Skocz do zawartości
Workout Athletes

Social Media, a uzależnienie


Dynloth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Siemanko, tak się zastanawiam czy w dzisiejszych czasach korzystanie z przeróżnych portali społecznościowych to uzależnienie czy już norma?

Jak jest u Was?

Jakiś czas temu FB dodał opcję w ustawieniach gdzie można sprawdzić ile czasu się przesiedziało na portalu, jest to średnia z ostatniego tygodnia.

Sprawdzaliście ile mace?

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z portali to uzależnienie ale też poszukiwanie uznania. Myślę, że każdy zna kogoś, kto wstawiając zdjęcie  np. na fejsa co chwilę patrzy w telefonie ile tam leci lajków. Albo jak telefon z netem gdzieś się zawieruszy to sporo osób wariuje szukając go i wpływa to na nich silnie emocjonalnie bo muszą mieć natychmiast wgląd do tego co się dzieje na portalach społecznościowych  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to inna sytuacja. Ale jak ktoś doda sobie z 50 zrobionych selfie w lustrze jedno wybrane zrobione w dobrym świetle i najlepszymi filtrami a później co kilka minut sprawdza lajki to takie coś to już potrzeba uznania połączona z uzależnieniem i dowartościowaniem się. A jak w takiej chwili telefon gdzieś zginie i nie można sprawdzić przez 40 minut lajków to już dramat Niepokoj się włączy i taki niedosyt co się tam dzieje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach są sprzeciwnosci co do artykułu

Czyli jak fotograf mi robił dużo podobnych zdjęć, żeby było z czego wybrać i obrobić z artykułu by wychodziło że też ma zaburzenia

 

Często jest też tak, że jak ktoś jest zadowolony ze swojego wyglądu to robi dużo zdjęć. A jak zakompleksiony to ich unika i hejtuje innych przyczepiając się u kogos do rzeczy, które on chciałby mieć a nie ma. To się nazywa dualizm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja miałem taką dziewczynę na insta, codziennie dodawała z 5 zdjęć, wszystkie jakby robione jeden po drugim tylko inny wyraz twarzy  

No to farmazon z tym artykułem  

Tutaj jedynie chodzi o osoby które dziennie robią sobie zdjęcia np w łóżku po kilka sztuk. Ja np nie widzę nic złego w robieniu sobie selfie na wycieczce - przecież to fajna pamiątka!

Co innego jak ktoś sobie leży na łóżku i o strzelę sobie 50 zdjęć z czego 8 wstawię na insta - to już choroba

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem też widzę osoby, które sobie zdjęć nie robią ale za to ciągle swojemu dziecku od chwili zdjęcia na USG. Wszystko po kolei co to słodkie dzieciątko zrobiło jest opublikowane na fejsie  I to czasem takie zdjęcia, że te dzieci nie były by zadowolone jakby wiedziały co się tam wrzuca

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...