Jump to content
Workout Athletes

Sny - OOBE


Dynloth
 Share

Recommended Posts

 • Administrator
OOBE - doświadczenie poza ciałem - wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Osoby uważające, że doświadczyły OBE, twierdziły, że mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować z innymi istotami inteligentnymi, podczas gdy ich ciała spoczywały. Ezoterycy uważają, że część osób doświadcza jednego lub kilku krótkich epizodów w ciągu życia bez żadnych wyra?nych przyczyn; inni zaś deklarują umiejętność wywoływania ich świadomie, np. za pomocą medytacji. OBE, a szerzej obenautyka, a więc sztuka podróżowania poza ciałem, wykorzystująca różne metody i techniki w celu wywoływania stanu OBE, obecnie zdobywa sobie coraz większą popularność, czego dowodem jest powstawanie w Internecie różnych portali internetowych oraz forów dyskusyjnych o tematyce OBE i LD. Według współczesnej nauki OBE jest niemożliwe, a doświadczenia tego typu odbywają się tylko w obrębie ludzkiego mózgu. Istnieją osoby twierdzące, że doświadczają OBE w czasie snu lub przy medytacji. Wieloletnich bada? tego stanu dokonał m.in. Robert A. Monroe, założyciel Instytutu Monroe, w którym stworzył on technologię Hemi-Sync (ang. Hemispheric Synchronisation synchronizacja półkul) mającą ułatwiać uzyskiwanie odmiennych stanów świadomości. Jako dziedziną ezoteryki, fenomenem tym zajmował się również Robert Bruce, który zawarł swoje obserwacje i teorie w Traktacie o Projekcji Astralnej. Badania te dowiodły, że OBE można wywołać licznymi sposobami np. wyobrażenie sobie podczas snu spadania z dachu lub bujanie się na huśtawce.
¬ródło: wikipedia Co o Tym myślicie? ;p
Link to comment
Share on other sites

 • Replies 17
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

OOBE to dla mnie taki stan raczej dość abstrakcyjny - moim zdaniem to taki odłam snów. Bardziej wolę ¦wiadome Sny (LD) :D Fajna sprawa, fajnie się śni, tylko u mnie ciężko to wywołać :D Chciałbym kiedyś spróbować medytacji :D Macie jakieś doświadczenie w tych sprawach??

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 months later...

Odnowie temat : D jeśli chodzi o LD to dwa razy mi się udało i polecam, fajne uczucie, od niedawna zacząłem próbować, chociaż udało mi się tylko 2 razy, to ostatnio jakieś 3 tyg temu i wtedy potrafiłem robić wszystkie techniki SW jakie znam : D szkoda że nie można było tego nagrać :( , a jeśli chodzi o OOBE to nie polecam, czytałem różne historie, tym co się udało wyjść, ale mieli problem z powrotem, oraz była sprawa dwóch chłopaków, którzy się w to bawili i zostali opętani.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o co chodzi, ale ja mówimy o snach, to też coś wtrącę od siebie. Już chyba dwa razy miałem taki sen, dość realistyczny w którym z taką lekkością udawało mi się robić muscle up :D To przejście tych łokci nad drążek, które sprawia mi największy problem, we śnie po prostu było leciutkie :D A i mi się to bardzo podobało, chyba też idealnego front levera umiałem zrobić, a wszystko było robione tak jakby bez użycia siły :D

Link to comment
Share on other sites

świadomy sen !!!! o rany kiedyś w "świat wiedzy" naczytałem się o tym. Aż mi ciarki przechodziły kiedy opisywali w jaki sposób można kontrolować sen i jak mało ludzi to potrafi. Ciarki przechodziły dlatego że dawno nauczyłem się śnić w sposób kontrolowany i uwielbiałem ten rodzaj snu... tylko gdy zaciera się ślad między takim senem a życiem robi się nie fajnie. Czytałem też o ludziach którzy układali sobie życie w ten sposób, w sposób który istniał tylko w ich głowie ... ale o tym to mógłbym godzinami

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Ja dziś miałem sen na jawie i pierwszy raz w życiu tak intensywnego doznania dostałem. ¦niło mi się że wpadam w dziurę, tak mocno podskoczyłem, że przez chwile oddech miałem jak bym biegł jakiś czas. Nie raz miałem jakieś lekkie podskoki bo wydawało mi się, że lece, ale dziś to była miazga..

Link to comment
Share on other sites

Ja mam takie czasem w nocy, podobno śnią się rzeczy jakie się nam wydarzyły w poprzednim wcieleniu : D Oj to ja miałem niezłe śmierci, raz spadłem z kanionu, raz sie utopiłem w studni : D ale gdy mi sie śni że się np, potknę o kamie? albo spadam z kanionu, to budzę się rzucając się do przodu, miałem juz parę guzów od łóżka, a i nawet dziurę zrobiłem w ścianie (oczywiście nie przebiłem na wylot : D)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...