Skocz do zawartości
Workout Athletes

Dziennik trainingowy - ScyTher


MerDano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okej okej, co do treningów :P

Wczoraj odbył się trening rekreacyjny z koleżanką.

Chyba jednak potrzebowałem regeneracji, bo siły nie miałem by wyjść do HS, a o balansie można było w sumie pomarzyć (zmasakrowany korpus :P)

Także... jutro będzie trening, myślę nogi najlepiej + coś jeszcze.

Daily Set

Wybuchowe przedramiona:

piramida podciągnięć bez schodzenia:

1,2,3,4,5,4,3,2,1

Odpoczynek na drążku ;] 5 sek między każdą serią podciągnięć

Powodzenia ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wziąłem i chorowałem... na potęgę, ale już zdrowieje.

Próbuję spiąć dupę i wziąć się do roboty, ale mam jej bardzo dużo, co mnie po części zachęca :P.

Na ostatnich treningach jeżeli dobrze pamiętam robiłem podciąganie, proste i skośne brzucha, dipy, lekko nogi.

Zobaczymy jak będzie jutro z treningiem, zamierzam iść do jakiejś grupy, zobaczymy.

Chłopaki, i jeżeli to oglądają jakieś dziewczyny, to i dziewczyny.

Powiedzcie mi wy, co Wy byście chcieli widzieć w takim dzienniku i co was może w nim interesować.

Jest to oczywiście dziennik treningowy, ale moje treningi są bardzo złożone, jak pewnie już kilka osób to zauważyło.

Jeżeli chcielibyście się czegoś tutaj dowiedzieć, nauczyć lub i coś innego, napiszcie mi pod komentarzem, bo nie wiem, czy jest sens spisywania tutaj całego treningu, przebiegu, uwag, diety, różnych doświadczeń.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo

mój ostatni trening:

Rozgrzewka:

krążenie stawów (ok 5 min)

rozgrzanie ogólne (ok 15 min)

składała się z wielopowtórzeniowego łatwego ćwiczenia x 2 serie:

dipy, wznosy nóg, podciągnięcia w podporze, pompki w podporze, przysiady, pompki i pajacyki

Później trochę konkretniejsza rozgrzewka:

2x dipy niskie 15 powt. 5 wznosów nóg

5 podciągnięć nachwyt 5 podchwyt

2 podciągnięcia nachwyt 2 podchwyt 3 serie

Pajacyki pompki i mountain klimbersy

Wiał bardzo mocny wiatr, więc jak widzicie sporo tej rozgrzewki, ale opłacało się :]

Trening właściwy:

-4 podciągnięcia w adv. front lever x 7 serii

-3-4 wznosy nóg z dociągnięciem bioder, powolne opuszczanie i zatrzymanie w froncie x 4-5 serii

-3 uniesienia w adv froncie i w 4 przytrzymanie x 3-4 serie

-pozycja początkowa flagi 10 sec x 3

-wynoszenie/wyciskanie flagi z dołu z przetrzymaniem 3-4 serie

-flaga, powolne opuszczanie prostych nóg we fladze 3 powtórzenia x 3serie

chciałem jeszcze HS i nogi zrobić, ale błota było w... dużo bardzo.

a po za tym nie chciałem znów chorować.

Trening moim zdaniem bardzo udany, ale pogoda mogłaby nam troszkę bardziej sprzyjać

Później rozciąganko, po kilka minut na mięśnie, które dużo pracowały.

Foam roller już prawie, mam wszystko, tylko czas żeby pociąć to jutro .

Artykuł, również jutro.

Szczegóły mojego schematu, a jakże jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrabiam się, czasami trochę dłużej, bo 1,5h.

A jak piękna pogoda, lato to nawet 3-4 godziny :D.

Tylko 5 litrów wody ze sobą i pomidory xDDD

Są bardzo spoko, ostatnio robiliśmy wersję zimową.

Na lodzie, był niezły fun, a trudniej jest, powiem .

Czy dobrze wchodzą? Nie jest to mocno zaawansowane ćwiczenie, ale jak dodasz je do setu to zaczyna dobrze "wchodzić" :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dzisiaj zajebisty trening był!!!!

Pogoda tym bardziej zajebista i przepiękna.

Trening:

rozgrzewka stawów - w drodze na trening i w autobusie :P

kilka serii podciągnięć po 5-2 dipy, pajace, pompki, przysiady i inne, standardzik ok 10 min.

SET I:

piramida podciągnięć bez schodzenia, odpoczynek 5 sec na drążku między seriamipowtórzeń

1,2,3,4,5,5,4,3,2,1 x 2 serie

policzcie sobie

SET II:

podciągnięcia drabina:

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

+ dodatkowo na biceps pomoc przy podciągnięciach :]

SET III:

3 powtórzenia - specyfika - powolne opuszczanie z zatrzymaniem w 3 miejscach na 5 sec

x 3 serie

tutaj 3 powtórzenie było bez trzymania

SET IV:

2 kółka na drążku, 4 wznosy nóg bokiem

x 3 serie

SET V:

-plank bokiem 20 sec, 10 razy unoszenie bioder

-plank bokiem na prostej ręce 10 razy unoszenie bioder wysoko z 3 sec przetrzymaniem x 2 serie

+plank z muzyczką

Ogólnie miały być jeszcze triceps i przedni akton barku + nogi, ale jutro będzie froncik z nogami a w czwatek/piątek mocniejszy pushing.

