możesz tak zrobić. I pamiętaj, że nie należy się przejmować drobiazgami, bo "najlepsza dieta to taka, którą potrafisz długo utrzymać - jak to powiedział ktoś mądry kiedyś. ;p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...