Skocz do zawartości
Kavkaz

Zapotrzebowanie kaloryczne

Rekomendowane odpowiedzi

Waga 75kg

wzrost 175 cm

Zapotrzebowanie kaloryczne wyszło mi 2340 kcl+ do tego jakies 400 kcl żeby masa szła w góre

Obliczyłem to tak 75(masa ciała w kg)X 24h=1800 X 1,3 czyli współczynnik aktywności fizycznej

25% białka, 20% tłuszczy, 55% weglowodanów czy może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozkład makro jak najbardziej poprawny jednak wydaje mi się że twoje zapotrzebowanie kaloryczne w czasie "masy" bedzie odrobine większe ale musisz sam zaobserwować jak reagujesz. Rozpocznij od tych powiedzmy 2600kcal i idź w górę z tygodnia na tydzień, obserwuj sylwetkę jak i poziom zmęczenia. Jak nie będziesz się zalewać to spokojnie zwiększaj kcal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że jeszcze mam 3 razy w tygodniu bieganie. To by pasowało pewnie jeszcze więcej kcl. Ale zrobie tak jak mi pisałes i zobacze co sie będzie działo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie,nie zaczynaj od razu +300.

Radziłbym od 100 kalori tygodniowo i tak do +400/500.

Możesz podlać się jak zwiększysz kalorie+300 na raz.

Możesz też pojechać na tych 2300kcal i dopiero po tygodniu dodawać kalorie.

Te liczenie nie jest zbyt dokładnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z góry wydaje mi się że podał za małe zapotrzebowanie. Wg mnie dla takiego wzrostu i wagi powinno być około 2600kcal minimum do utrzymania wagi z umiarkowanym wysilkiem fizycznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm więc jak radzicie żeby było dobrze?. Oboje mi podajecie propozycje tylko niewiem na którym sie skupić :). WIem że to jest moja decyzja ale jednak wole się dowiedzieć od osoby która bardziej się zna.

A jakbym zaczoł od 2500 i co tydzień zwiększał 100 kcl? taki mój pomysł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę małe wyszło Ci zapotrzebowanie kaloryczne jak na ten wiek. Na pewno dobrze liczysz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No liczyłem tak 75(waga) X 24 godziny=1800 X 1,3 współczynnik aktywności fizycznej i wyszło 2340. Niewiem może to jakiś zły sposób na to liczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej dorzucać co 1-2 tygodnie około 100-150 kalorii i regularnie sprawdzać swoją wagę. Na podstawie tego dopiero dokonuj jakichkolwiek poprawek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapotrzebowanie  masz na pewno za małe. Ja waże 71 kg a wzrost 177 cm i mam większe zapotrzebowanie mimo że też sporo ćwicze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi