Skocz do zawartości
Workout Athletes

Co jeść, a czego unikać?


Dynloth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

ogółem... produkty mało przetworzone jak ser twarogowy tłusty... mleko (najlepiej swojskie) .... kurczak.... itp... nie jakies słodziki... cukry też są ważne więc nie nalezy ich aż rak abrdoz unikac... cukry proste są np w bananie... któego można zjeść po treningu..... świetnie uzupełnia poziom glikogen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jesli chodzi o jajka to wiele o nich czytałem/ ogladałem programy naukowe. Nie ma i nie było przypadkow złego samopoczucia czy tez uszkodzenia zdrowia przez owe produkty (przynajmniej nie dokopałem sie do takich informacji). Jajka = duzo białka . Za tym idzie duzo potrzebnej do cwiczen energii. Jesli chodzi o słodzik zamiast cukru, moim zdaniem to głupota. Aspartan zamist natury (nazywany "słodka smiercia"). W małych ilosciach nie szkodzi ale jesli bedziecie go uzywac kilkanascie lat, cos moze sie posypac (oczywiscie to moje zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za te posty, moze je ktos usunac i zostawic 1? Nie wiem czemu to tak zaspamowało, nawet nie zauwazyłem. Aspartan sie odkłada w organizmie. Zobacz sobie skład produktow ktore zjadasz a zobaczysz ile go przyjmujesz. Nasze pokolenie niestety jest testowane na tej substancji, poniewaz szkodliwosc/nieszkodliwosc mozna bedzie zauwazyc dopiero po wielu, wielu latach doswiadczen. //Edit by @Dynloth [small]1. Już sprzątnąłem. ;p[/small]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
fRz napisał(a): jesli chodzi o jajka to wiele o nich czytałem/ ogladałem programy naukowe. Nie ma i nie było przypadkow złego samopoczucia czy tez uszkodzenia zdrowia przez owe produkty (przynajmniej nie dokopałem sie do takich informacji). Jajka = duzo białka . Za tym idzie duzo potrzebnej do cwiczen energii. Jesli chodzi o słodzik zamiast cukru, moim zdaniem to głupota. Aspartan zamist natury (nazywany "słodka smiercia"). W małych ilosciach nie szkodzi ale jesli bedziecie go uzywac kilkanascie lat, cos moze sie posypac (oczywiscie to moje zdanie).
Nikt nie napisał, że zamiast cukru słodzik ani, że jajka szkodzą... xD Jajka to też cholesterol więc pamiętaj o tym jeżeli je codziennie spożywasz. Czytanie ze zrozumieniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o ten cholesterol mi chodzi Kiedyś wmawiano ludziom, żeby nie jedli żółtek bo będą mieli wysoki cholesterol i zaczęli im sprzedawać margaryne która to zredukuje. A to nie prawda, ponieważ z bada? o których pisałem nie mają one wpływu na podwyższenie tego poziomu. Co do słodziku, to pare osób wyżej pisało, żeby zamienić z cukrem co dla mnie np jest niedopuszczalne. więc nie rozumiem tego czytania ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że margaryna na pewno nie ma wpływu na PODWYżSZENIE poziomu cholesterolu, a czy na obniżenie go? -Nie wiem podobno badania to potwierdzają. dla Ciebie jest niedopuszczalne inni wolą to ja i osoby wyżej w temacie podały także zamienniki np. cukru czy soli, a jeżeli boli Cię to, aż tak to kup każdemu po kilogramie cukru. Pozdrawiam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Margaryna to ?ródło sztucznych izomerów trans, które nie są korzystne dla zdrowia, jeśli nie ma problemów z cholesterolem to lepiej prawdziwe masło (musi mieć co najmniej 80% tłuszczu mlecznego, bez domieszek tłuszczów roślinnych). Moje ulubione ?ródła tłuszczów to: orzechy (głównie włoskie), awokado, ryby, oliwki, oliwa z oliwek (extra virgin tylko w szklanych, ciemnych butelkach i stosujemy tylko na zimno), siemię lniane, jajka, olej kokosowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam masło orzechowe. Ma dużo kalorii, pozadna ilość białka, a tłusze które tam sa to wielonienasycone tł. -> samo zdorwie, obnizaja poziom cholesterolu. Ogólnie masło orzechowe to bomba kaloryczna :D Idealne na naddatek kaloryczny dla ludzi co chca nabrac masy;) Ale na redukcji tez jest przydatne, bo szybko daje uczucie sytości... Tylko ze w mniejszej ilosci trzeba je wtedy spozywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dynloth zmienił tytuł na Co jeść, a czego unikać?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...