Skocz do zawartości
Workout Athletes

[ROZWIĄZANY] prostować łokcie?


Merz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się czy mam prostować do koñca łokcie w takich ćwiczeniach jak np. pompki dipy podciągnięcia, ponieważ na wielu filmikach (gdy oglądam coś fajnego dla motywacji) widzę, że goście nie prostują do koñca łokci w dipach, pompkach nie opuszczają się do koñca na drążku itd. Ja zawsze w dipach prostuje łokcie to samo w podciągnięciach opuszczam się do koñca i cisnę w górę. Nie wiem po prostu czy dobrze robię. Wydaje mi się, że na przeproście mięśnie się rozlu¼niają i nie prostując ich do koñca będą cały czas w tonusie takie napięte i mięśnie bardziej styram. Co wy na to? Jestem beginersem ćwiczącym od połowy maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ostatnio dowiedzialem sie ze przy nie prostowaniu rąk do konca, ale takim dosc solidnym nieprostowaniu biceps wyksztalca sie inaczej tj kiedy go napinasz miesien wybija sie pare cm od przedramienia a nie rozciaga sie na calej dlugosci kosci ramiennej. prostowanie uklada zas go na calej dlugosci. taka ot ciekawostka (jam naleze do 1 przypadku :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest taki. Kiedy mięśnie są napięte chronią staw ( po części), nacisk wywierany przez grawitację przechodzi przez mięśnie. Kiedy mięśnie są rozlu¼nione, stawy są "bez ochrony", nacisk wywierany przez grawitację przechodzi przez więzadła, staw, co może prowadzić do jego uszkodzenia. Dlatego: Przy podciągnięciach robisz pełne podciągnięcia, a opuszczasz się zostawiając minimalny kąt (tak by mięśnie były cały czas napięte). Przy pompkach prostujesz ręce, nic im się nie stanie, jest to w pełni bezpieczna pozycja, a ciężar przypada również na kości. Przy większości to samo. Pamiętaj żeby nie prostować "na siłę", to może prowadzić do przeprostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dynloth zmienił tytuł na prostować łokcie?
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...