Jump to content
Workout Athletes

Figury, których osiągnięcie jest niemożliwe


WerDance
 Share

Recommended Posts

Hej,

czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego dana figura nie wychodzi, mimo wielu godzin męczenia tej jednej figury, wylanych łez i potu, koleżanki już dawno zrobiły a Ty czujesz się jak piąte koło u wozu, stoisz w miejscu i jesteś kłębkiem nerwów?

To właśnie w tym wątku możecie pisać jakie figury sprawiają wam problem a my (poledancerki i poledancerzy) postaramy się Wam jak najlepiej pomóc  Nieważne na jakim poziomie jesteś  

 

 • Jest moc! 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mam słabą przyczepność  nawet różne metody i smarowanie się abstrakcyjnymi mazidłami, które innym pomagały mi pomogły najwyżej na kilka minut. także nie wszystko mogłam na tej rurze ćwiczyć bo się ślizgałam. Czyli mi trudność sprawiały figury, w których trzeba się ,,przykleić'' do rurki

 • Przykro mi 1
Link to comment
Share on other sites

To raczej kwestia suchej skóry. Ale inni też mieli suchą i te mazidła im pomagały  

I próbowałam na dwóch rodzajach rur. Te drugie, pomalowane czymś na czerwono to już w ogóle nawet osobom z dobrą przyczepnością sprawiały problem. Nawet instruktorka powiedziała, że są złe

 • Lubię to 2
Link to comment
Share on other sites

Rękawiczki to nie wszystko bo czasem trzeba się ,,przykleić'' biodrem lub talia   Po za tym na tych rurach z farbą, na których byłam ta skóra z rękawiczek się starła po pierwszych zajęciach a miałam je kilka lat i nigdy się nie niszczyły na żadnej powierzchni

 • Lubię to 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Widzę, że wątek wygasł ? ale może znajdę tu jakas pomocna dłoń. 

Handspring. Jak się do niego przygotować? Moj cel na 2022 ? z jakich wejść ćwiczyliście tą "figurę"? Jakiś hint żeby figura była stabilna i można było w niej "odpoczywac" ?? 

P.s. odnośnie suchej i slizgajacej się skóry.  Na FB ktoś zachwalił olejek do ciała Kombucha Soraya. Testuje od 2 miesięcy. Efekt: Super przyczepność, nawilżenie skóry bez szału ale jest ok, przestawiło mi się w głowie i nabrałam większej pewności siebie, co przedłożyło się na efekty. Wiec warto spróbować chyba ?

 • Jest moc! 3
Link to comment
Share on other sites

Takie najważniejsze szczegóły:

 1. Połóż silną rękę bardzo nisko na rurce – mniej więcej na wysokości piszczeli.
 2. Trzymaj palce skierowane w dół do ziemi.
 3. Połóż słabszą rękę wyżej na rurce, ale nie rozciągaj jej nadmiernie.
 4. Będziesz musiał lekko skręcić to ramię, aby uzyskać mocniejszy chwyt, upewniając się, że kciuk znajduje się bliżej sufitu niż podłogi.
 5. Poruszaj wewnętrzną nogą do przodu i do tyłu, aby dać sobie rozpęd. Kiedy ta noga jest za tobą, podskocz drugą stopą z ziemi, celując obie nogi w kierunku sufitu.
 6. Staraj się podwinąć nogi razem za klatkę piersiową. Upewnij się, że patrzysz w kierunku sufitu.
 7. Kiedy już utrzymasz równowagę, spróbuj wyprostować jedną nogę, a potem drugą dla różnych wariantów ruchu.

 

 • Upewnij się, że patrzysz w sufit podczas odwracania. Pomoże Ci to zachować równowagę. Jeśli korzystasz z lustra, prawdopodobnie zauważysz, że za każdym razem, gdy na siebie spojrzysz, tracisz równowagę!
 • Wsuń biodra i upewnij się, że dolna część pleców nie jest wygięta.
 • Kiedy jesteś odwrócona, popchnij rurkę dolną ręką, a górną pociągnij. To da ci mocny chwyt.
 • Próbuj dalej – ćwicz kilka razy w tygodniu, a będziesz coraz bliżej… aż pewnego dnia wyjdzie. :)
 • Lubię wskazywać palcem wskazującym mojej dolnej dłoni w kierunku ziemi, a resztę palców otaczać tyczką, ponieważ daje mi to silniejszy chwyt. To po prostu osobista preferencja, ale warto spróbować.
 • Istnieje wiele różnych uchwytów, które możesz wypróbować.
 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By MalikFreeman
   W swoim ostatnim, założonym przed snem temacie, poruszę sprawę drapieżnictwa. Nie chodzi mi o dosłowne znaczenie tego słowa, ponieważ nie popieram zachowań prowadzących do łamania prawa, czy dekadencji, lecz sposób działania, prowadzący do osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Mam tu na myśli wymienione wcześniej drapieżnictwo, ale przełożone pod realia sportowe, przy pokonywanie narzuconych granic, poprzez wdrożenie w życie takich pojęć jak kontrolowana agresja, nakierowana na działanie, etyka pracy, procesy, pracę nad sobą, samodyscyplina, czy pozytywność. 
   O co mi chodzi? Oczywiście o zenjaskiniowca.pl. Dlaczego podaję tą stronkę? Ponieważ, uważam, że każdy zasługuje na wszystko, co najlepsze, a poza tym chce Ci dać możliwość wybadania gruntu, dzięki któremu masz szansę przygotować fundamenty pod efektywny sposób działania. Niekoniecznie może to być sport. 
   Może to być wybrana pasja, biznes, czy jakikolwiek inny obszar życia, w którym chcesz poprawić osiągi. 
   Sam wykupiłem trzy programy rozwojowe Pana Rafała i przyznam szczerze, że działają. Jeśli nie wierzysz, to zerknij na mój dziennik treningowy. Oczywiście zachęcam, abyście drodzy Panowie i Panie sami sprawdzili, te jakże pomocne podkasty. 
   Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, jak działa np. Podświadomość, jak się mobilizować do działania, kilka spraw odnośnie psychologii sportu, czy po prostu powiększyć horyzonty wiedzy, to nie masz na co czekać. Mały próbka możliwości jest podana tutaj-> 
    
  • By WerDance
   Piątek weekendu początek jak to niektórzy mawiają - czy jest to dla Ciebie idealny czas na poświęcenie się treningom czy imprezowanie ze znajomymi?
   Czy warto trenować w piątki? a może lepiej odłożyć to na później i wyjść ze znajomymi na piwo?
   Co jeżeli wybierając trening znajomi starają się zmienić Twoje zdanie?  
   Chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat. Dla mnie trening jest jak najbardziej do wykonania w piątek, moi znajomi wiedzą, że nie ma szans na wyjście do klubu/baru, więc spędzamy czas np. przy kawie i serialach i nie mają z tym problemu   
    

  • By Dynloth
   Siemanko, jak ważny jest dla Was sen? Ile godzin śpicie? Chcę napisać artykuł o tym jak ważny jest sen przy treningach, ale najpier chcę poznać Waszą opinię. :) 
×
×
 • Create New...