Artykuł już gotowy, schemat właśnie kończę, ale poczekam jeszcze do jutra, by nie upublicznić jakiegoś głupstwa :P.

Hej, hej... ludzie, nie wiem, czy w końcu policzyliście.

Ale dzisiaj zrobiłem pierwszy raz 30 podciągnięć na raz podczas pierwszego setu, i to jeszcze ze spokojnym zapasem.

Cholera... nie wiedziałem, chociaż się nie dziwię, że taka siła w środku tkwi!!!

Na koniec stycznia postawiłem sobie cel 35 podciągnięć, podejrzewam, że osiągnę go na spokojnie.

Wszystkie moje cele chyba już teraz się spełniły, a minęło 13 dni :P Wszystko chcę umieścić na filmiku, więc będzie co oglądać :D.

W ogóle po za tym, od jakiegoś czasu ogarnąłem, że mam wystarczająco siły by z L-sita wynieść do HS, ale nie trenuję tego, i widzę że nie kontroluję swojej siły. Pewnie powiecie, po prostu trenuj i praktykuj, ale nie spieszy mi się, co o tym myślicie?

Cholera, jest zajebiście, pogoda to 50% sukcesu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do L-sit to HS,też tego nie praktykowałem a wychodzi :D

Jeżeli masz siłę w barkach czy też lędzwiach to zrobisz to

Dlatego Ja teraz jako tako przystawiam się do Straddle Press Hand Stand czyli nasza Szpiczaga ;D

Co do Setów podoba mi się ;D

Bardzo :D

Gratulacje 30podciągnięć :D

Może sprawdzę czy dam radę to zrobić,co Ty na to ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na rezultaty, przeanalizuj sobie ten set, jest zajebisty.

Z uwagi na łatwość zadania, na następny trening będzie piramida do 6, także 36 podciągnięć.

Myślę, że to od razu wypróbuj set do 6 ;].

Co do siły w barkach, oczywiście, że mam (kurde... :D), ale przy wynoszeniu nie kontroluję to znaczy... ehh za mało praktyki mam, a jakoś nie jest to na razie moim celem. Kończę na tym, że wychodzę siłowo i tracę równowagę.

Tak... praktyka :P

Myślę, że za 2 tygodnie się za to wezmę, teraz mam coś innego do roboty :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo niggas!

2 trening w tygodniu

znów podciągnięcia, troszeczkę brzucha i trochę triceps a barkami

Opis:

Rozgrzewka dość długa, bo aż 20-25 min, a dla niektórych połowa treningu.

Zdziwili się troszeczkę, kiedy powiedziałem im, że zaczynamy trening (już po rozgrzewce). :>

Rozgrzewka:

kręcenie stawami (ok 5-7 min)

-2 podciągnięcia nachwytem i podchwytem ok 15-20 razy

-5 podciągnięć nachwytem i podchwytem na koniec, takich wolnych

-5 dipów x2 - druga grupa pompki w czasie gdy tamci robią dipy/ x 4-5 serii

-wspinaczki, pajace, bieg bokserski /x 3 serie, przez jakiś tam czas (ok 3-5 min)

Trening właściwy:

-piramida do 5, dla dziewczyn do 4 podciągnięć/ 3 serie

-piramida dipów do 10, dla dziewczyn do 6/ x2 serie

-2 podciągnięcia na zmianę z partnerem bez chodzenia na max/ x3 serie

-5 wznosów nóg, 5 sec l-sit, dwa razy, (mountain climbers, gdy 2 grupa robi wznosy) x3 serie

-przez 5 min wznosy łydek, ze zmianami ćwiczeń (tempo, jedna noga)

W domu lekkie rozciąganko.

Zrobiłem foam rollery ;]

Artykuł chcę, by był obszerny więc jeszcze nad nim pracuje.

Schemat nie jest do końca tak piękny jak myślałem, ale udoskonalam go ;>.

Staram się pracować nad tymi rzeczami i nie tylko, całkiem dobrze wychodzi.

Jestem głodny także myślę, że czeka mnie miska musli + mięso z kaszą i warzywkami.

Coś co zauważyłem przez ten tydzień.

Niby wiadomo i w ogóle, że dieta jest ważna, ale z przyczyn typowo studenckich, nie jest możliwe prowadzić taką piękną dietę jak bym chciał.

Mimo to, przez ten tydzień starałem się nie być przez cały dzień głodny.

