Skocz do zawartości
Workout Athletes

Street Workout czy siłownia?


WoJaK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu zacznę od tego że te 2 rzeczy się nie wykluczają, ale dużo ludzi jednak wybiera między ćwiczeniem z własnym ciężarem lub żelastwem. Chciałbym aby każdy w tym temacie wypowiedział swoje zdanie na ten temat oraz wskazał plusy i minusy obydwu rozwiąza?. Street Workout na pewno bardziej nadaje się dla osób które chcą poprawić swoją wytrzymałość, sprawność oraz wzmocnić mięśnie. Plusem SW jest również mniejsze ryzyko uszkodze? mięśni oraz kości przy ćwiczeniach. Buduję siłę i sylwetkę która przydatna jest np. do sztuk walk czy atletyki. Ciało ćwiczone w ten sposób moim zdaniem bardziej harmonijnie się rozwija i czuję się w nim o wiele lepiej. Siłownia jest dla osób które chcą zbudować imponujące mięśnie oraz siłę. W żadnym przypadku nie polecam ćwicze? na maszynach gdyż wykonujemy na nich nienaturalne ruchy i łatwiej wtedy o kontuzję czy ?le rozwinięty mięsie?, jeżeli już to ćwiczenie tylko i wyłącznie na wolnych ciężarach. Jeżeli chcemy uprawiać sztuki walki a zbudowaliśmy wielką sylwetkę na siłowni trzeba liczyć się z tym że przy intensywnych treningach nasza mocnarna sylwetka i tak wróci się do podobnego stanu jak przy ćwiczeniu street workout Wnioski: -Jeżeli chcemy uprawiać oprócz budowania siły, mięśni i wytrzymałości jeszcze jakiś dodatkowy aktywny fizycznie sport = Street Workout -Jeżeli chcemy zbudować imponującą sylwetkę (bąd? nabyć szybciej masy mięśniowej) = Siłownia Oczywiście nie uwzględniam żadnych diet tylko sam trening! Czekam na wasze opinie! POZDRO

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za SW przemawia jeszcze wiele rzeczy :D Np. Nie musisz tracić kasy na karnety, ćwiczyć gdzie chcesz i o której chcesz, więcej czynników przemawiających za SW jest w książce Paula Wade'a. No i to, że jest się bardziej wygimnastykowanym, ziomek z siłowni 130 na klatę a nie podciągnie się technicznie ani nie zrobi przysiadu na nodze ;-) Prawie jak kaleka XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie za SW. Jeśli ktoś wybera siłownię to według mnie tylko ma to sens, jeśli uważa, że "życie jest za krótkie, żeby być małym". Na siłowni można zrobić naprawdę solidną masę i siłę, ale nie jest to przydatne do życia codziennego. Umiejętności z siłowni można pokazać tylko na siłowni, co innego ze Street Workoutem  Mam wielkie szacunek do osób ćwiczących na siłowni, ale sam skłaniam się w stronę SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Administrator

Pewnie że tak, tak samo jak osoby z CrossFit mogą powiedzieć że tylko CrossFit

Ja np chętnie dodaje sobie ćwiczenia z siłowni do planu treningowego, teraz niestety kontuzja, ale jak się już ogarnę to na pewno dodam wyciskanie na płaskiej, martwy ciąg i siady ze sztangą

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dostęp do siłowni i bez problemu nawet teraz mógłbyś je ćwiczyć Z czasem zobaczysz jakie masz najsłabsze partie mięśniowe i wtedy na siłowni można je robić izolując je całkowicie. Ja np mam słabe bicepsy i górny akton mięśni klatki piersiowej przez co fajnie sobie uzupełniałem braki na siłowni poprzez wyciskania na ławce dodatniej jak i wznosy hantli stojąc na bicepsy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...