Jump to content
Workout Athletes

City Climbing


Sil
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy o tym słyszeliście, gdyż to troche inny sport niż zwykła wspinaczka skalna. City Climbing jest to wpinaczka z wykorzystaniem budynków, konstrukcji i innych obiektów, które możemy spotkać w mieście, a co najciekawsze - bez zabezpiecze?. City Climbing można nazwać bratnim sportem Street Workout'u, ponieważ te dziedziny sportu są podobnie alternatywne - wykorzystują zwykłe konstrukcje i budowle wykonane przez człowieka, poza tym ta druga uzupełnia pierwszą, dzięki CC rozwijamy technike i psychike, a SW daje nam siłe potrzebną do wspinania się wzwyż. City Climbing popularne jest w Rosji i na Ukrainie, podobnie jak nasz Street Workout. Trochę filmików przedstawiających zwykłych ludzi uprawiających te ekstremalne sporty: Ukraine

Russia
A tu mały dokument
Więcej na kanałach owych użytkowników. Co o tym myślicie? Chcielibyście spróbować ? Ja myślałem o tym i doszedłem do wniosku że mógłbym, ale potrzebuje więcej pewności że nie spadne (więcej siły i wytrzymałości). W ko?cu nie mamy zabezpiecze? w postaci liny przypiętej do ciała, więc musimy je uzupełnić własnymi mięśniami.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Administrator

Ja pierdziele.. Tu trzeba mieć jaja ze stali. Może i chciałbym spróbować, ale wolę spaść z wysokość 2,5 metra, niż kilkudziesięciu/kilkuset metrów. Zwykły zawrót głowy, utrata równowagi i koniec zabawy. Aż taki szalony nie jestem, ale respect dla Nich.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dodam że to nie są ludzie, którzy za dużo wypili i zachciało im się nagle wspiąć 300 metrów wzwyż. Oni, tak jak my, ćwiczą i przygotowują swoje ciała do wspinaczki, widać też w niektórych momentach talk i rękawiczki, to informacja że traktują ten sport poważnie. Poza tym u nich nie ma mowy o żadnym spadnięciu :D Dbają o to, aby ich chwyt był równie prawidłowy jak zaciśnięta lina, rozgrzewając jeszcze na ziemi każdy mięsie?.

Link to comment
Share on other sites

Pod osłoną nocy jesteś niewidoczny xd Są też słupy wysokiego napięcia na zwykłym pustym polu(coś musi doprowadzać prąd do miasta). W Polsce, głównie słupy są poskręcane z metalowych kawałków w kształcie "L", co trochę utrudnia wspinaczke.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...