Skocz do zawartości
Workout Athletes

Zasięg postów Facebooka - Testuję reklamy


Dynloth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tak z innej beczki dziś Wam opowiem jak Facebook obcina zasięgi i to z roku na rok. Wszystko jest na podstawie mojego doświadczenia i w tym wpisie poruszę zasięg płatny.

Od tego roku FB podniósł ceny za reklamy i skrócił ich zasięgi, dlaczego? Ponieważ obecnie FB skupia się na pokazywaniu nam postów i wpisów znajomych czy członków rodziny a już mniej wpisy z różnych FanPage nawet tych polubionych, wszystko dla tego że portal powoli zmienia się w środowisko reklamodawców, którzy używają swoich fp jako źródło pozyskiwania klientów. Przez to średni czas przebywania na FB zmniejsza się, bo kto chce oglądać wpisy z samych fp, gdzie przeważnie są to same łańcuszki typu daj super jeśli jesteś za x, a daj haha jeśli jesteś za y.. Dużo atrakcyjniejszą opcją jest oglądanie postów naszych znajomych i samych treści w których możemy się udzielać - przez co nasz czas przebywania na FB się wydłuży, więc reklamy będą bardziej produktywne, oraz droższe - a FB będzie bogatsze. :k0512:

 

Dla przykładu próba kampanii reklamowej w listopadzie - treść: Darmowy Plan Treningowy, budżet 50 zł czas 7 dni.

Wyniki: 25,519 wyświetleń, 891 kliknięć. 

Promo 2.png

Kolejna kampania o tej samej treści tyle, że w marcu, również za 50 zł i również na 7 dni.

Wyniki: 6,498 wyświetleń i 314 kliknięć w link. 

promo 1.png

Można powiedzieć, że dużo ponad połowę została skrócona aktywność dotycząca klikania w link. Poza tym moje spostrzeżenie, że reklama na FB średnio się ma do reklamowania forum internetowego, ponieważ osoby używające FB nie potrafią korzystać z innych platform niż sam Facebook.

Myślę, że dużo lepszym rozwiązaniem będzie reklama w Google, ponieważ osoby korzystające z tej wyszukiwarki często natrafiają na fora internetowe więc mają pojęcie na temat korzystania z nich.. Ale to już sprawdzimy następnym razem. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Administrator

Zgadza się, aktualnie najlepszą platformą jest YouTube. Oczywiście według mnie. Jak dany kanał ma załóżmy 3 miliony subów to przynajmniej ten milion wyświetleń na filmik jest, a na fb np jak jest 800,000 lajków to maksymalnie widziałem kilka tysięcy lajków więc porażka, w wolnej chwili postaram się porównać zasięgi portali społecznościowych i zobaczymy co najlepiej się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...