Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TRENER

A6W było by spoko, ale zamiast zwiększać powtórzenia w ćwiczeniach, to można by było wstawić jakieś inne, bardziej wymagające. ? A co do startej kości ogonowej, to pewnie boli, ja na szczęście nie odczułem tego obrażenia. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam okazję robić A6W - co prawda niedługo, ale różnicę na brzuchu zdecydowanie widziałam, jednak zastanawia mnie jedna rzecz typu: czy jest ona tak szkodliwa na kręgosłup, jak to można wyczytać na forach. Fakt, faktem są plecy naprężone, szczególnie w odcinku lęd?wiowym, ale wydaje mi się, że wszystko zależy od tego, jak się podejdzie do sprawy i poprawności wykonywania tych ćwicze?. No i oczywiście podłoża, na którym się je wykonuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niby tak, ale tego że trening jest monotonny i długi nie zneutralizujesz. ? Ja osobiście wolałbym jakiś zwykły trening brzucha. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbym się poświęcić i przećwiczyć cały cykl A6W, ale jak sobie pomyślę ile to dni nudnych sklonow, to mi się odechciewa. ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdzcie sobie na większe forum kulturystyczne i spytajcie o a6w to 4/5 osób wam tego odradzi. Tym można połamać sobie kręgosłup...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Myślę że warto odświeżyć temat gdyż nadal ludzie trenują A6W a system ten ma poszarpane opinie i swoich zwolenników jak i przeciwników. ? Może ktoś jeszcze z obecnych osób trenował tym system i doda coś do tego tematu. ? 

Ja mogę podsumować ten temat i swoje doświadczenie, że najlepiej trenować np na karimacie żeby nie zetrzeć sobie kości ogonowej, do tego treningu koniecznie trenować plecy gdyż samym A6W możemy upośledzić swoją sylwetkę i program przy końcu jest zwyczajnie za długi i monotonny, a pierwsze dwa tygodnie przynoszą najlepsze rezultaty ?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Jeśli zaczynają to ćwiczyć osoby, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły to potem zazwyczaj narzekają na ból pleców. Bo w treningu nic nie pisze, że jak się tyle ćwiczy brzuch to trzeba też wzmacniać drugą stronę. A jak ktoś nigdy wcześniej nie ćwiczył to nie wie, że trzeba zwracać na to uwagę ?

• Jest moc! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TRENER

Dokładnie o to mi chodziło ? Warto uprzedzić naszych Użytkowników zanim zaczną robić tylko A6W na sezon wakacyjny ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi