Jump to content
Workout Athletes

Jak przygotować się do testów psychotechnicznych.


MalikFreeman
 Share

Recommended Posts

Niekoniecznie do służb mundurowych. Testy psychotechniczne odbywają się również przed przystąpieniem do kursu kategorii C+E z uprawnieniami, albo w pewnych zakładach pracowniczych. Dlaczego wątek umieściłem w takiej, a nie innej kategorii?

Samorozwój można potraktować jak zabawę, grę pełną wyzwań. Nie polecam przystępować do "psychotestów", jeśli nie popracujesz nad sobą. 

Chcę oszczędzić rozczarowań i bólu, który mnie spotkał, zainteresowanym. 

Od czego zacząć? Pozbądź się choroby zwanej introwertyzmem. Otwórz się na ludzi, oczywiście wartościowych. Toksycznych zostaw w ich sztucznym świecie.

Czytaj mądre książki. Od siebie polecam biografie, autobiografie mocnych graczy, poradniki i mało popularne, acz wybitne dzieła literatury. Psychologia sportowa, czy sukcesu także powinna pomóc. 

Kolejną sprawą są zainteresowania. Znajdź i rozwiń jak najwięcej. 

Sport. Aktywność fizyczna jest mile widziana. Szczególnie sporty walki. 

Pewność siebie. Nie należy zrażać się niepowodzeniami. Jeśli nawet zawalisz testy ze sprawności manualnej, inteligencja, albo odporności na stres, warto skupić się na rozmowie i testach osobowości.

Co do testów osobowości... Zaznaczaj odpowiedzi świadczące o tym, że jesteś ekstrawertyczny, aktywny, nie masz wahań nastroju, jesteś zdyscyplinowany, dobrze się wysypiasz i sumiennie wypełniasz obowiązki. Dlatego właśnie zalecam rozwijanie się i wysoką etykę pracy. Pytania mogą się powtarzać w różnej formie, więc czytajcie je ze zrozumieniem, by zachować spójność odpowiedzi. 

Mowa ciała. Chodzimy pewnym, swobodnym krokiem, wyprostowani, z głową wysoko, aczkolwiek nie z zadartym noskiem, bez zbędnych ruchów, świadczących o tym, że może nas zjadać stres. 

Dobrze byłoby się wyspać 8 godzin. Jeśli spaliśmy krócej, bądź nie czujemy się pewnie mamy prawo przełożyć testy na inny termin. Ja akurat spałem 2 godziny, co było widać po moich przekrwionych oczach, lecz skłamałem, podając 7 godzin snu, ale powiedziałem, że nie chciałem przekładać tego sprawdzianu:). 

Mówi spokojnie i wyraźnie. Nie za szybko. Każda odpowiedz ma być przemyślana i spójna. 

Jeśli ktoś posiada tatuaż, to odpowiada, iż nie ma skłonności do samookaleczania się. 

Na pytanie o stosowanie narkotyków, odpowiadamy, że nigdy nie próbowaliśmy narkotyków. 

Nastawienie. Wystarczy być w bojowym nastroju. Strach nas wtedy szybko opuści, a mobilizacja wypełni wszystkie przekaźniki neuronowe. 

Można się ubrać tak jak na codzień, byleby wyglądać schludnie. 

A jeśli masz możliwość pracy z kompetentnym psychologiem, psychoterapeutą (ja nie miał, przez co sporo cierpiałem i na efekty musiałem dłużej czekać) warto przepracować wzorce osobowościowe lub po prostu przygotować się u profesjonalisty. 

A jeśli się nie zgadzacie z wydanym werdyktem, zawsze można odbyć ponownie testy psychotechniczne, po 2 tygodnia, w innej placówce. 

Mogłem o czymś zapomnieć, więc jak coś, to pytajcie o szczegóły.

 • Dziękuję 1
 • Jest moc! 1
Link to comment
Share on other sites

Najbardziej są popularne testy do policji tak zwany multiselect, tam jest dużo kontrowersji

Fajny poradnik ja mogę dodać że dwa banany pół godziny wcześniej pomogą opanować stres

Tak jak mówisz na spokojnie z przemyśleniami  wymawianych zdań i powinno pójść dobrze

 • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Kolejny fajny artykuł!

