Skocz do zawartości
Workout Athletes

Dieta na mase - ocena


PewnieTak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,prosiłbym o ocenę diety na mase

Wiek:18

Waga:60kg

Wzrost:176cm

I takie pytanie do Was czym można zastąpić pierś o 17 prócz jaj :D? 

 

 

 

 

7:00
Platki owsiane 70g
3 jaja kurze całe
B: 32g(22g zwierzęcego) W: 50g T: 22g

 

11:35
Serek wiejski 200g
Chleb zytni pelnoziarnisty 100g
B: 32g(25g zwierzęcego) W: 62g T: 11g

 

14:30
Ryz 80g
Piers z kurczaka 80g
Oliwa z oliwek 15ml
B: 23g(17g zwierzęcego) W: 63g T: 16g

 

17:00
Chleb żytni pełnoziarnisty 100g
Pierś z kurczaka 100g
B: 27g(20g zwierzęcego) W: 54g T: 4g

 

18:30-19:30
Trening

 

19:30
OWOCE
B: 0g W: 42g T: 0g

 

20:00
Tunczyk w wodzie 100g
Chleb zytni pelnoziarnisty 100g
B: 28g(21g zwierzęcego) W: 54g T: 1g

 

22:00
Twarog chudy 100g
Oliwa z oliwek 10g
B: 20g(20g zwierzęcego) W: 3g T: 10g

 

Razem - podsumowanie
- białko 125 g
- tłuszcz 66 g
- węglowodany 328 g
- kalorie 2406 kcal
Udział procentowy
- białko 2,08 g/kg
- tłuszcz 1,1 g/kg
- węglowodany 5,47 g/kg
- kalorie 40,1 kcal/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ! . Nie czytałem dokładnie Twojego tematu , tylko tytuł . Odpowiedzi kolegów wyżej też nie czytałem bo nie bede Ci oceniał diety . Słuchaj co do tego tematu . a dokladnie do posiłków . Jeżeli jesteś na masie to nie musisz trzymać sie tak mocno czystego jedzenia .. Mowie to niepo to zeby Cie zniechęcać do czystego jedzonka ale po prostu jeżeli bedziesz mial slabsze chwile to proponuje po prostu zjeśc coś bruudnego . To jest masa i nic sie nie stanie , a raczej wyjdzie na dobre bo Twoj organizm fajnie zareaguje na troszke cukrów prostych naprzykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Można przecież stosować cheat day.  

Na masę dodaj 200 kcal i tak jak Maluszek mówi, obserwuj się, rób zdjęcia i dopiero później możesz jeszcze dołożyć. Po pierwsze będziesz miał ciężko zjeśc tyle kcal, a po drugie Twój organizm nie ogarnie takiej dużej zmiany. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam od czasu stosowania tej diety przytyłem do 4 kg teraz ważę 65,i postanowiłem trochę zmienić dietę prosiłbym również o jej ocenę.

 

Waga:65

Wzrost:176 

 

Według tego kalkulatora http://potreningu.pl/calculators/bmr potrzebuje:

2965cal B:111g W:408g T:99g

Według nowej diety dostarczę: 

3195cal B:173g W:468g T:70g

 

Rozpiska diety: 

 

7.00

3xjaja całe kurze 

70g płatki owsiane  

100g chleb pełnoziarnisty

10.00 

200g serek wiejski 

100g chleba pełnoziarnistego 

12.30 

200g twaróg chudy 

16.00

200g kasza gryczana 

17-18 TRENING 

18.00

owoce W:80

19.00

2 jaja kurze całe 

100g chleb pełnoziarnisty 

21.00

100g płatki owsiane 

 

Proszę o ocenę nowej rozpiski  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jakieś mięso, warzywka do tej kaszy. Widać że tą diete układałeś jedynie patrząc na makro/kcal nie kierując się zdrowym rozsądkiem. Kasza gryczana (ogółem kasze) są tak zapychające , nie wiem jak ty chcesz wcisnąć te 200g kaszy gryczanej w jednym posiłku (na raz). Nie hejtuje tylko podpowiadam że takie rozwiązanie nie będą najkorzystniejsze. Proponuję ułozyć dietę którą będziesz trzymać z przyjemnością a nie dietę która bedzie po pewnym czasie znienawidzona i zatrze ślady do rozsądnej rozpiski. Dołóż jakieś "oszukane" kcal, baw się , eksperymentuj- w koncu to ma być masa a nie docinka do 8% BF. Dodatkowo , zmieniłbym porę dodawania ww złożonych z płatków owsianych w ostatnim posiłku, ewentualnie dodałbym do tego jakąś rozsądną ilość białka albo całkowicie wyeliminować źródło ww przed snem.

 

 

Oczywiście jest to jedynie moja subiektywna opinia na temat tej rozpiski. Ty sam najlepiej wiesz na co reagujesz, jak się czujesz podczas stosowania tej diety. Jakby moja wypowiedź posiadała ewentualne błędy proszę o zwrócenia na to uwagi i poinformowanie mnie o tym. Starałem się udzielić wypowiedzi dośc jasnej i czytelnej. Pozdrawiam !

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...