Mniej więcej jak to wyglądało, chociaż nie było przemyślane:

-rano porządne śniadanie, albo przynajmniej spore

-w dzień po za domem, podjadanie czekolady gorzkiej, bułek wieloziarnistych, jabłek i pomarańczy, słodkie izotoniki, ok 1,5l wody

-wieczorem też obiad dość spory i podjadanie co jakiś czas

Wodę piłem przez cały dzień malutkimi łyczkami i wychodziło ok 2-3 litry na dzień

Chodzi o to, że zauważyłem bardzo dobrze widoczne efekty w postaci:

-zwiększonej energii przez cały dzień...,

o wiele, wiele więcej energii :],

-możliwość nauki po szkole...,

kiedy wracałem do domu po lekcjach i zajęciach dalej miałem siłę, by uczyć się czy to do szkoły, czy się rozwijać,

-nawet śpiąc w tygodniu 3-4 godziny udawało mi się wykorzystywać cały dzień i mieć z niego frajdę (spałem krótko, bo po prostu, niektóre czynności są bardzo pracochłonne, jak np. napisanie artykułu)

-brak zmęczenia od rana do wieczora (na przerwach w szkole czasami po prostu leżałem na ławce ok 5 min i witalność wracała),

-bardzo produktywny tydzień,

-na prawdę... bardzo.

Nie proponuję spać 3-4 godziny, ale czasami po prostu trzeba jak chce się coś więcej osiągnąć, ogólnie staram się spać tyle byłbym wyspany, a godziny odespałem w weekend.

Także, nie odkryłem ameryki, ale... uświadomienie sobie tego na sobie, to jak wielkie znaczenie ma dla nas dieta kiedy chcemy osiągnąć coś w życiu (nie tylko trening), kiedy chcemy zmaksymalizować swój progres, postępy i bardzo mnie to podjarało.

Oczywiście za jakiś czas po prostu będę miał tego świadomość, nowe doświadczenie, dzięki któremu mogę wiele zyskać.

A chodzi o to... kiedyś codzienną zmorą było dla mnie progresywne życie, to znaczy wiedziałem co chcę robić, kiedy i jak, ale podczas dnia brakło mi energii, sił, wypoczynku.

Przejawiało się to tym, że choć chciałem bardzo robić dużo podczas dnia, to po szkole (kiedy też starałem się chłonąć maks ilość wiedzy), po prostu nie miałem energii i siły.

To, że nie jadłem wystarczająco i w godzinach, było efektem przebywania po za domem nawet 12 godzin, a nie chciałem wydawać sowich pieniędzy na jedzenie, oczywiście.. można brać posiłki w pudełkach i stale je biorę, ale nie zawsze się udaje. Cóż takie życie.

W tedy oczywiście wieczorem jadłem nawet 3 posiłki na raz... niesamowite, nie? a jednak.

Tak jak pisałem, wiem że nie odkryłem ameryki, ale może... nie tylko ja miałem taki przypadek.

Napisane bardzo chaotycznie, bo na szybko, mam mało czasu, trzeba zapierdalać :P.

Jeżeli udało Wam się coś z tego wyciągnąć, wspomnijcie .

//////////////////////////////

Zamierzam zrobić małe doświadczenie i wy będziecie mogli mi pomóc, ale wymagać to będzie od Was sporego zaangażowania.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maluszek i jak udało Ci się?


Yo, yo yo

treningi oczywiście są cały czas.

Poniedziałek - coś tam sobie porobiłem, ale trening to nie był

Wtorek - trening nóg, zawsze nogi wymagają ode mnie najwięcej energii i zaangażowania
Środa - trening na siłowni, dość sporo było bent Planche, l-sit, z dipami i MU
Czwartek dopiero nadchodzi

Nie było żadnego ciekawego seta aczkolwiek mam pewne ćwiczenie, które jak na razie daje ciekawe efekty .

Otóż jest to chód bokiem w pozycji przysiadu.
Jeżeli o technikę moim zdaniem:
- im dalej stawiane są stopy, tym trudniej.
-stopy względem siebie powinny być równoległe (w tedy angażujemy w największym stopniu mięśnie przywodzące i odwodzące nóg)
-przysiad, kąt ok. 100 stopni między łydką a udem.

Mam jeszcze jedno ćwiczenie, jest to po prostu odwodzenie prostej nogi w kontrolowany sposób, stojąc.
Wygląda to tak jak baletnice ćwiczą przy róże :P.

Opisuję te 2 ćwiczenia, bo jest mało ćwiczeń, które angażują w sposób kinematyczny (tzn. jest pewien zakres ruchu, poprawcie mnie jeżeli źle to opisałem . Jestem świadom, że przy zwykłych przysiadach, na jednej nodze, wykrokach podskokach i innych pracują te grupy mięśniowe, jest to spięcie bardziej izometryczne, by ustabilizować i utrzymywać ciało w równowadze.

Hej, ale jeżeli znacie jakieś ćwiczenia, które angażują w bardziej znacznym stopniu mięśnie odwodzące i przywodzące bioder, podzielcie się :D.

Co myślicie o tym blogu, wydaje mi się, że całkiem ciekawa sprawa, kiedy ktoś ma czym się podzielić.

Maverick, jeżeli dobrze pamiętam, chyba prowadzisz swój blog, tzn. widziałem że zaprojektowałeś sobie stronkę.
Opowiesz mi o tym trochę? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...