Skocz do zawartości
Workout Athletes

Witam zapaleńców :)


SILKA90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem Michał mam 24 lata

w sumie od 8-10 roku życia ćwiczę swoje ciało(sztuki walki (boks,kick box,ale głownie Combat Kalaki walka na kije .(z przerwami czy to kontuzjami lub małymi przerwami)

od 17-18 roku zaczełem ćw kulturystyke (głównie dla siebie bez żadnych mocniejszych Jagód czy startów w zawodach)

od nie dawna zainteresowałem się SW i chce wplatać to w moje treningi,ale za bardzo nie wiem od czego zacząć głównie.

W mojej okolicy nie ma żadnych parków SW czy drążków jedynie domowa siłka lub siłownie w mieście.Ale tam też słabo z profesjonalnym sprzętem.

Dlatego zwracam się z prośbą co na początek lub przez cały okres mojego życia :P mogę dołożyć do rutynowego treningi np.Klata + barki+brzuch+SW tylko co ?

znów robić pompki co przed ćw klatkę ? proszę o waszą pomoc.

 

jeśli czegoś więcej chcecie wiedzieć to pisać Pozdro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witaj Michał.

No to podobnie jak ja zacząłem trenować Sztuki Walki w wieku 10 lat.

Jak nie masz aktualnie żadnych poręczy, drążków czy innym elementów do Street Workoutu, to możesz się skupić chwilowo na kalistenice. A w miarę możliwości można się przerzucić na drążki.

Więc ja Ci polecam od razu z gróbej rury, czyli treningi HS i Planch. Czym wcześniej zaczniesz tym szybciej je osiągniesz. A akurat nie masz możliwości trenować technik jak Wymyk, Taboret, Wszelakie obroty, czy MuscleUpy to to będzie świetne rozwiązanie. Tym bardziej, że HS wzmocni wszystkie potrzebne partie mięśniowe do innych technik i dodatkowo ma wiele możliwości. Dlatego na tym najpierw bym się skupił.

Jak masz drążek (stabilny, żeby nie spaść razem z nim), to można dołożyć treningi pod FrontLever i BackLever.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachowe doradztwo

 

HS ( co to ?) Planch próbowałem coś tam pokracznie wychodzi na 2-3 sek xD

dziś ziomkiem próbowałem flagę (ale ciężko tak bez przygotowania bary czuć :())

także jakbym mógł prosić jakaś rozpiske  na ten HS i Planch

no i jakie ćw przygotować się do flagi

praktycznie ćw codziennie (ew sob i nd odpoczywam,ale to różnie),to może na początek 2-3 dni taką rozpiske ?

w razie czego proszę przenieść temat albo pisać tu

Pozdroo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko kolego :D

 

1. To tak plan na jeden dzień kosztuje 1 milion czeskich koron, no jak zechcesz możesz płacić w innej walucie, nam to już obojętne :D

2. Co do planche i hs to ja mógłbym CI podrzucić kilka ale patrz punkt 1 :D

3. Jak byś mógł to wrzuć jakiś filmik z Twoim planche bo to ułatwi w układaniu planu :D 

 

Pozdróeczki i powodzenia w ćwiczeniach :D 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HandStand-HS

 

Planche:

Lean Planche

FrogStand

Tuck Planche

Szpiczaga przy ścianie(Press Handstand)

Pompki w staniu na rękach(ściana)

Pseudo Planche Push Up

Tuck Planche Push Up

Jak ogarniesz trochę stanie na rękach to możesz wychylać się planche.

Najcięższe,ale najszybciej oganiesz ;D

 

Na tym bym się skupił w drodze do planche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

HS- HandStand (stanie na rękach).

Polecam najpierw wzmocnić wszelkie partie mięśniowe, ćwiczeniami typowo kalistenicznymi.

W tym celu dobrać ćwiczenia pod partie mięśniowe - które są wymagane pod daną technikę.

Np. Trening Planch - Pompki diamentowe, pompki z rękoma szeroko, dipsy, FrogStand, HandStand.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...