Jump to content
Workout Athletes

Zasięg postów Facebooka - Testuję reklamy


Dynloth
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

Tak z innej beczki dziś Wam opowiem jak Facebook obcina zasięgi i to z roku na rok. Wszystko jest na podstawie mojego doświadczenia i w tym wpisie poruszę zasięg płatny.

Od tego roku FB podniósł ceny za reklamy i skrócił ich zasięgi, dlaczego? Ponieważ obecnie FB skupia się na pokazywaniu nam postów i wpisów znajomych czy członków rodziny a już mniej wpisy z różnych FanPage nawet tych polubionych, wszystko dla tego że portal powoli zmienia się w środowisko reklamodawców, którzy używają swoich fp jako źródło pozyskiwania klientów. Przez to średni czas przebywania na FB zmniejsza się, bo kto chce oglądać wpisy z samych fp, gdzie przeważnie są to same łańcuszki typu daj super jeśli jesteś za x, a daj haha jeśli jesteś za y.. Dużo atrakcyjniejszą opcją jest oglądanie postów naszych znajomych i samych treści w których możemy się udzielać - przez co nasz czas przebywania na FB się wydłuży, więc reklamy będą bardziej produktywne, oraz droższe - a FB będzie bogatsze. :k0512:

 

Dla przykładu próba kampanii reklamowej w listopadzie - treść: Darmowy Plan Treningowy, budżet 50 zł czas 7 dni.

Wyniki: 25,519 wyświetleń, 891 kliknięć. 

Promo 2.png

Kolejna kampania o tej samej treści tyle, że w marcu, również za 50 zł i również na 7 dni.

Wyniki: 6,498 wyświetleń i 314 kliknięć w link. 

promo 1.png

Można powiedzieć, że dużo ponad połowę została skrócona aktywność dotycząca klikania w link. Poza tym moje spostrzeżenie, że reklama na FB średnio się ma do reklamowania forum internetowego, ponieważ osoby używające FB nie potrafią korzystać z innych platform niż sam Facebook.

Myślę, że dużo lepszym rozwiązaniem będzie reklama w Google, ponieważ osoby korzystające z tej wyszukiwarki często natrafiają na fora internetowe więc mają pojęcie na temat korzystania z nich.. Ale to już sprawdzimy następnym razem. :)

  • Lubię to 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Administrator

Zgadza się, aktualnie najlepszą platformą jest YouTube. Oczywiście według mnie. Jak dany kanał ma załóżmy 3 miliony subów to przynajmniej ten milion wyświetleń na filmik jest, a na fb np jak jest 800,000 lajków to maksymalnie widziałem kilka tysięcy lajków więc porażka, w wolnej chwili postaram się porównać zasięgi portali społecznościowych i zobaczymy co najlepiej się opłaca

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...