Ja dwa razy przechodziłem przez multiselect i jadłem ale jednego banana przed rozmową z psychologiem  

I dwa razy się nie udało, mimo że byłem zadowolony z przeprowadzonych rozmów gdyż wiedziałem że nie powiedziałem nic złego co mogłoby źle wpłynąć na moją kandydaturę  

Po rozmowie z innymi kolegami którzy przeszli test i z tymi którym się nie udało doszedłem do wniosku że jest jeden element który występuje u osób które się nie dostały. 

I teraz uwaga, bo to może się komuś przydać na rozmowie z psychologiem do policji - my, czyli ja z chłopakami którzy się nie dostaliśmy na pytanie co zrobimy jeśli się nie dostaniemy odpowiedzieliśmy o setkach możliwości na inne formy zarobków, a Ci co się dostali to mówili że będą próbować do skutku  aż dostaną się do policji. 

Może to akurat przypadek, ale tak było 5 osób które się nie dostały właśnie tak odpowiedziały i 4 osoby które się dostały odpowiedziały o próbach rekrutacji do skutku.  

Wybaczcie za stylistykę ale już mnie zmęczenie straszne łapie, gdyż mało spałem. ;d  

 

Link to comment
Share on other sites

O tym właśnie zapomniałem. Dzięki, za przypomnienie:D. 

Dostałem dwa pytania: " czy uważam, że przejdę ten egzamin pozytywnie" i " co się stanie gdybym został negatywnie oceniony".

W pierwszym wypadku odpowiedziałem, iż decyzja należy do pani psycholog. 

A w drugim pytaniu oznajmiłem, coś w stylu "trudno, nic się nie stanie. Nadal będę robił swoje i najwyżej spróbuję za rok". 

Być może dzięki drugiej odpowiedzi uwiarygodniłem swój całokształt przygotowań:). 

 • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

No właśnie czyli to może być kluczowe, może szukają osób które bardzo ale to bardzo chcą pracować tam gdzie robią dany test, a szkoda im marnować czas na osoby, które mają predyspozycje do pracy i to w lepszych finansowo warunkach   

No to inteligentnie odpowiedziałeś na pytania

Link to comment
Share on other sites

Kwestia sporna:D. Indywidualności są mile widziane, chociażby ze względu na nietuzinkowe działanie, ale persony maksymalnie oddane doskonale nadają się do sumiennego odbycia obowiązków:).

Oblanie testów, na tej płaszczyźnie sprawiło, postanowiłem się bardziej postarać udzielając odpowiedzi:). 

 • Jest moc! 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Też racja, no niestety nie wiem jak to faktycznie się odbywa, ale tak jak mówisz kwestia sporna, bo osoby oddane doskonaleniu się tak jak to napisałeś mogą byc dobrymi pracownikami ze względu na zaangażowanie w swój zawodowy rozwój, a z drugiej strony osoba taka stwierdzi kurde za 2700zł miesięcznie to się nie opłaca, sam/sama mogę dużo więcej osiągnąć robiąc coś innego :d Więc bez faktycznej wiedzy profilu kandydata idealnego nic nie wymyślimy

Link to comment
Share on other sites

Najlepsi są ludzie neurotyczni, bez empatii... Mają problemy z odczuwaniem jakichkolwiek emocji, przez co są zdolni do brawurowych misji. Teraz wymyślam sytuacje, ale odwaga, przy ratowaniu jakiegoś płonącego budynku, albo niebezpieczna szarża, w kierunku napastnika, zachowując spokój i opanowanie, gdzie sam bym pewnie miał majty do wymiany, są mile widziana w służbach mundurowych. Przypuszczam, że łatwiej mogą się wyuczyć pewnych odruchów, nawyków. 

Stąd po pierwszych oblanych psychotestach na szkolenie przygotowawcze żartowałem, iż do wojska przyjmują samych psycholii, co oczywiście było stwierdzeniem na wyrost, oraz próbą usprawiedliwienia porażki:D 

 • Lubię to 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...