Skocz do zawartości
Workout Athletes

Mój dziennik


Trenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na kolacje zaserwowałem sobie pizzeeeeee. Tak,wszyscy robili to ja też.... Ale nie tak łatwo , zaserwowałem sobie pizze która zamiast spodu z "mąki" miała spod z mięsa, tak dobrze słyszycie. Własnie konczę ją jesc. W smaku jest bardzo dobra.

Niech wegetarianie teraz zamkną oczy .... Zużyłem do tej pizzy na spód około 500g mięsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "wynalazki" stosuje się w diecie ketogenicznej, gdzie głównym założeniem jest doprowadzić do ketozy poprzez zaprzestanie spożywania węglowodanów - "utrzymywania" organizmu na samych tłuszczach i białkach. Gdy doprowadzimy do ketozy , nasz organizm zaczyna czerpać energię z tłuszczy zapasowych a nie tak jak zwykle z cukrów. Oczywiście na razie nie jestem na tej diecie ale byłem ciekaw smaku niektórych dań z różnych diet/dziedzin i będę eksperymentować. Taka pizza jest idealna dla ludzi uwielbiających mięso:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da da da.... No to tak, miałem zrobić sobie przerwę od treningów ze względu na kontuzję nadgarstka ale ... już mnie roznosiło więc postanowiłem zrobić trening i skupić uwagę na rozgrzewce i bezpiecznym treningu.

Oto trening, zrobiłem dziś trening ukierunkowany na klatkę piersiową:

-Pompki szeroko: 16,18,20 (robiłem pompki z zatrzymaniem na 1-2 sekundy w dolnej fazie pompki , zwracałem także dużą uwagę na dokładność i czucie mięśni podczas wykonywania ćwiczen)

-Dipy: 6,6,6,10 (robiłem je na krzesłach co sprawiło że musiałem utrzymywać krzesła w pionie ponieważ latały na każdą stronę, tutaj też ogromną uwagę zwracałem na czucie mięśni)

-Pompki diamentowe z wyprowadzaniem łokci na zewnatrz(Podobnie jak w pompkach zatrzymanie w fazie dolnej pompki , duza starannosc i dokładność)

-Pompki z nogami na podwyższeniu: 14,16,18 (wolne opuszczanie, i bardzo dynamiczne wyruszenie w góre)

Czuję się bardzo "spompowany", klatka poczuła swoje. Oczywiscie to nie to samo co trening z użyciem obciążenia ale napewno nie mniej efektywny.... Powodzenia:)

PS. Mój nadgarstek już coraz lepiej, ale postawie w tym tygodniu jeszcze na treningi wyłącznie z masą własnego ciała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem się ważyć a tam tragediaaa : 71kg.... Przez swięta ubyłem 0.4kg , widać kiedy się nie trzymało diety, co prawda to pewnie tylko woda. Oczywiscie się nie przejmuję i brnę do przodu... Teraz będę musiał to nadganiać aby do końca marca przybrać przynajmniej jeszcze jakieś 5-6kg albo i więcej choć to już mniej realne. Trzymajcie kciuki Powodzenia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak... Hmm dziś zrobiłem kilka prób HS ale odezwał się nadgarstek i postanowiłem że sobie dam spokój. A co do treningu to zrobiłem dzisiaj brzuch. Oto tym systemem dziś go zrobiłem:

-10 Brzuszki do pozycji V

-10 side crunches each side

-10 wznosów prostych nóg do kąta prostego w leżeniu

-1 minuta plank

-10 knee tuck crunches

-10 spięć brzucha

-10 bicykle crunches

Zrobiłem 4 serie takiego zestawu. Nigdy wcześniej tak dobrze (nie czytać: "łatwo") mi się nie robiło brzucha. Plan naprawdę fajny i będę go wykorzystywać na pewno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj jakoś tak dziwnie, siły mało ale trening jakis tam zrobiłem. Oto on:

-nachwyt szeroko 5,6,6,5 (słabo, sam nie wiem czemu dzis na podciąganiu tak źle wypadłem, moze gorszy dzien po prostu)

-podchwyt na szerokosc barków: 1,2,3,4,5,6,5,4,3,2,1

-HSPU: 5,5,5,5

-wznosy nóg ze stania na głowie : 4,6,5

-pseudo planche pushups : 14,16,18

A teraz zmykam na szamke, pizza w piekarniku już dochodzi. W tym tygodniu zmajstrowałem już drugą pizze, miejmy nadzieje ze ta okaże się tez tak dobra jak tamta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem kilka filmów gdzie głównymi bohaterami byli gimnastycy, główną uwagę zwróciłem jak oni wykonują HandStand. Zauważyłem że moje ciało nie było do końca proste lecz klatka była wysunięta do przodu. Muszę jakoś to poprawić, miejmy nadzieje że nadgarstki pozwolą mi wrócić już do normalnych ćwiczen i będę w stanie skorygować ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest różnica.

Chyba najlepiej widać to właśnie w staniu na rękach.

W Street Workoucie wykorzystujemy 100% siły by zrobić hs, bo i tak zaraz zrobimy pompkę, czy zejdziemy do planche :P

Nauczyć się czysto technicznie stania na rękach a la gimnastyk, myślę jest bardzo ważne, chociaż zajmuje to bardzo dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli będę dążyć do perfekcji. Dziś miałem zrobić sobie dzień odpoczynku ale.... postanowiłem rozgrzać nadgarstki i zrobić kilka prób tym razem tuck planche. Zauważyłem znaczną poprawę, co prawda na razie w miarę mi idzie w tuck planche z nogami blisko klatki piersiowej ale to już coś. Miejmy nadzieje że w miarę z upływem czasu będzie coraz lepiej. Wracając jeszcze do tych nieszczęsnych nadgarstków to ból prawie minął dlatego pozwoliłem sobie na posunięcie się do przodu i zrobienie kilku prób tuck planche. Jeszcze nie chce wyjeżdżać z HS ponieważ gdy wczoraj robiłem HSPU to jeszcze nadgarstki się odzywały ale myśle że jeszcze dosłownie kilka dni i będzie dobrze, więc ostro się zabiorę za HS no i oczywiscie za trening "figury" do której mi jeszcze bardzo daleko- planche. No to powodzenia wszystkim życze w dniu dzisiejszym i wytrwałych treningów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie gdy jestem chory (przeziębienie itp) uwielbiałem chodzić na treningi, jak były jeszcze czasy gdy to były sztuki/sporty walki to wypociłem się , oberwałem i już po chorobie ani śladu. Niektórzy uważają że nie można bardziej przemęczać serca treningami gdy jest się chory ale mi to pomaga/pomagało. Musimy poznać swoje ciała, na co reagujemy:) A ja w dodatku jestem uparty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...