Skocz do zawartości
Workout Athletes

City Climbing


Sil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy o tym słyszeliście, gdyż to troche inny sport niż zwykła wspinaczka skalna. City Climbing jest to wpinaczka z wykorzystaniem budynków, konstrukcji i innych obiektów, które możemy spotkać w mieście, a co najciekawsze - bez zabezpiecze?. City Climbing można nazwać bratnim sportem Street Workout'u, ponieważ te dziedziny sportu są podobnie alternatywne - wykorzystują zwykłe konstrukcje i budowle wykonane przez człowieka, poza tym ta druga uzupełnia pierwszą, dzięki CC rozwijamy technike i psychike, a SW daje nam siłe potrzebną do wspinania się wzwyż. City Climbing popularne jest w Rosji i na Ukrainie, podobnie jak nasz Street Workout. Trochę filmików przedstawiających zwykłych ludzi uprawiających te ekstremalne sporty: Ukraine

Russia
A tu mały dokument
Więcej na kanałach owych użytkowników. Co o tym myślicie? Chcielibyście spróbować ? Ja myślałem o tym i doszedłem do wniosku że mógłbym, ale potrzebuje więcej pewności że nie spadne (więcej siły i wytrzymałości). W ko?cu nie mamy zabezpiecze? w postaci liny przypiętej do ciała, więc musimy je uzupełnić własnymi mięśniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Ja pierdziele.. Tu trzeba mieć jaja ze stali. Może i chciałbym spróbować, ale wolę spaść z wysokość 2,5 metra, niż kilkudziesięciu/kilkuset metrów. Zwykły zawrót głowy, utrata równowagi i koniec zabawy. Aż taki szalony nie jestem, ale respect dla Nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że to nie są ludzie, którzy za dużo wypili i zachciało im się nagle wspiąć 300 metrów wzwyż. Oni, tak jak my, ćwiczą i przygotowują swoje ciała do wspinaczki, widać też w niektórych momentach talk i rękawiczki, to informacja że traktują ten sport poważnie. Poza tym u nich nie ma mowy o żadnym spadnięciu :D Dbają o to, aby ich chwyt był równie prawidłowy jak zaciśnięta lina, rozgrzewając jeszcze na ziemi każdy mięsie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod osłoną nocy jesteś niewidoczny xd Są też słupy wysokiego napięcia na zwykłym pustym polu(coś musi doprowadzać prąd do miasta). W Polsce, głównie słupy są poskręcane z metalowych kawałków w kształcie "L", co trochę utrudnia wspinaczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...