Skocz do zawartości
Workout Athletes

Siemanko


Majchrzal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Ekipa!

Jestem Kamil, lat 25. Z sportem związany ogólnie od 18 roku życia z przerwami z powodu lenistwa oraz kontuzji. Swoją przygodę z sportem zaczynałem od kalisteniki według książki ,,Skazany na trening" -tak minęły mi pierwsze 3 lata treningów. Z poziomu totalnego ulańca zrzucilem wtedy ok 12kg tłuszczu, wrzuciłem trochę mięsa na szkielet. Następnie doszla siłownia, z którą nie rozstawalem się przez dwa lata(mieszkałem kalistenike z typowymi ćwiczeniami z wolnym ciężarem). Dodatkowo wkrecilem się w boks, odlozylem wszystkie treningi i zrobiłem z niego swój priorytet. Ta przygoda trwała do mojej ostatniej walki, która odbyłem w grudniu 2019 roku. Zakończyła się niestety pogruchotaną ręką. Od tego momentu wróciła moja stara znajoma - ulana sylwetka, zapał po przerwie do treningów nie wracal przez bardzo długi czas. Zmienilo się to około miesiąca temu. Wdrażam się powoli, ale mam świadomość, że bez konkretnego planu będzie to szło bardzo wolno. Mam nadzieję, że z waszą pomocą osiągnę więcej niż miałem w swojej zyciowej formie ^-^. Z wykształcenia jestem masażysta/przyszłym fizjoterapuetą/rehabilitantem. Moje zainteresowania są ściśle związane z moim zawodem, dodatkowo dochodzi informatyka, kosmos plus sport oczywiście ?. Moja dominującą grupą mięśniową są barki. Dużo było chodzenia na rękach/stania (zdecydowanie w mojej sylwetce one się wyróżniały najbardziej).  Moje maksy dawniej prezentowały się nastepujaco:

Dipy:31 powtórzeń na raz/ +35kg na 7pow.

Pociągnięcia: 13 pow na raz/+25kg x 5pow.

Brzuch: dragonflag 8pow./nogi do drążka 10 pow.

Przysiady na jednej nodze: 8 pow na raz

HSPU: 19pow na raz

Pompka na jednej ręce: 21pow na raz( nogi w rozkroku ciut więcej jak szerokość barków).

Obecnie moja forma pozostawia wiele do życzenia. Przez ten okres bardzo przytylem - z 72kg do 96kg ? i w związku z tą nadwagą nie wiem czy skupić się na spaleniu tego czy korzytac z masy i budować siłę. Mam nadzieję, że pomożecie mi z wlasciwym wyborem ??. Pozdrawiam serdecznie ?

Maniek

  • Jest moc! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Cytat

Z poziomu totalnego ulańca zrzucilem wtedy ok 12kg tłuszczu, wrzuciłem trochę mięsa na szkielet.

Woow, gratulacje, ładny wynik. ?

 

Cytat

Zakończyła się niestety pogruchotaną ręką.

Co się z nią stało? Złamanie? 

 

Cytat

Mam nadzieję, że z waszą pomocą osiągnę więcej niż miałem w swojej zyciowej formie ^-^.

Możesz liczyć na naszą pomoc. ?

 

Cytat

Z wykształcenia jestem masażysta/przyszłym fizjoterapuetą/rehabilitantem.

Zazdro, ja żałuję że nie poszedłem w tym kierunku. ?

 

Cytat

w związku z tą nadwagą nie wiem czy skupić się na spaleniu tego czy korzystać z masy i budować siłę. Mam nadzieję, że pomożecie mi z wlasciwym wyborem

To zależy ile mamy czasu, jeżeli nie śpieszy Ci się z sylwetką to korzystałbym z masy i budował siłę. Przy treningach siłowych też tkanka będzie się redukować. ? 

 

No i witamy w rodzinie! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dynloth napisał:

Woow, gratulacje, ładny wynik. ?

 

Co się z nią stało? Złamanie? 

 

Możesz liczyć na naszą pomoc. ?

 

Zazdro, ja żałuję że nie poszedłem w tym kierunku. ?

 

To zależy ile mamy czasu, jeżeli nie śpieszy Ci się z sylwetką to korzystałbym z masy i budował siłę. Przy treningach siłowych też tkanka będzie się redukować. ? 

 

No i witamy w rodzinie! ?

Tak, złamana ?. Na naukę nigdy nie jest za późno! ? w tytym wypadku na masażystę trzeba 2 lata weekendowo przeznaczyć. Odnośnie budowania siły-jestem za! Chce zbudować z Waszą pomocą jeszcze lepsza  formę i zdaje sobie sprawę,  że to wymaga czasu. Genralnie w domu mam poręcze do dipów, paraletki do pompek, skakankę i gumy o obciążeniach 16kg, 25, 45kg. Obecne wyniki siłowe na raz to

dipy -11pow x raz

drążek- 4 powtórzenia ( w tym ćwiczeniu progres zawsze mialem najwolniejszy)

HSPU- od przerwy nie robiłem, wolę nie ryzykować upadku na głowę. Do tej pory robię pompki na barki i wchodzi spokojnie na raz 10 powtórzeń

przysiady na jednej nodze- zrezygnowałem dopoki nie wzmocnie nog, robię zwykle z gumą. Na jedną serię wchodzi lekko 25 powtórzeń. 

brzuch - wznosy nog na poreczach do dipów do pozycji L - 12 na serię 

 

Ogólnie uznałem, że dopóki nie przyzwyczaję trochę mięśni do wysiłku z  aktualna masa ciała to odpuszczam Hspu/przysiad na jednej nodze żeby się nie uszkodzić ?

2 godziny temu, Banan napisał:

Witamy na pokładzie. Świetnie będzie obserwować Twoje postępy w robieniu życiowej formy.??

 

Dziękuję! NIe zawiodę Cię ^^

2 godziny temu, Quake napisał:

Witaj. No właśnie zawsze powtarzali sport to zdrowie ? Aktualnie ręką nie przeszkadza?

Nie, zadbalem o nią po kontuzji. Robiłem sobie sam masaże, zabiegi z fizykoterapii. Jedyny mankament to osłabiony chwyt ( na drążku palce szybko padają) Ale to kwestia czasu zanim się wzmocnią 

  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Quake napisał:

Najważniejszy czynnik jest. Motywacja do działania. Resztę osiągniesz bez problemu ? A fizjoterapie będziesz robił dodatkowe szkolenie, nauczanie czy jak??

Studia ? w międzyczasie kursy robię, od cholery jest nauki I od cholery kasy na to idzie  ? ale zarobki są bardzo zadowalające plus satysfakcja z wykonanej pracy, telefony od ludzi, że od dawna nie czuli się tak jak po zabiegach. Nie idzie tego słowami opisać ?

1 godzinę temu, Trip napisał:

To ładnie musiałeś lutować tego ziomeczka na walce że kość pękła ?

Witamy w ekipie ?

To było moje 4Te złamanie, pewnie poprzednie miały wpływ na to ? no ale fakt -napierdalalismy się jak trzeba ?

  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Stabilność jest nawet ok, gorzej z mobilnością. W tym tygodniu miałem iść do fizjo ale brak czasu nie pozwolił na to, może w przyszłym się uda i podpowie co mogę porobić żeby było lepiej. ?

Siad japoński stwarza problem, a nawet wyklucza żeby siedzieć w takiej pozycji. ?

Filmik podsyłam  mojej kontuzji. A Ty masz jakieś foty albo filmiki? 

 

 

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dynloth napisał:

Masakra, ja mam w nodze blaszkę i 6 śrubek i mam nadzieję że to ostatnia taka kontuzja u mnie jak i u Ciebie. ?

Ouuu chłopie. Jak jest z mobilnoscia i stabilnością u Ciebie ? 

 

3 minuty temu, Dynloth napisał:

Stabilność jest nawet ok, gorzej z mobilnością. W tym tygodniu miałem iść do fizjo ale brak czasu nie pozwolił na to, może w przyszłym się uda i podpowie co mogę porobić żeby było lepiej. ?

Siad japoński stwarza problem, a nawet wyklucza żeby siedzieć w takiej pozycji. ?

Filmik podsyłam  mojej kontuzji. A Ty masz jakieś foty albo filmiki? 

 

 

zgjęcie podeszwowe(palce w dol) i grzbietowe stopy(palce do góry) zdrowej i tej kontuzjowanej w wolnej chwili mi podeśli. Masz jakieś świeże zdjęcie rtg/rezonans kostki? Jakbym to zobaczył to wiexej mógłbym Ci powiedzieć co z tym porobić. 

  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Quake napisał:

Ale pamiętajmy sport to zdrowie ?

Na zawody często jeździłeś? ?

Obecnie mam stałych 9 pacjentów, z którymi współpracuje już od 2 miesięcy bez przerw dłuższych. 3 Z nich to osoby, które się coś tam ruszaly, a reszta tylko praca i kanapa. Nawet nie zdjęcie sobie sprawy Panowie i Panie jaka różnica jest przy współpracy z sportowcem. Terapia leci dużo szybciej, bodźce przez ciało sportowca są odbierane dużo dużo szybciej. Dla porównania mamy osobę X i Y. X jest sportowcem,Y kanapowcem.  Ten sam przypadek/uraz, załóżmy, że to są bliźniaki( czyli genetycznie i anatomiczne dwie krople wody) - Pan X potrzebuje 3/4 zabiegów I efekt jest, natomiast Pan Y 6/7/8.

 

Nie długo walczyłem, mnie nie ciągnęło jakoś mega do ringu, robiłem to dla zabawy ? bardziej rajcowalo mnie napierdalanie się z moim przyjacielem ?? Ale my tak od podstawówki to wiesz  ?

  • Jest moc! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trip napisał:

Oo czyli mamy na forum eksperta fizjoterapii. Bardzo się cieszę??

Ekspert to za dużo powiedziane  ? jeszcze masa nauki i pieniędzy na kursy do wydania przede mną ??. Oczywiście służę pomocą. Jeśli ktoś z Was jest z Kielc to zapraszam  ?

  • Jest moc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 16.07.2021 o 23:21, Majchrzal napisał:

zgjęcie podeszwowe(palce w dol) i grzbietowe stopy(palce do góry) zdrowej i tej kontuzjowanej w wolnej chwili mi podeśli. Masz jakieś świeże zdjęcie rtg/rezonans kostki? Jakbym to zobaczył to wiexej mógłbym Ci powiedzieć co z tym porobić. 

Wiesz co tylko takimi dysponuje co w tym temacie: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dynloth napisał:

Wiesz co tylko takimi dysponuje co w tym temacie: 

 

Powiedz mi jak z lewym barkiem i odcinkiem szyjnym? Występują bóle w barku, bądź zdarza sie, ze dretwieją Ci któreś palce ? Ogólnie kontuzja straszna, jak już wjeżdżają śrubki to poważnie jest. Dodatkowo to noga - wiele pewnie utrudniło Ci to życia. Bóle, które masz teraz w okolicy złamania to normalne po takiej kontuzji i dość powszechne zjawisko ( moja lewa ręka ma dokladnie to samo ^-^). Dodatkowo możesz porównać grubość Achillesa na nogach. Są podobnych gabarytów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...